Založ si blog

Superman Kočner?

Udalosti a správy posledných dní, ktoré sa týkajú pána Kočnera, mi tak trochu pripomína živé vysielanie hry Orsona Wellsa „Vojna svetov“, ktorá pred 75timi rokmi vyvolala v USA hystériu a paniku obyvateľstva.
Našťastie, u nás sa podobná panika zatiaľ nekoná a ľudia už majú plné zuby „Kočnerostory“, ktorá ako keby bola napísaná podľa treťotriedneho hollywoodskeho scenára o hrozivom zloduchovi s priam mimozemskými schopnosťami a partii superhrdinov, ktorí majú za úlohu zachrániť malý štátik na mape sveta s názvom Slovenská republika. Vystupujú odvážne v médiách, natáčajú propagačné videá, bojujú proti všetkému a všetkým a sľubujú zničenie všetkého zlého, čo sa na Slovensku deje.
Majú svojich nepriateľov, ale aj prívržencov a fan klub Emilkov, ktorí preberajú ich praktiky a snažia sa všetkých presvedčiť, aký raj na Zemi čaká všetkých tých, ktorí by nebodaj podľahli zdravému rozumu a nepodporili ich.
Ich najväčší nepriateľ so schopnosťami Supermana síce už sedí vo väzení a čelí obžalobe, ale oni sa stále snažia presviedčať obecenstvo dlhodobo vychovávané na filmových brakoch, o jeho nadprirodzených vlastnostiach.
Len tak som si predstavila to množstvo ľudí s ktorými komunikoval a správ, ktoré bol schopný vyprodukovať. Čo všetko ovládal a do čoho všetkého bol zapletený. Prestavila som si ako sedí za obrovským počítačom, ktorý riadi superýchlymi myšlienkovými pochodmi a jeho rýchlosť v písaní správ sa približuje k rýchlosti svetla a svojimi mentálnymi schopnosťami preniká do myslenia ľudí, ktorých dokonale ovláda.
Len dúfam, že ho majú dobre zatvoreného, najlepšie v olovenej väzenskej cele, za ktorú neprenikne jeho pohľad a schopnosti, lebo naši super hrdinovia sú len pozemského pôvodu a majú svoje ľudské nedostatky, ktoré v čoraz miere ukazujú ich pravú tvár.
Ktovie, čo by sa stalo, keby sa verejnosť dozvedela, že nebodaj komunikoval aj s niektorým z nich, alebo boli v kontakte s jeho tzv. komplicmi, ktorí vraj teraz ovládajú štát.
Ihneď by zvolali tlačovku a všetko zvaľovali na nedôslednosť a zlyhanie jeho strážcov, pretože dovolili uniknúť jeho mimoriadnym schopnostiach a ohroziť ich, nebojácnych spasiteľov Slovenska…
Vlastne správami o „bezúhonnosti“ našich superhrdinov, ktorí sa riadia filmovou myšlienkou: „Padouch nebo hrdina, my sme jedna rodina!“, už Slovač zabávajú.
Dôležité však je, aby si Slováci uvedomili, že náš štát nie sú hollywoodske ateliéry, v ktorých sa natáča treťotriedny akčný film, síce veľmi dobre financovaný a aj s prepracovaným scenárom, ale ich vlasť, domovina, o ktorú postupne prichádzajú, len vďaka vlastnej ľahostajnosti a dôverčivosti a naivite.
Pán Kočner nie je Superman, ktorého schopnosti by mohol závidieť aj Chuck Norris, ale človek, ktorého činy by mali byť vyšetrené a potrestané.
Naši páni superhrdinovia, by si mali najmä upratať špinu pred vlastnými prahmi a prestať ľudí otravovať svojimi mocenskými chúťkami a aj vlastnými malými vojnami v boji o ovládnutie nášho štátu.
Svojím správaním len dokazujú, ako veľmi sú odtrhnutí od reality bežného života občanov nášho štátu a zabúdajú, že príliš veľa všetkého škodí. Aj im.
Nie všetci sme len slaboduchí konzumenti toho, čo sa nám s pomocou médií snažia nahovoriť, aj keď dlhodobo pracujú na tom, aby z našich občanov bolo len bezduché stádo, ktoré poslušne príjme ich hru na bohov.

Semienko skazy

16.05.2023

Vždy na jar sa teším na chvíľu, keď si na záhrade naberiem do dlane čerstvo rozdrobenú hlinu a privoniam k nej. Vonia pradávnou históriou zrodu Zeme, súčasnosťou a aj budúcnosťou o ktorú pomaly prichádzame. Vonia teplým jarným slnkom, silou dažďa a najmä životom. Dnes, pár dní po prečítaní knihy F. Williama Engdahla Semienko skazy viem, že [...]

„Symfónia života“…

15.05.2023

Nočný dážď vrátil život záhrade, ktorá bola umorená suchom a ostrým vetrom. A aj napriek chladnejšiemu počasiu sa všetko zazelenalo novými odtieňmi a krehké lístie lipy a brezy sa chvelo v prudkom vetre, ktorý ohýbal ich konáre. Chvíľu som len tak stála zababušená v hrubej bunde s kapucňou a obdivovala som zázrak života, ktorý som [...]

„Meníme hru“…

09.05.2023

Ešte nebola vyhlásená oficiálna predvolebná kampaň a Slovensko zaplavujú billboardy s tvárami politikov a novými predvolebnými sloganmi. Cestou naprieč Slovenkom som si všimla, že najviac reklamy majú tí, ktorí tento štát priviedli na úplne dno. Najvýstižnejším sloganom, ktorý som videla je ten, ktorý zdobí vysmiatu tvár pána Sulíka, pretože priamo [...]

petr pavel

Dezinformácia o smrti Petra Pavla prišla z Ruska

02.06.2023 10:46

Konkrétneho páchateľa sa však zistiť nepodarilo, preto bol prípad odložený, napísala česká polícia.

tank Leopard 2A4

Ozbrojené sily SR si prevzali tretí tank Leopard 2A4 od Nemecka

02.06.2023 10:17

Ide o súčasť daru, ktorý Slovensko dostalo ako náhradu za 30 kusov bojových vozidiel pechoty darovaných Ukrajine.

PAAS

Cena ročnej rezidentskej karty v PAAS by sa mohla časom zvýšiť

02.06.2023 10:02

Aj cena ročného predplatného cestovného lístka vo verejnej doprave sa má od júla zvýšiť z doterajších 199 na 239 eur.

Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor

Rusko rieši dilemu: Posilniť vlastnú obranu alebo pozície na Ukrajine

02.06.2023 09:38

Pribúdajú útoky partizánskych skupín v Rusku v miestach pri hraniciach s Ukrajinou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,309
Celková čítanosť: 5090762x
Priemerná čítanosť článkov: 3889x

Autor blogu