Založ si blog

Superman Kočner?

Udalosti a správy posledných dní, ktoré sa týkajú pána Kočnera, mi tak trochu pripomína živé vysielanie hry Orsona Wellsa „Vojna svetov“, ktorá pred 75timi rokmi vyvolala v USA hystériu a paniku obyvateľstva.
Našťastie, u nás sa podobná panika zatiaľ nekoná a ľudia už majú plné zuby „Kočnerostory“, ktorá ako keby bola napísaná podľa treťotriedneho hollywoodskeho scenára o hrozivom zloduchovi s priam mimozemskými schopnosťami a partii superhrdinov, ktorí majú za úlohu zachrániť malý štátik na mape sveta s názvom Slovenská republika. Vystupujú odvážne v médiách, natáčajú propagačné videá, bojujú proti všetkému a všetkým a sľubujú zničenie všetkého zlého, čo sa na Slovensku deje.
Majú svojich nepriateľov, ale aj prívržencov a fan klub Emilkov, ktorí preberajú ich praktiky a snažia sa všetkých presvedčiť, aký raj na Zemi čaká všetkých tých, ktorí by nebodaj podľahli zdravému rozumu a nepodporili ich.
Ich najväčší nepriateľ so schopnosťami Supermana síce už sedí vo väzení a čelí obžalobe, ale oni sa stále snažia presviedčať obecenstvo dlhodobo vychovávané na filmových brakoch, o jeho nadprirodzených vlastnostiach.
Len tak som si predstavila to množstvo ľudí s ktorými komunikoval a správ, ktoré bol schopný vyprodukovať. Čo všetko ovládal a do čoho všetkého bol zapletený. Prestavila som si ako sedí za obrovským počítačom, ktorý riadi superýchlymi myšlienkovými pochodmi a jeho rýchlosť v písaní správ sa približuje k rýchlosti svetla a svojimi mentálnymi schopnosťami preniká do myslenia ľudí, ktorých dokonale ovláda.
Len dúfam, že ho majú dobre zatvoreného, najlepšie v olovenej väzenskej cele, za ktorú neprenikne jeho pohľad a schopnosti, lebo naši super hrdinovia sú len pozemského pôvodu a majú svoje ľudské nedostatky, ktoré v čoraz miere ukazujú ich pravú tvár.
Ktovie, čo by sa stalo, keby sa verejnosť dozvedela, že nebodaj komunikoval aj s niektorým z nich, alebo boli v kontakte s jeho tzv. komplicmi, ktorí vraj teraz ovládajú štát.
Ihneď by zvolali tlačovku a všetko zvaľovali na nedôslednosť a zlyhanie jeho strážcov, pretože dovolili uniknúť jeho mimoriadnym schopnostiach a ohroziť ich, nebojácnych spasiteľov Slovenska…
Vlastne správami o „bezúhonnosti“ našich superhrdinov, ktorí sa riadia filmovou myšlienkou: „Padouch nebo hrdina, my sme jedna rodina!“, už Slovač zabávajú.
Dôležité však je, aby si Slováci uvedomili, že náš štát nie sú hollywoodske ateliéry, v ktorých sa natáča treťotriedny akčný film, síce veľmi dobre financovaný a aj s prepracovaným scenárom, ale ich vlasť, domovina, o ktorú postupne prichádzajú, len vďaka vlastnej ľahostajnosti a dôverčivosti a naivite.
Pán Kočner nie je Superman, ktorého schopnosti by mohol závidieť aj Chuck Norris, ale človek, ktorého činy by mali byť vyšetrené a potrestané.
Naši páni superhrdinovia, by si mali najmä upratať špinu pred vlastnými prahmi a prestať ľudí otravovať svojimi mocenskými chúťkami a aj vlastnými malými vojnami v boji o ovládnutie nášho štátu.
Svojím správaním len dokazujú, ako veľmi sú odtrhnutí od reality bežného života občanov nášho štátu a zabúdajú, že príliš veľa všetkého škodí. Aj im.
Nie všetci sme len slaboduchí konzumenti toho, čo sa nám s pomocou médií snažia nahovoriť, aj keď dlhodobo pracujú na tom, aby z našich občanov bolo len bezduché stádo, ktoré poslušne príjme ich hru na bohov.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Si Ťin-pching

Potlačí režim covidové protesty? Si Ťin-pching má problém, tvrdí expert z Harvardu

01.12.2022 07:00

Čo demonštrácie proti covidovým opatreniam znamenajú pre čínsky komunistický režim?

Rusko, Ukrajina

ONLINE: Príď na Ukrajinu. Zelenskyj vyčíta Muskovi, že hovorí o tom, čo nevidí

01.12.2022 06:00, aktualizované: 07:32

"Ak chcete pochopiť, čo tu Rusko urobilo, príďte na Ukrajinu a uvidíte to na vlastné oči," odkázal Zelenskyj Muskovi.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia Buča UARUS

Správa z Charkova: Keď zapnú prúd, bojím sa, že vyhoríme

01.12.2022 05:45

Pred desiatimi minútami nabehla elektrina, nemali sme ju šestnásť hodín. Hádajte, čo som urobila ako prvé?

30november2022 Vlada Podpis Lekari 4919703u

Lekári si presadili vyššie platy, Matovič ich naďalej urážal. Kríza ešte nie je úplne zažehnaná

30.11.2022 22:38

Hoci sa vláda dohodla s lekármi, potlesku sme sa nedočkali. Memorandum je síce podpísané, realita v nemocniciach ešte môže prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4876613x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu