Založ si blog

Sexuálna revolúcia. . .

Zdá sa, že zasiahla aj Slovensko. Žiaľ, divným spôsobom.
Stáročia bol sex, vďaka kresťanskej cirkvi považovaný za niečo nečisté. Za akt, ktorý mal byť len nástrojom na splodenie detí.
V stredoveku boli ženy považované za zdroj hriechu a zvádzania mužov. Často boli práve kvôli tomu obviňované, dokonca aj z bosoráctva a obcovania s diablom. V neskoršej dobe boli zasa úplne podriadené mužských chúťkam a potrebám a boli považované za majetok mužov.
Prvé zmiernenie rôznych predsudkov prišlo po prvej svetovej vojne.
Ženy začali byť samostatnejšie, sebavedomejšie, nezávislejšie a začali čoraz viac bojovať za svoje práva.
Druhá svetová vojna priniesla ženám okrem utrpenia, ťažkej práce aj nový pohľad na svet.
Áno svet sa po týchto vojnách zmenil a zmenilo sa aj postavenie žien. A ženy po stáročiach začali vnímať prvé úspechy sexuálnej revolúcie. Mohli mať rovnaké „potešenie“ zo sexu, ako muži.
V šesťdesiatych rokoch minulého storočia v USA, počas ďalšej vojny – vojny vo Vietname, nastala doba „voľnej lásky“. Bola protestom proti spoločenským pomerom v USA, ale aj protestom proti vojne.
To, čo bolo považované v minulosti za niečo nečisté a špinavé sa stalo prostriedkom na rebéliu mladých proti vtedajšiemu svetu.
Sexuálna revolúcia však naďalej pokračovala.
Jej cieľom už nebolo mať potešenie zo sexu, ale vyrobiť zo sexu nástroj na zarábanie peňazí. Veď sex sa stal módnou záležitosťou. Tak prečo na ňom nezarobiť.
Začala sa éra „masovej produkcie sexu“. Vydávanie pornočasopisov, natáčanie filmov, prinášalo zaujímavé zisky a prináša doteraz.
A sex začal meniť svoj význam. Úplne stratil pôvodný význam už vtedy, keď sa z aktu lásky dvoch milujúcich ľudí, muža a ženy, stal zdroj uspokojovania telesných potrieb a chtíča.
Stal sa zdrojom biznisu, zábavy, ale aj nástrojom moci. Sex sa využíva na ponižovanie, ubližovanie iným, je aktom násilia, dokonca vojnovou zbraňou.
Veď na čo slúži kampaň hnutia MeToo? Len na vybavovanie si účtov a ponižovanie mužov.
Pred časom som písala o tom, že mladí chlapci – bojovníci Islámskeho štátu, sa okrem stínania hláv učili aj znásilňovať ženy.
Do popredia sa začali dostávať rôzne zvláštnosti, ktoré boli pred pár rokmi považované za neprípustné, alebo duševné úchylky a ľudia sa nestačili diviť, čo sa v spoločnosti deje.
Tento týždeň sa aj na Slovensku prejavil vplyv nového stupňa „sexuálnej revolúcie“.
Začalo sa písať a hovoriť o presadzovaní nepresaditeľného. Otvorila sa téma práv pedofilov.
Nuž čo, láska k deťom môže mať podľa niektorých ľudí, rôzne podoby.
Málokto si však uvedomuje, aký skutočný dopad má sexuálna revolúcia pre tento svet.
Sexuálna sloboda, ktorá mala byť podstatou sexuálne revolúcie, priniesla tým, ktorí po nej tak túžili, v podstate otroctvo.
Sú dokonale ovládaní cez svoje pudy a žiadostivosť.
O súčasnej spoločnosti sa hovorí ako o „vyspelej a kultúrnej“.
Nemyslím si že táto spoločnosť je vyspelá a ani kultúrna. Maximálne technicky a technologicky.
Ale skutočná úroveň vyspelosti spoločnosti sa skrýva aj v jej duchovnom a duševnom rozvoji a napredovaní.
A spoločnosť, ktorá nielen pošliapala zázrak lásky – milovanie, ale sa snaží pošliapať a ničiť nevinnosť detí, ktoré sú jej budúcnosťou, je skazená a dekadentná a odsúdená na zánik.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 08:42

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Eduard Heger

Čo ukazuje minulosť o dôsledkoch pádu vlády. Pôjde Heger cestou Radičovej, Dzurindu a Mečiara?

10.12.2022 07:00

Ak vláda Eduarda Hegera nezíska v utorok podporu, zaradí sa za trojicu premiérov, ktorých vlády tiež predčasne skončili rozhodnutím parlamentu.

Ukrajina, Zelenskyj, Fiala, Kaczynski

Medzi Čechmi záujem o Ukrajinu klesá, aj chuť jej pomáhať

10.12.2022 06:00

Záujem českej verejnosti o vývoj situácie na Ukrajine klesá, rovnako ako súhlas s vládnou pomocou pre túto napadnutú krajinu, ukázal prieskum.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885629x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu