Založ si blog

Sexuálna revolúcia. . .

Zdá sa, že zasiahla aj Slovensko. Žiaľ, divným spôsobom.
Stáročia bol sex, vďaka kresťanskej cirkvi považovaný za niečo nečisté. Za akt, ktorý mal byť len nástrojom na splodenie detí.
V stredoveku boli ženy považované za zdroj hriechu a zvádzania mužov. Často boli práve kvôli tomu obviňované, dokonca aj z bosoráctva a obcovania s diablom. V neskoršej dobe boli zasa úplne podriadené mužských chúťkam a potrebám a boli považované za majetok mužov.
Prvé zmiernenie rôznych predsudkov prišlo po prvej svetovej vojne.
Ženy začali byť samostatnejšie, sebavedomejšie, nezávislejšie a začali čoraz viac bojovať za svoje práva.
Druhá svetová vojna priniesla ženám okrem utrpenia, ťažkej práce aj nový pohľad na svet.
Áno svet sa po týchto vojnách zmenil a zmenilo sa aj postavenie žien. A ženy po stáročiach začali vnímať prvé úspechy sexuálnej revolúcie. Mohli mať rovnaké „potešenie“ zo sexu, ako muži.
V šesťdesiatych rokoch minulého storočia v USA, počas ďalšej vojny – vojny vo Vietname, nastala doba „voľnej lásky“. Bola protestom proti spoločenským pomerom v USA, ale aj protestom proti vojne.
To, čo bolo považované v minulosti za niečo nečisté a špinavé sa stalo prostriedkom na rebéliu mladých proti vtedajšiemu svetu.
Sexuálna revolúcia však naďalej pokračovala.
Jej cieľom už nebolo mať potešenie zo sexu, ale vyrobiť zo sexu nástroj na zarábanie peňazí. Veď sex sa stal módnou záležitosťou. Tak prečo na ňom nezarobiť.
Začala sa éra „masovej produkcie sexu“. Vydávanie pornočasopisov, natáčanie filmov, prinášalo zaujímavé zisky a prináša doteraz.
A sex začal meniť svoj význam. Úplne stratil pôvodný význam už vtedy, keď sa z aktu lásky dvoch milujúcich ľudí, muža a ženy, stal zdroj uspokojovania telesných potrieb a chtíča.
Stal sa zdrojom biznisu, zábavy, ale aj nástrojom moci. Sex sa využíva na ponižovanie, ubližovanie iným, je aktom násilia, dokonca vojnovou zbraňou.
Veď na čo slúži kampaň hnutia MeToo? Len na vybavovanie si účtov a ponižovanie mužov.
Pred časom som písala o tom, že mladí chlapci – bojovníci Islámskeho štátu, sa okrem stínania hláv učili aj znásilňovať ženy.
Do popredia sa začali dostávať rôzne zvláštnosti, ktoré boli pred pár rokmi považované za neprípustné, alebo duševné úchylky a ľudia sa nestačili diviť, čo sa v spoločnosti deje.
Tento týždeň sa aj na Slovensku prejavil vplyv nového stupňa „sexuálnej revolúcie“.
Začalo sa písať a hovoriť o presadzovaní nepresaditeľného. Otvorila sa téma práv pedofilov.
Nuž čo, láska k deťom môže mať podľa niektorých ľudí, rôzne podoby.
Málokto si však uvedomuje, aký skutočný dopad má sexuálna revolúcia pre tento svet.
Sexuálna sloboda, ktorá mala byť podstatou sexuálne revolúcie, priniesla tým, ktorí po nej tak túžili, v podstate otroctvo.
Sú dokonale ovládaní cez svoje pudy a žiadostivosť.
O súčasnej spoločnosti sa hovorí ako o „vyspelej a kultúrnej“.
Nemyslím si že táto spoločnosť je vyspelá a ani kultúrna. Maximálne technicky a technologicky.
Ale skutočná úroveň vyspelosti spoločnosti sa skrýva aj v jej duchovnom a duševnom rozvoji a napredovaní.
A spoločnosť, ktorá nielen pošliapala zázrak lásky – milovanie, ale sa snaží pošliapať a ničiť nevinnosť detí, ktoré sú jej budúcnosťou, je skazená a dekadentná a odsúdená na zánik.

„Dežo plní plán…“

07.03.2024

Pomyslela som si, keď som si prezerala nový cestovný poriadok, pretože mi v prvom momente pripomenul starý vtip o Dežovi, ktorý behal po stavbe s prázdnym fúrikom. Keď chlapi videli, že doň nič nenakladá, ani nevykladá, len s ním pojašene behá po stavenisku, začudovane na neho pozerali a keď sa ho spýtali čo to robí odpovedal: „Plním plán!“ Presne takto [...]

Na čom záleží?

06.03.2024

Dnes, v deň 549. výročie narodenia Michelangela Buonarrotiho, génia nielen doby minulej, ale aj tej súčasnej som premýšľala nad tým, kým človek môže byť a kým v skutočnosti je. A pred chvíľou, keď som z mojej obľúbenej zbierky Michelangelových básní Som ako mesiac vyberala báseň na zverejnenie, som si pri jej čítaní uvedomila, na čom záleží [...]

Župan Majerský cielene likviduje Prešovský samosprávny kraj…

06.03.2024

A začal verejnou autobusovou dopravou. V decembri som písala o tom, komu by mala slúžiť verejná autobusová doprava. V tom období nastali prvé problémy s autobusovou dopravou, ktorá minimálne dvadsať rokov ako tak slúžila občanom kraja a zabezpečovala im možnosť cestovať . Ku dňu 3.3. 2024, keď bol do praxe uvedený nový cestovný poriadok, sa situácia [...]

India, hory, Himaláje, Dharmsala

Telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu zniesli zo Šiša Pangmy

19.05.2024 06:12

Tím horolezcov zniesol telá americkej horolezkyne a jej nepálskeho sprievodcu, ktorí vlani zahynuli v lavíne na hore Šiša Pangma v Tibete.

ŠTS, Kaliňák

Prísne opatrenia a sľub atentátnika. Súd ho poslal do väzby: Fica čakajú kľúčové hodiny, politici sa hádajú

19.05.2024 06:00

Premiér je pri vedomí a Kaliňák od neho dostal inštrukcie, vláda funguje ďalej. Atentátnika poslal súd do väzby, no rozhodnutie nie je právoplatné.

Ukrajina, Anulia

Bol taký hladný, že žul ešte živú krysu, a Rusi ho bili. Ukrajinský vojak opísal peklo v zajatí

19.05.2024 06:00

Ukrajinský vojak Oleksij Anulia strávil v ruskom väzení takmer 10 mesiacov a bolo to ako stupňujúce sa peklo na zemi.

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 5517580x
Priemerná čítanosť článkov: 3955x

Autor blogu