Aj keď som v médiách videla správu o tom, že na Slovensku bol pokorený rekord v účasti vo voľbách do EP, 20% účasť voličov v týchto voľbách, vypovedá o tom, ako v skutočnosti EÚ a EP vnímajú bežní občania na Slovensku.
Mňa osobné zaujali tv reportáže, ktoré vysielali televízie z volebného dňa.
Práve v nich bolo najlepšie vidieť akým prínosom je pre Slovensko EÚ.
V sobotu večer som úchytkom zachytila rozhovor s M. Šefčovičom, ktorý hovoril o potrebe účasti vo voľbách, ale aj o význame EP. Nie, nezaujali ma jeho slová, ale prostredie, v ktorom bol rozhovor natáčaný.
Volebná miestnosť bola v budove, kde mali na stenách nátery staré viac ako 30 rokov, ktoré sa od čias socializmu nepoužívajú. Prastaré kovové dvere, aké sme mali kedysi v starej škole.
V nedeľu som sledovala reportáž, kde bola spomínaná volebná miestnosť V škole na Majerníkovej ulici v Bratislave. Znova boli použité podobné zábery, prastará maľovka, guma na podlahách, staré okná a dvere, takisto aj fasáda z čias socializmu.
V EÚ sme 15 rokov a Slovensko krášlia tabule, kde všade boli použité financie z EÚ.
Napríklad pri školách, kde boli vymenené okná a urobená nová farebná fasáda na budovách, ktoré boli masovo stavané v sedemdesiatych rokoch minulého storočia, ale vnútrajšok ostáva taký, ako ho vybudovali „nenávidení komunisti“.
Alebo pri cestách, ktoré sú opravované z financií EÚ a ktoré sú po roku používania v rovnakom stave ako boli pred opravou.
Príkladov by som mohla písať veľké množstvo.
Akým prínosom je EÚ pre náš štát?
Vstup do EÚ sprevádzala zvláštna eufória, aj napriek tomu, že Slovensko bolo vystavené drastickým politickým , ale najmä ekonomickým reformám, ktoré boli nazvané „integračný proces“.
V súčasnosti občania vidia, čo všetko obnáša členstvo SR v EÚ.
Stali sme členom s lacnou pracovnou silou, ktorá je využívaná nielen v automobilkách v našom štáte, ale aj masovo vyvážaná za hranice a politici hovoria o slobode cestovania a ekonomickom raste.
Stali sme sa jednou veľkou skládkou, kam sa vyváža potravinový odpad zo západnej Európy a naša potravinová sebestačnosť nie je ani 40%, argument západných politikov bol, že aj tak nám chutí len takýto odpad.
Musíme žobrať o financie, aby sme mohli aspoň opraviť to, čo bolo postavené za socializmu, pretože stavať sa u nás môžu len obrovské nákupné centrá.
Rozmohol sa oligarchický spôsob vládnutia a nastáva obdobie novej totality, kde sa občan stal rukojemníkom vo vlastnom štáte, kde sa často nemôže domôcť vlastných práv.
Stali sme sa štátom, kde o rovnoprávnosti so západnými štátmi môžeme len snívať.
Zdroje:
https://www.ta3.com/clanok/1155969/pokorili-sme-rekord-o-eurovolby-bol-doteraz-najvyssi-zaujem.html
https://www.ta3.com/clanok/1155954/prekvapenie-v-lsns-aj-u-vitazov-kto-sa-od-nas-dostal-do-bruselu.html
Súdruh sÚD už si ďakoval aj na Súmračnej ...
https://diskuter.wordpress.com/2015/01/13/eu… ...
https://www.youtube.com/watch?v=JmNTc-36LAE ...
.. dotiahnuť krajinu k absolútnej závislosti ...
V rokoch 2010 až 2016 ročný odlev ziskov a ...
Celá debata | RSS tejto debaty