Založ si blog

Boh ochraňuj Slovensko.

Boli moje prvé myšlienky po dopozeraní dnešnej publicistickej relácie na tv ta3, kde pán prezident Kiska hovoril o založení svojej novej strany.
Pán Kiska znova opakoval slová :“Vyhrali sme tieto voľby“.
Kto ich v skutočnosti vyhral? Akým spôsobom?
Vyhrali ich tí, ktorí podľa slov p.Kisku „potrebujú prevziať moc v tejto krajine“?
Boli tieto prezidentské voľby slobodné, ak ich financovali bohatí mecenáši,stojaci za ľuďmi, ktorí bez akýchkoľvek zábran robia všetko pre to, aby sa dostali k moci?
Čo zaznelo okrem iného z vystúpenia pána Kisku?
Najmä to, že je podľa neho úplne v poriadku, ak sa voľby sa vyhrávajú pomocou moci peňazí bohatých sponzorov.
Znamená to však len jedno, že o demokracii sa v tomto vnímaní preberania moci už ani len nedá hovoriť. Pretože ľud nevolí podľa svojej vlastnej vôle a presvedčenia, ale podľa nariadení tých, ktorí vládnu mocou peňazí.
Sloboda a demokracia sa v súčasnosti stali synonymami pre aroganciu moci peňazí.
Žiaľ, Slovensko je politickým laboratóriom, kde sa skúša, či niečo také prejde a ľudia budú ochotní voliť tak, ako to chcú iní a nie oni samotní.
Boli sme toho svedkami v roku 1998 roku, kedy podľa slov p. M. Šimečku pomohla štedrá pomoc jeho priateľa G. Soroša pre mimovládne organizácie, ktoré pomáhali bojovať proti p. Mečiarovi a podľa slov p. Šimečku, by sa to bez týchto peňazí nebolo podarilo.
Prezidentské voľby pred piatimi rokmi boli tiež takou istou skúškou manipulovateľnosti obyvateľov a občanov Slovenska. Stačila rozprávka o „Dobrom anjelovi“.
Nedávne voľby dokázali, akú skutočnú moc má moc peňazí bohatých sponzorov, najmä tých, ktorí štedro financujú správnych ľudí, ktorí nastoľujú ideológiu liberálnej demokracie nielen v Európe, ale aj napr. v Južnej Amerike.
Mne osobne, celé vystúpenie pána Kisku pripadalo tak, že arogantným a nafúkaným spôsobom oznámil občanom Slovenska, že budúce parlamentné voľby dopadnú podľa scenára ľudí, ktorí financujú politické strany na Slovensku a nie tak, ako to chcú občania.
Podľa p. prezidenta potrebujú prevziať moc a „zodpovednosť a pomôcť Slovensku“, pretože tu už 12 rokov, vládne totalita vlády strany Smer a k moci sa potrebujú dostať „slušní ľudia“.
Neviem, či je Boh schopný ochrániť tento malý štátik, pretože mnohým jeho občanom a obyvateľom už pár desaťročí na tom nezáleží.
Tí sú ochotní ho zrádzať a predávať aj za menej ako je tridsať strieborných, či misa šošovice.
A tí ostatní sa len smutne prizerajú, ako pomaly zomiera to, za čo bojovali , trpeli a kládli životy ich predkovia.

Zdroje:
V politike
Kto pomohol poraziť Mečiara

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Si Ťin-pching

Potlačí režim covidové protesty? Si Ťin-pching má problém, tvrdí expert z Harvardu

01.12.2022 07:00

Čo demonštrácie proti covidovým opatreniam znamenajú pre čínsky komunistický režim?

Rusko, Ukrajina

ONLINE: Príď na Ukrajinu. Zelenskyj vyčíta Muskovi, že hovorí o tom, čo nevidí

01.12.2022 06:00

"Ak chcete pochopiť, čo tu Rusko urobilo, príďte na Ukrajinu a uvidíte to na vlastné oči," odkázal Zelenskyj Muskovi.

Ukrajina Rusko Vojna Invázia Buča UARUS

Správa z Charkova: Keď zapnú prúd, bojím sa, že vyhoríme

01.12.2022 05:45

Pred desiatimi minútami nabehla elektrina, nemali sme ju šestnásť hodín. Hádajte, čo som urobila ako prvé?

30november2022 Vlada Podpis Lekari 4919703u

Lekári si presadili vyššie platy, Matovič ich naďalej urážal. Kríza ešte nie je úplne zažehnaná

30.11.2022 22:38

Hoci sa vláda dohodla s lekármi, potlesku sme sa nedočkali. Memorandum je síce podpísané, realita v nemocniciach ešte môže prekvapiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4876526x
Priemerná čítanosť článkov: 3789x

Autor blogu