Založ si blog

Svet falošných ilúzií. . .

Pred pár dňami, som jednému z mojich priateľov, poslala hudbu. Skladbu, ktorá bola doplnená videom, so scénami z jednej veľmi známej počítačovej hry. Scénky vyzerali veľmi realisticky, aj keď všetko bolo vytvorené počítačovou grafikou.
Obaja sme boli prekvapení z dokonalého sveta falošných ilúzií.
V skutočnosti v takomto svete žijeme. Sme obklopení falošnými ilúziami, ktorým veríme, že sú pravdivé.
Žijeme vo svete falošného šťastia, dokonalosti a krásy, bohatstva.
Žijeme vo svete falošných citov, lásky a priateľstva.
Žijeme vo svete falošných hodnôt a morálky.
Mnohí ľudia, už nedokážu odlíšiť realitu od sveta týchto falošných ilúzií.
Žijú v bubline šťastia, ktoré im prináša konzumná spoločnosť. Spoločnosť, ktorá dokonalosť a krásu človeka vníma povrchným spôsobom, hlásajúcim, že len mladý, módne nahodený človek, s vyšportovanou a štíhlou postavou môže byť krásnym. Tento kult krásy mladosti a tela, naopak dokázal zničiť mnoho ľudí, ktorí sú už len karikatúrami samých seba.
V oblasti umenia sú obdivované a považovanú za krásne a dokonalé diela, ktoré v mnohých vyvolávajú pocit hnusu, ale vraj sú krásne a dokonalé tým, že „šokujú“.
Ľuďmi okázalé hromadenie hmotných vecí, len aby ukázali tým ostatným, že na to majú, tiež prináša ilúziu falošného šťastia a bohatstva. Ukáže sa to najmä vtedy, keď vidíme, že koľkí si toto všetko, si mnohí kupujú na dlh.
Virtuálny priestor falošného priateľstva, kde sú za priateľov považovaní anonymní ľudia, ktorí lajkujú príspevky a vyjadrenia, zverejňované zo súkromia mnohých , ktorí veria falošnému svetu citov, ničia skutočnú hodnotu priateľstva. Lascívne predvádzanie sa ľudí, nahota a sex na predaj, vytvárajú zdeformovaný pohľad na lásku.
Svet, riadiaci sa jedinou hodnotou, ktorou sú peniaze a bohatstvo, považuje život vo falošných ilúziách pravdy za normálny. Pravdy, vytváranej tak, aby slúžila tým, ktorí ovládajú ľudí žijúcich vo svete falošných ilúzií.
A ľudia?
Tí si vďaka dokonalým ilúziám neuvedomujú klamlivosť toho, čo ich obklopuje. Veria tomu, čo vidia a tomu, čo počujú. Mnohým tento svet falošných ilúzií vyhovuje. Myslia si, že slobodne premýšľajú a rozhodujú o vlastnom živote, ale vôbec si neuvedomujú, že preberajú myšlienky a názory, ktoré sú im predkladané svetom falošných ilúzií.
Svet falošných ilúzií je presne taký istý ako „vymakaná“ počítačova hra. Dokonale prepracovaný, krásny, dokáže zaujať, ale v skutočnosti klamlivý, virtuálny, prázdny a bezduchý. Prinášajúci síce chvíľkové potešenie, ale o to krutejšie precitnutie do skutočného sveta, bez falošných ilúzií.

Vďaka milý Navaja MM za inšpiráciu.

Hodina býka

22.11.2022

„Čo sa nám to všetkým stalo? Chceme ešte ostať ľuďmi? Chceme vôbec prežiť, alebo sa stať zabudnutou mŕtvou civilizáciou a planétou?“ boli moje prvé myšlienky po prečítaní si jedinečnej knihy Ivana Antonoviča Jefremova „Hodina býka“. Hneď v prvých okamihoch, keď som sa začítala do jej slov, zaplavil ma zvláštny a dôverne známy pocit. Pochopila [...]

Som iba tuláčka…

19.11.2022

Som iba tuláčka, ktorá sa túži vrátiť späť domov, do hviezdnej pavučiny osudu nehľadiac na smútok hmlistých rán utekajúceho života… Som iba tuláčka, utekajúca sama pred sebou v záplave lístia opadaných snov, keď túžim odložiť ťarchu svojich smútkov do tepla Tvojich dlaní… Som iba tuláčka hľadajúca Ťa v hĺbke času a vždy keď Ťa [...]

Ľudia bez cieľa…

18.11.2022

Oficiálne oslavy výročia „Nežného a zamatového prevratu“ sa skončili. Organizátori a pamätníci „revolúcie“ dorečnili v televíziách. Bežným ľudom skončil deň pracovného voľna a dnes sa bývalé Československo opäť ponorilo do „slobody a demokracie“, ktorú priniesol 17. november…. Deň pred výročím osláv „slobody a demokracie“ som [...]

Jaroslav Naď

Naď: Zmluva na pásovú techniku je vo finálnej fáze, cena vozidiel sa môže znížiť

10.12.2022 09:14

Za 152 pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel by malo Slovensko zaplatiť vyše 1,688 miliardy eur.

Rusko, Ukrajina, vojna, vojak, Cherson

ONLINE: Putin sa podľa analytikov snaží očierniť Kyjev v očiach Západu. Vzdušná ochrana Ukrajiny je pre USA i Poľsko prioritou

10.12.2022 07:30, aktualizované: 09:45

Rokovania s ruským prezidentom Vladimirom Putinom sa môžu začať až po vyhnaní ruských vojakov z Ukrajiny, prízvukuje Poľsko.

Vladimir Putin

Putina sklamali Merkelovej slová o Ukrajine a minských dohodách

10.12.2022 07:00

Ruský prezident Vladimir Putin v piatok vyjadril sklamanie nad nedávnymi vyhláseniami bývalej nemeckej kancelárky Angely Merkelovej o Ukrajine.

Eduard Heger

Čo ukazuje minulosť o dôsledkoch pádu vlády. Pôjde Heger cestou Radičovej, Dzurindu a Mečiara?

10.12.2022 07:00

Ak vláda Eduarda Hegera nezíska v utorok podporu, zaradí sa za trojicu premiérov, ktorých vlády tiež predčasne skončili rozhodnutím parlamentu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,287
Celková čítanosť: 4885688x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu