Lesk a bieda našej „high society“. . .

Je zvláštne vidieť, ako sa rýchlo z určitej skupiny ľudí na Slovensku, po prevrate stala tzv. „high society“.
Správajú sa povýšenecky, arogantne. Okázalo dávajú najavo svoje bohatstvo a moc. Normálni ľudia sú pre nich len spodina, alebo chudáci, ktorých môžu zdierať až kosť.
Hrajú sa na politikov a dokonca štátnikov. Ale aký je to štátnik, ktorý nemá v úcte ani vlastný štát a ani občanov, ktorých je predstaviteľom. Ako nazvať človeka, ktorý svoj štát nazýva mafiánskym štátom a zneužíva svoju funkciu, nemá v úcte Ústavu vlastnej krajiny?
Ako nazvať ľudí, ktorí sa hrajú na politikov a hazardujú s osudom štátu a jeho občanov?
Vidieť ich ako sa medzi sebou nenávistne doslova žerú, kopú do seba, kydajú na seba špinu len preto, aby si každý z nich naplnil nejaké choré ambície a túžby po moci a bohatstve je desivé.
Komedianti, ktorí sa hrajú na celebrity a pretŕčajú sa v médiach, majú pocit, že sú vyvolenými národa a oprávnení hovoriť za všetkých a dokonca, že len oni majú právo na ten správny názor a plebs je povinný počúvať a poslúchať ich.
Zbohatlíci, ktorí sa hrajú na podnikateľov a kapitalistov a nehanbia sa klamať a okrádať ľudí, ktorí pre nich poctivo pracujú.
Pisálkovia, ktorí slúžia týmto ľuďom sa začali hrať na žurnalistov a investigatívcov a snažia sa tiež dostať medzi vyššiu spoločnosť a požadujú pre sebe vďaka vražde ich kolegu akési nadpráva, ktoré by z nich urobili skupinu vyvolených ľudí.
Netrápi ich, že klamú a zavádzajú ľudí, ktorých by mali v prvom rade informovať.
Prečo je to tak?
Pretože títo ľudia sa len hrajú na niekoho, kým nie sú. A je veľa ľudí, ktorí im toto lacné divadlo, plné špiny a pokrytectva uveria.
Často vidíme našu „high society“ v lesku reflektorov, ako predvádzajú svoju nadradenosť nad obyčajnými ľuďmi. Teatrálne sa chvália svojím životným štýlom a úrovňou.
Čo sa však v skutočnosti skrýva pod pozlátkom ich egoizmu, pomaličky vychádza na povrch.
To, čo máme v posledných týždňoch možnosť vidieť a čítať v médiách ukazuje ich pravú tvár a v skutočnosti obrovskú biedu.
Vidíme ľudí, úplne odtrhnutých o normálneho života obyčajných ľudí.
Ohlásenie kandidatúry na prezidenta pani Gabriely Drobovej, bola už len čerešnička na torte uplynulých dní. Nuž možno si myslí, že to bude zasa len nejaká módna, alebo reality show na pobavenie nenáročného obecenstva.
A zatknutie, obvinenie a väzba podnikateľa pána Mariána Kočnera, tiež postupne ukáže skutočnú tvár biedy našej vyššej spoločnosti.
Nám normálnym ľuďom ostáva len jedno. Žiť svoje vlastné životy a pracovať, aby sme mohli ako tak prežiť.
Možno v našich životoch nie je toľko falošného lesku a nemáme také bohatstvo, ktorým by sme sa mohli predvádzať pred ostatnými a ani nemáme chuť správať sa voči iným nadradene, len aby sme si dokázali že niekým sme.
Ale nežijeme ani v takej morálnej biede a nekúpeme sa v bahne špiny, ktorá sa skrýva za falošným pozlátkom „high society“.

Myšlienky na nedeľu – Boží – Stvoriteľov zámer…

22.03.2026

V živote človeka často prichádzajú chvíle, keď začína premýšľať nad Božím- Stvoriteľovým zámerom. Niekto ho začne hľadať vo chvíľu, keď sa mu zdá, že prišiel o všetko. Iný ho hľadá vtedy, keď sa smer jeho života uberá odlišným spôsobom ako si ho predstavoval. Ďalší o ňom začne premýšľať až na sklonku života. Žiaľ, často sa nájde [...]

V tmavomodrých snoch…

01.03.2026

V tmavomodrých snoch naše duše prepletené jemnými vláknami osudu hviezdnej pavučiny tancujú nekonečný tanec lásky ľahkosti bytia večnosti a náš smiech sa mení na tisíce pierok anjelských krídel rozosiatych ako hviezdny prach na nočnej oblohe... Devana Slnovratovo 27. 2. 2026 Báseň bola zverejnená na: Belobog.sk

Čo v skutočnosti odhaľujú Epsteinove spisy?

26.02.2026

Pred pár dňami som si pozrela film Miloša Formana „Goyove prízraky“ o živote slávneho maliara v čase španielskej inkvizície, ale aj Španielskej vojny o nezávislosť. Mnohí si v tomto momente položia otázku, kde vidím súvislosť medzi spomínaným filmom a „Epsteinovými spismi“. Film aj spisy ukazujú to najdôležitejšie a to, že hoci [...]

Secesna budova Stefanikova Kosice  4

Secesná pamiatka má dvoch majiteľov. Jeden ju zveľadil, kraj o tom ešte len uvažuje

26.03.2026 21:00

Vzácna budova v centre Košíc na Štefánikovej ulici sa nedávno dočkala obnovy, no iba napoly.

horský priechod Donovaly nákladná doprava

Pre husté sneženie uzavreli horský priechod Donovaly. Na piatok platia pre Slovensko viaceré výstrahy

26.03.2026 20:55

Na Slovensku hrozí v piatok dážď, sneh aj silný vietor.

zťs špeciál, dubnica nad váhom, youtuberi

Youtuberi sa dostali až k húfniciam. Advokát vysvetlil, čo hrozí za vniknutie do zbrojárskeho areálu

26.03.2026 20:00

Môže polícia zadržať civilné osoby aj na základe zverejneného videa?

Minister obrany Robert Kaliňák

V areáli zbrojovky v Dubnici zadržali za tri mesiace 16 osôb. Kaliňák varuje pred novou módou

26.03.2026 18:50

Takéto adrenalínové zážitky môžu byť podľa ministra nebezpečné z pohľadu zranení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,452
Celková čítanosť: 6349437x
Priemerná čítanosť článkov: 4373x

Autor blogu