Kto dal človeku právo zobrať život inému človeku?

Vždy je to len on sám. Jeho slobodná vôla a rozhodnutie, aj vtedy keď sa musí brániť a bojovať o svoj vlastný život.
Každý človek sa rozhoduje sám aká bude jeho životná filozofia, čím bude naplnený jeho život. Má na výber, buď dobro, alebo zlo…
Môže byť slobodným človekom, alebo otrokom.
Zlo sa často prezentuje maskou falošnej osobnej slobody, ktoré dáva človeku pocit moci a nadvlády nad ostatnými. Dáva pocit, že človek môže všetko a nemusí nič, najmä niesť zodpovednosť za svoje konanie.
Takýto človek si ani neuvedomuje, že sa postupne zbavuje osobnej slobody a slobodnej vôle a v skutočnosti sa stáva otrokom zla.
Počas krátkej histórie človeka moderného typu, zomieralo mnoho nevinných ľudí, práve kvôli otrokom zla.
Celé storočia novodobých dejín sú dejinami vraždenia, dobíjania území a ničenia.
Minulé storočie bolo tragickým mementom ľudských dejín, ale útrapy vojen sú zabudnuté. Poslední pamätníci vojnového šialenstva vymierajú a dejiny sa začali vo veľkej miere prekrúcať a súčasní vojnoví štváči neustále rinčia zbraňami a provokujú k neustálemu násiliu na bezbranných ľuďoch.
Sme svedkami vraždenia ľudí kvôli moci, náboženstvu, ale aj vrážd, ktorým sa prestal pripisovať skutočný význam. Kým vražda jedného sa vyzdvihuje a robí sa z nej mediálna šou, vraždy iných zostávajú nepovšimnuté a zabudnuté.
A ľudia? Tí sa len prizerajú a mnohí súhlasia so šírením zla v tej najkrutejšej podobe. Mnohí sledujú správy o zabíjaní iných bez toho, aby sa zamysleli nad tým, že aj tí ľudia mali právo na život, mali svoje domovy a blízkych, mali svoje sny a túžby.
Snažím sa pochopiť premýšľanie takých ľudí, ich pohnútky a čo cítia, keď páchajú svoje zločiny.
Dokážem len pochopiť zabitie iného v sebaobrane, ak človek bojuje o svoj vlastný život, alebo svojich blízkych, keď nemá na výber, ale aj vtedy sa musí rozhodnúť a niesť psychické následky po celý svoj zbytok života.
Prečo je zabíjanie ľudí také jednoduché.
Pretože ľudia nepochopili, alebo nechcú chápať význam a skutočný zmysel života.
Nepochopili, že život je veľký a vzácny dar, ktorý berú ako samozrejmosť a nevážia si ho.
Preto má zlo v životoch ľudí stále svoje miesto.

Dospeli ľudia ku skutočnému poznaniu a pochopeniu podstaty Boha?

30.11.2025

Pred pár dňami jedna z televízií uviedla starší americký film „Egypťan Sinuhe“ natočený podľa svetoznámeho rovnomenného románu fínskeho spisovateľa Miku Waltariho. Odvtedy premýšľam nad mnohými paralelami Starého Egypta so súčasným svetom. Premýšľam nad mocenským bojom, nad neslobodou ľudí, ale najmä premýšľam o tom, či ľudia v súčasnosti [...]

Iba Láska. ..

09.11.2025

Iba Láska, dokáže zmeniť diaľku smútku večnosti na tichý úsmev duše... Iba Láska, nechá rozkvitnúť drobné kvety šťastia v daždi samoty života... Iba Láska, dokáže vdýchnuť nehu nádeje pokoja v búrke chaosu posledných dní... Iba Láska... Devana Slnovratovo 9. 11. 2025 Báseň bola pôvodne zverejnená ne: Belobog.sk

Skutočný nepriateľ ľudí a ľudstva…

05.11.2025

Už dlhší čas premýšľam a kladiem si otázku: „Vedia ľudia, kto je ich skutočným nepriateľom, ktorý im bráni nielenže sa rozvíjať po všetkých stránkach, ale aj dokonca žiť?“ Množstvo ľudí je presvedčených, že sú to politici rôzneho politického spektra, iní si myslia, že je to systém, v ktorom žijú. Ale čo ak je ich skutočným nepriateľom [...]

dom, byt, reality, panelák, bývanie, Petržalka, sídlisko,

Maskovaný muž sa pokúsil vylúpiť záložňu v bratislavskej Petržalke

05.12.2025 11:05

Pod hrozbou zbrane žiadal, aby mu zamestnanci vydali všetko, čo majú.

Viktor Orbán

Orbán: V najbližších dňoch sa rozhodne, či sa vojna rozšíri do Európy

05.12.2025 10:52

Ak sa prijme rozhodnutie obísť maďarské veto na sankcie voči ruským nákupom plynu a ropy, tak Maďarsko zažaluje Európsku komisiu.

Secret Service / Counter Assault / Police US /

Ostatky nájdené vlani v Colorade môžu patriť mužovi pôvodom zo Slovenska

05.12.2025 10:11

Úrady teraz požiadali verejnosť o pomoc pri jeho identifikácii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,443
Celková čítanosť: 6197980x
Priemerná čítanosť článkov: 4295x

Autor blogu