Chamtivosť. . .

Túžba mať stále viac…
Kde v ľuďoch pramení?
Média píšu o novej kauze Paradise Papers. Ľudia sa tvária, akí sú zhrození z toho, čo robia bohatí a mocní tohoto sveta.
Neverím tomu, že „osobnosti“, ktoré sú spomínané v článkoch nevedeli, o čo ide, len preto, lebo ich zastupujú finančníci.
A práve tieto „osobnosti“ majú plné ústa kritiky tých druhých, rozprávajú o morálke, dávajú vyjadrenia k svetovým udalostiam a tvária sa dôležito a povýšenecky.
Svoju chamtivosť a nenásytnosť skrývajú za pseudohodnoty, ktorým hovoria „Sloboda a Demokracia“, ktoré šíria všade tam, kde zacítia možnosť dobre zarobiť na ľudskej biede a utrpení. Farebné revolúcie a prevraty, krvavé konflikty, státisíce mŕtvych, ľudia bez domova, bez istôt sú výsledkom tejto ich prehnanej túžby mať stále viac a viac…
Ako môže niekto, kto sa priživuje na ľudskom utrpení hovoriť o morálke?
Ale áno môže, pretože tieto športové, kultúrne či politické „celebrity“ si myslia, že vďaka moci, ktoré im priniesli špinavé, nepoctivo zarobené peniaze, môžu všetko.
Aj táto nová kauza dokazuje to, ako prehnitá a skazená je Západná civilizácia s jej „hodnotami“.
Je zvláštne pozerať na týchto ľudí, ako rozprávajú o nedodržiavaní ľudských práv v krajinách, ktoré sa im postavili a pritom vedieť, že žijú z otrockej práce ľudí z krajín, ktoré to nedokázali urobiť, alebo kde prevzali moc krvavým prevratom.
Je zvláštne počúvať z úst týchto ľudí slová o totalite a diktatúre, keď vieme, že takýmto spôsobom vyciciavali a vyciciavajú novodobé kolónie.
Chamtivosť…
Našej krajine priniesla mnoho zla. Vďaka chamtivosti a snahe mať viac ako ten druhý, sme prišli o skutočnú slobodu, sociálne istoty a predali sme krajinu ako na striebornom podnose tým, ktorí zacítili, že tu budú môcť ryžovať ako na Klondiku.
Neviem, čo cítia ľudia, ktorí majú potrebu vlastniť a mať stále viac a viac. Šťastie a pokoj to nebudú.
Tieto pocity chamtivosť nepozná.

Čas svetla nádeje…

23.12.2025

Podvečerné šero, ktoré sa vznášalo nad krajinou ako vtáčie krídla vystriedala mäkká nočná tma a ukryla všetko vo svojom mäkkom objatí. V predsviatočnom čase sa začali rozsvecovať prvé vianočné svetielka a postupne začali tmu presvetľovať svojimi drobnými plamienkami nádeje. Prajem všetkým nám, aby láska, ktorá sa v tomto čase znova vrátila medzi nás, [...]

Iba áno. . .

07.12.2025

V jeden obyčajný deň, povieme iba áno a nájdeme všetko to, čo sme v nás dvoch hľadali už od stvorenia prvých svetov a času nekonečnosti vo večnosti... V jeden obyčajný deň, povieme iba áno a zobudíme naše duše, otvoríme dokorán oči života, aby sme uvideli dokonalosť lásky ukrytej pred hlukom ticha v nás samotných... Devana Slnovratovo 7. 12 2025 Báseň bola [...]

Dospeli ľudia ku skutočnému poznaniu a pochopeniu podstaty Boha?

30.11.2025

Pred pár dňami jedna z televízií uviedla starší americký film „Egypťan Sinuhe“ natočený podľa svetoznámeho rovnomenného románu fínskeho spisovateľa Miku Waltariho. Odvtedy premýšľam nad mnohými paralelami Starého Egypta so súčasným svetom. Premýšľam nad mocenským bojom, nad neslobodou ľudí, ale najmä premýšľam o tom, či ľudia v súčasnosti [...]

Belgium EU Security

USA uvalili sankcie na päticu Európanov, vinia ich z cenzúry. Je tam bývalý eurokomisár a štyria šéfovia mimovládok

23.12.2025 23:30, aktualizované: 24.12.2025 02:12

Päticu, ktorú Marco Rubio priamo nemenuje, označuje za "radikálnych aktivistov".

Turecko, Líbya, Muhammad Haddád

V Turecku po páde lietadla zahynul líbyjský generál

23.12.2025 23:15

Náčelník štábu líbyjskej armády Muhammad Haddád zahynul v utorok večer pri leteckom nešťastí v Turecku.

Prázdna cesta pod Strečnom po otvorení tunela Višňové

VIDEO: Neuveriteľný pohľad. Pozrite sa, ako vyzerá cesta pod Strečnom po otvorení tunela Višňové

23.12.2025 22:00

Cesta pod Strečnom bola roky nočnou morou pre motoristov. Ako vyzerá premávka na nej po otvorení tunela Višňové?

medvedev

Prekvapený Medvedev: Čo sa stalo európskym 'mierotvorcom'? Pistorius aj Stubb vyjadrili pochybnosti o 'ruskej hrozbe'

23.12.2025 18:14

Ruský exprezident Medvedev hovorí o prekvapení, že západní politici Pistorius a Stubb pochybujú o vojne Ruska so štátmi NATO.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,445
Celková čítanosť: 6224953x
Priemerná čítanosť článkov: 4308x

Autor blogu