Štúr by sa za nás hanbil. . .

A nielen on, ale celé generácie ľudí, ktorí desaťročia bojovali za náš národ. Aby sme boli národom so svojou minulosťou, koreňmi, vlastným jazykom, kultúrou a hlavne územím…
A čo sme urobili za posledných 27 rokov? Predali sme samých seba do otroctva, morálneho aj duchovného…
Vysmievame sa z minulosti a necháme ju beztrestne prekrúcať.
Hanbíme sa za to, že sme Slovanmi a Slovákmi.
Novodobá samozvaná „intelektuálna elita“ dehonestuje našich národných dejateľov a väčšina ľudí sa len mlčky prizerá.
Mnoho mladých ľudí pomaly ani len netuší, kto to „Národovci“ boli.
Nevážime si vlastný jazyk. Je výsmechom koľko cudzích slov sa používa namiesto našich.
V školách sa viac vyučujú cudzie jazyky ako náš materinský.
Máme veľa vysokoškolsky vzdelaných ľudí, ale vzdelanie nie je zárukou inteligencie, pretože na VŠ sa dostávajú študenti, ktorí by v minulosti ledva odmaturovali. Viem, že na veľa VŠ sa mladým vtĺka do hláv novodobá ideológia. Snažia sa v mladých zničiť národné povedomie a „vyrobiť“ z nich hrdých Európanov. Bez štipky hrdosti na svoj národ, na svoju reč, na kultúru…
Odôvodňujú to propagandistickou manipuláciou, že vysokoškolsky vzdelaní jedinci sú niečo viac ako tí ostatní a byť vlastencom je prejavom extrémizmu a fašizmu. Už som písala o tom, kde končí väčšina našich vysokoškolákov – hrdých Európanov… Končia v zahraničí, ako lacná pracovná sila…
Z kultúry ostalo torzo, len pár priaznivcov sa snaží robiť dobré meno našej krajine v zahraničí.
Národ je kŕmený lacnou krčmovou zábavou a zrazu mu to stačí.
Z televízií sa valí množstvo odpadu, ktorý otupuje ľudom zmysly…
A možno to je hlavný zámer, otupiť ľuďom zmysly natoľko, aby nedokázali vnímať skutočnú realitu a nechali sebou manipulovať.
To, že sme na mape sveta štátom s vlastným územím, neznamená, že nám v skutočnosti patrí.
Čo patrí nášmu národu v tom štáte? Dokopy nič…
Pretože sme v EÚ a jej zákony sú postavené nad naše zákony, takže sa nedá hovoriť, že sme zvrchovaným národom a ani štátom.
Za kus „žvance“ po ktorom pachtili mnohí, sme vymenili slobodu, ktorú sme mali pár desaťročí.
Zvolili sme do vedenia štátu ľudí, ktorí nás všetkých predali a zradili za judášške groše.
Aký je to národ, ktorý si neváži sám seba a pohŕda všetkým tým, čo robí národ národom?
Celé stáročia sme boli pod nadvládou mocných a teraz sme znova…
Bude znova trvať tisíc rokov kým náš národ povstane z vlastného popola?
Alebo sa nájdu aj v dnešnej dobe ľudia, ktorí zaň budú ochotní bojovať aj na úkor vlastného pohodlia?
Je ešte čas na jeho záchranu?

Alternatíva a „alternatíva“…

23.06.2026

Minulý týždeň som na sociálnych sieťach a v niektorých alternatívnych médiách zachytila podivnú „vojnu jej predstaviteľov“, ktorá začala tzv. „alternatívu“ rozdeľovať. Nie, nebudem sa tu rozpisovať o aktéroch tejto „vojny“, ale o tom, čo ukázala nielen o tých, ktorí sa hrajú na predstaviteľov „alternatívy“, ale aj o spoločnosti [...]

Slavjan

04.05.2026

„Duša národa ešte stále žije“, pomyslela som si, keď sa začítala a neskôr započúvala do básnickej zbierky Radovana Masára „Slavjan“. Básnická zbierka „Slavjan“ nie je rozprávkovým dielom plným mytológie a idealizácie Slovanov, naopak je to to dielo, ktoré ukazuje drsnú a krutú pravdu o národe pred ktorou si mnohí ľudia, politici a najmä [...]

Hľadanie…

26.04.2026

Vystrela som prázdne dlane k nekonečnu nádeje a prosila som v tichu večnosti, o malý, maličký zázrak, aby som Ťa smela nájsť tam, kde sme naše životy rozdelili miliónmi svetelných rokov spomienkami na budúcnosť... Devana Slnovratovo 19. 4. 2026 Báseň bola pôvodne zverejnená na: Belobog.sk

Putin, lietadlo, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Putinovi ukázali nové lietadlá, poskladali ich hlavne z ruských súčiastok

24.06.2026 21:50

Ruský prezident Vladimir Putin si v stredu v meste Žukovskij neďaleko Moskvy prezrel najnovšie modifikácie lietadiel miestnej výroby.

Komjatický rybník.

Muž sa stratil pod hladinou štrkoviska. Pri Komjaticiach zasahujú člny aj potápačský tím

24.06.2026 21:23

Záchranári boli privolaní k záchrane topiaceho sa človeka.

E5 NATO Summit merz meloni, macron starmer

„Ukrajina zostáva silná, Európa neochabuje.“ Veľká päťka NATO sa zomkla v Berlíne, Putinovi posiela jasný signál

24.06.2026 20:05

Štyria predsedovia vlád a prezident sa stretli v nemeckej metropole dva týždne pred summitom NATO, ktorý sa uskutoční 7. a 8. júla v Ankare.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,457
Celková čítanosť: 6520281x
Priemerná čítanosť článkov: 4475x

Autor blogu