Informačná vojna je v plnom prúde. Médiá bezočivo klamú, prekrúcajú fakty. Do spravodajských relácií si pozývajú ľudí, ktorí pracujú pre rôzne mimovládne organizácie, think-tanky, alebo sú vedeckými pracovníkmi univerzít.
Včerajšia relácia na TA3 Téma dňa s jej hosťom, bola takou pomyselnou čerešničkou na torte.
Média riešia kyberútoky, za ktorými je vraj ruskí hackeri a tajné služby a ktoré vraj poškodili kandidátku na prezidenta USA H. Clintonovú.
Včera novozvolený prezident USA D. Trump jasne povedal, že za týmito útokmi tajné služby, ale nešpecifikoval ktorej krajiny. Naše a české média však priniesli klamlivé informácie o tom, že tvrdil, že sú to ruské tajné služby.
Je zaujímavé ako sa neustále rieši kto je zodpovedný za tieto kyberútoky, ale nie to, čo vlastne vyniesli na svetlo sveta a to pravdu o špinavej volebnej kampani demokratickej kadidátky, o volebných podvodoch demokratov, o tom kto v skutočnosti financoval Clintonovej kampaň, ale aj to, kto je priamo zodpovedný za vznik ISIL-u, kto ho štedro financoval a vojensky podporoval.
Neustále hľadanie vinníka na ruskej strane, mediálne kydanie špiny a očierňovanie Ruska a prezidenta Putina a aj novozvoleného prezideta USA Trumpa je profesionálne prekrývanie pravdy v réžii tajných služieb USA a Západnej Európy, ktoré sú poplatné tým, ktorí doteraz ovládali svetovú ekonomiku.
Už sa berie ako samozrejmosť, že tajné služby sledujú každého z nás, čítajú naše maily,sledujú vyjadrovanie sa na sociálnych sieťach, ale človek, ktorý upozorní na špinavé praktiky, je verejným nepriateľom č. 1 a média z neho vytvoria celosvetovú hrozbu pre demokraciu.
Tak sa znovu pýtam, aké hodnoty v skutočnosti vyznáva Západná demokracia?
A chceme vôbec žiť v takej spoločnosti, v takomto zriadení?
V júli sa konal summit NATO vo Varšave, kde sa členské štáty dohodli na posilnení obrany voči kyberútokom.
V záplave informácii ľudia na to pomaličky zabudli. Zabudli na to, že narušenie kyberpriestoru môže vyvolať ozbrojený útok Aliancie na predpokladaného vinníka.
Neustále označovanie Ruska za vinníka hackerských útokov malo novozvolenej prezidentke umožniť vyvolať vojenský konflikt s Ruskom pod záštitou NATO.
Našťastie sa táto dáma nestala prezidentkou USA, aj keď volebné preferencie o nej hovorili ako o jasnej víťazke.
Informačná vojna je v plnom prúde…
Znamená to, že sme ešte stále krôčik od tej skutočnej.
Budú mať prezidenti USA a Ruska dosť síl na to, aby je zabránili?
Možno práve tá hrozba vojny, ktorú nikto nevyhrá, otvorila americkým voličom oči.
Kyberútoky boli len ďalšou zámienkou na vyvolanie vojny.
Koľko ešte takýchto plánov majú tí, ktorí ovládajú svet?
Nelep to vsade ... ...
Správny pohľad, súhlasím s blogerkou! ...
Ďakujem ;-) ...
vyborne :) ...
Aký problém? Amerika z Putinovým kandidátom ...
Celá debata | RSS tejto debaty