Založ si blog

Kedy bude lepšie?

 

Túto otázku si kladie mnoho ľudí, ktorí vidia ako sa náš štát spolu s občanmi rúti do záhuby.

Mnohí sa však  ešte stále majú relatívne dobre a preto tvrdo popierajú fakty a skutočnosti. Iní možno z ľahostajnosti, alebo aj strachu zakrývajú oči pred kolapsom  a štátnym bankrotom, ale čo je najhoršie, obrovské množstvo občanov si ani neuvedomuje čo sa okolo nich deje.

 

Ilustračný obrázok: Pixabay

 

 

Pred pár dňami som si pri ceste autom, mala možnosť vypočuť správy jednej komerčnej rozhlasovej stanice, prepla som rádio  na stanicu Sro1  a tam  vysielali  hlavnú spravodajskú reláciu rádiožurnál. Medzi obsahom správ vo verejnoprávnom rozhlase a komerčnou stanicou  nebol žiaden rozdiel, dokonca ani v spôsobe podávania správ.  V tej chvíli, som sa zamyslela nad tým, kedy sa všetko zmení a kedy bude lepšie, prečo sa toto všetko okolo nás deje a čo je nutné urobiť, aby  nastali zmeny k lepšiemu.

Jednou z príčin kolapsu štátu a celej spoločnosti je, že sa veci a skutočnosti prestali pomenovávať pravým menom.

Preto môžu médiá ovládať verejnú mienku, podprahovo ale aj celkom okato klamať, zavádzať, dezinformovať, alebo šíriť  propagandu tých, ktorí vlastnia mediálny biznis. Mainstreamové médiá už dávno nešíria informácie, ale predávajú produkty presne takým istým spôsobom, ako to robia tzv. „šmejdi“. Preto nazývať niekoho, kto iba plní biznis plán svojho zamestnávateľa a  objednávateľa služieb „novinárom“ je scestné. Pretože skutočný novinár, ktorý informuje verejnosť, by mal byť politicky nezaujatý a nestranný, mal by informovať pravdivo a dodržiavať „Etický kódex novinára“.

Žiaľ, v našom štáte sa média  hlavného prúdu podieľajú  na vládnutí v štáte šírením jednostrannej propagandy, zavádzaním občanov dezinformáciami, či vlastných názorov,  ktoré predkladajú ako relevantné  informácie. Táto moc masmédiám tak zachutila, že sa dokonca začali správať ako výkonné zložky moci. Preto dnes vidíme najatých žoldnierov, ktorí vedú mediálnu vojnu proti občanom tohto štátu. Vojnu proti všetkým, ktorí majú vlastný názor a nepodliehajú násilne a šmejďáckym spôsobom šírenej vládnej propagande.

Kvôli tomu, že spoločnosť prestala pomenovávať veci pravým menom, môžu v tomto štáte dlhé roky vládnuť zbohatlíci – milionári, ktorí si moc v štáte bezočivo kupujú za peniaze, získané častokrát pofidérnymi praktikami, ktoré im tento systém umožnil. Je scestné nazývať týchto zbohatlíkov a biznismenov politikmi, pretože im nikdy nešlo o štát a občanov. V prvom rade im vždy ide len o ich vlastný osobný profit a o to, ako čo najviac štát a občanov vyžmýkať aj z toho posledného.  Je scestné nazývať politikmi parazitov, ktorí sa na štáte iba priživujú a vyciciavajú ho. Takisto je scestné nazývať politikmi poslušných lokajov, ktorí verne slúžia svojím pánom a svojou servilnosťou sa vo veľkej miere podieľajú na totálnej likvidácii štátu.

Najzávažnejšou príčinou kolapsu štátu a celej spoločnosti je to, že  médiá a všetci tí ľudia, ktorí sa podieľajú na vládnutí v tomto štáte doteraz neniesli za svoje konanie žiadnu zodpovednosť.

Kedy bude lepšie?

Keď začneme pomenovávať veci a skutočnosti pravým menom a budeme vyžadovať, aby všetci kompetentní niesli za svoje konanie a politické rozhodnutia plnú zodpovednosť, nielen morálnu či politickú,  ale najmä trestnoprávnu a hmotnú. Pretože všetci tí, ktorí pracujú vo verejnoprávnych médiách, v štátnych funkciách a v zložkách výkonnej a zákonodarnej moci sú zamestnancami štátu.

A štát, to nie sú  politickí biznismeni, či dosadené bábky a servilní lokaji, ani médiá s ich šmejďáckymi praktikami, ale  štát to sú samotní občania. A na to žiaľ,  občania zabudli.  Zabudli na to práve kvôli tomu, že sa veci a skutočnosti nepomenovávajú pravým menom  a nikto  z tých, ktorí tu vládol a vládne, neniesol a  nenesie žiadnu zodpovednosť.

 

Článok bol pôvodne zverejnený na belobog.sk

Mŕtva voda

23.06.2022

Niekedy stačí iba málo… Otvoriť oči, myseľ, dušu a srdce a začať čítať, vnímať, premýšľať a preciťovať to, čo človeka obklopuje. A vtedy človek pochopí, čo je pre neho dôležité a nevyhnutné, tak ako vzduch, ktorý dýcha, voda, ktorú pije, potrava, ktorú príjma, aby prežil. Tým nevyhnutným a dôležitým pre človeka, aby sa stal Človekom je [...]

Čas zmŕtvychvstania duše…

19.06.2022

Poobede som vybehla na pár chvíľ do záhrady. Vietor strapatil konáre stromov a aj moje vlasy. Pšenica a tráva sa vlnili a kolísali v jeho rytme ako exotické tanečnice. Vzduchom sa linuli vône kvitnúcej šalvie a ruží, ktoré som zachránila po vlaňajších prívalových dažďoch a presadila som si ich do zeleninovej záhrady. Príchodom som vyrušila jarabicu, [...]

Sme rozmaznaní? !…

15.06.2022

Pred pár dňami, 12. júna, bol svetový deň boja proti detskej práci. Čakala som, či sa v médiách a soc. sieťach objaví zmienka o tomto novodobom, desivom otroctve. Až na pár vzácnych výnimiek som neobjavila nič. Naša vyspelá spoločnosť rieši oveľa „závažnejšie témy“, akými sú „vojna na Ukrajine“ a jej následky – zdražovanie, nedostatok [...]

Ukrajina Rusko vojna vojaci armáda

The Times: Elitná ukrajinská jednotka vykonáva diverzné operácie v Rusku

27.06.2022 20:00

Misiou ukrajinskej jednotky Šaman je zničiť infraštruktúru kľúčovú pre podporu ruskej invázie na Ukrajine.

Nemecko G7 summit rokovanie Ukrajina Zelenskyj uarus

Summit G7 sa postavil za Ukrajinu a pripravuje ďalšie protiruské sankcie

27.06.2022 18:53

Zelenskyj štátnikov požiadal o ďalšie zbrane a ďalšie protiruské sankcie.

Milada Horáková

Čaputová: Ak si máme uctiť odkaz M. Horákovej, potom si strážme slobodu

27.06.2022 17:49

V pondelok uplynulo 72 rokov od justičnej vraždy právničky a političky Milady Horákovej.

Russia Ukraine War Rubles Explainer

Putin sa na jeseň zúčastní na summite najväčších svetových ekonomík G20

27.06.2022 17:08, aktualizované: 17:25

Západ v dôsledku ruskej agresie voči Ukrajine tlačil na to, aby bola Moskva z tejto skupiny vylúčená.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,269
Celková čítanosť: 4634374x
Priemerná čítanosť článkov: 3652x

Autor blogu