Založ si blog

Oni nie sú Slovensko!

O šiestej som počúvala Rádiožurnál sro, kde moderátor hneď v prvej správe  hovoril o tom, že Slovensko podporuje Česko v kauze vyhostenia ruských diplomatov. O pár minút zazneli  informácie o tom, že slovenská prezidentka Čaputová a premiér Heger vyjadrili podporu Českej republike a s českým šéfom diplomacie už telefonoval minister zahraničných vecí Korčok a strana SaS chce zvolať bezpečnostnú radu vlády…

Autor: Pravda, Ivan Majerský

Je veľmi zarážajúce  akým spôsobom o celej záležitosti informuje verejnoprávne médium,  a to  Sro. A zároveň zavádzajúce, že Slovensko podporuje Česko v tejto kauze, ktorá má jasný charakter provokácie voči Rusku v týchto dňoch, keď eskaluje napätie medzi Ukrajinou, kam USA a NATO celé mesiace premiestňuje vojenskú techniku, vraj kvôli ochrane Ukrajiny.
Áno, je mimoriadne  zavádzajúce, ak verejnoprávne médium informuje takýmto spôsobom. Predovšetkým títo ľudia nie sú Slovensko. Sú to len volení zástupcovia ľudu, ktorí by „mali zastupovať záujmy občanov a samotného štátu“. Koho záujmy  títo ľudia obhajujú vidíme každý deň a určite to nie sú záujmy Slovenskej republiky a jej občanov. Pani prezidentka doteraz neurobila nič, čo by pomohlo občanom tohto štátu. Všetky jej ľúbivé reči vyznievajú ako prázdne frázy a činy, ako prázdne gestá nastajlovanej primadony z hradu, ktorá číta prejavy, ktoré jej napíšu poradcovia bez toho, aby sa zamyslela, čo vlastne číta. Takisto vládni politici nie sú Slovensko. Akurát boli zvolení vo fraške s názvom „Slobodné a demokratické voľby“, v tomto  divnom a zvrátenom politickom zriadení s názvom „Zastupiteľská demokracia“, ktorá na Slovensku panuje a so skutočnou zastupiteľskou demokraciou nemá nič spoločné, pretože v skutočnosti je to  Demokratúra  spojená Partokraciou.

Nie, politici nie sú Slovensko. Slovensko sme my všetci a aj keď sú politici zvolení do svojich funkcií, nikto nemá právo označovať ich ako „Slovensko“.
Nuž čo k tomu všetkému dodať?

Z nevydarenej provokácie Skripaľ a Novičok sa smial celý svet, ktovie ako to bude s Vrběticami. Ale keď sme pri kauze Vrbětice… Kto  si spomína na to, že českými  samopalmi, aké mali byť skladované práve vo Vrběticích, boli vyzbrojené jednotky ISIL?

Ešte,  že našiel  vyspelý  Západ promptne vinníkov. A  to týchto  dvoch  podozrivých  ruských agentov.

Niečo na tom Matovičovi je…

16.08.2022

Pred viac ako dvomi rokmi povedal, že je a bude šašom, ktorý vždy hovorí pravdu. Sociopatickým správaním a urážaním ľudí si znepriatelil väčšinu obyvateľov štátu, dokonca aj mnohých z tých, ktorí ho volili len preto, aby na Slovensku bola sranda. Hrubo sa vyjadruje na adresu prezidentky a koaličných partnerov vo vláde a v súčasnosti ho mnohí vinia za [...]

Minister Naď môže byť znechutený z politiky, ale…

08.08.2022

Ale, treba zdôrazniť, že je vrcholným predstaviteľom a tvorcom politiky z ktorej je znechutený. Preto by bolo vhodné položiť otázku: „Je minister Naď znechutený aj sám zo seba?“ Politická situácia na Slovensku je veľmi vážna, ale dá sa v súčasnosti ešte vôbec hovoriť o politickej situácii, či politike? Pretože to čo robí súčasná vláda, je iba [...]

Ak by to s tou ekológiou mysleli vážne, tak by ľuďom nevnucovali červy a nelikvidovali poľnohospodárstvo, ale…

25.07.2022

Ak chce človek riešiť problémy a niečo zmeniť, tak ich musí správne definovať a hľadať všetky možné riešenia. To platí aj o súčasnej situácii, keď na Slovensku a aj v mnohých iných štátoch reálne hrozí hladomor. Hladomor, ktorý nie je následkom klimatických zmien a vojny na Ukrajine, aj keď je to ľuďom médiami a politikmi takto podávané. [...]

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

Monika Jankovská

Proces s Jankovskou odročili, nebola jej včas doručená obžaloba

19.08.2022 09:44

Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

Platan

V malackom parku sa zlomil vyše 100-ročný platan, spadol na budovu vinárne

19.08.2022 09:38

Pri udalosti sa nikto nezranil. Mesto uzavrelo jeden zo vstupov do parku.

zdruzena tkanivova banka UNLP

Košická univerzitná nemocnica kúpila z operačného programu nové prístroje

19.08.2022 09:00

Vďaka moderným technológiám za viac ako 100-tisíc sa zrýchli a skvalitní diagnostika ochorenia COVID-19 u pacientov, ale aj u zamestnancov UNLP.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,278
Celková čítanosť: 4727494x
Priemerná čítanosť článkov: 3699x

Autor blogu