Založ si blog

Ak trpí premiér Matovič obsesiou plošného testovania, musí trpieť celý štát?

Vo včerajšej relácii Sro „Sobotné dialógy“, poslanec R. Raši a poslankyňa J. Bittó Cigániková, predsedníčka Výboru pre zdravotníctvo diskutovali o plošnom testovaní, ktoré presadzuje premiér Matovič a o ktorom by mala dnes rozhodnúť vláda.
Podľa pani poslankyne Cigánikovej to pán premiér s plošným testovaním myslí dobre a je úprimne presvedčený o tom, že je to jediné správne riešenie pre tento štát a jeho obyvateľov, aj napriek opačným názorom odborníkov, ktorí testovanie neodporúčajú. Na otázku, či by pána premiéra neuspokojilo aspoň jedno kolo celoplošného testovania, aby sa mohli riešiť iné problémy, povedala, že pán premiér má predstavu opakovaného testovania až kým nebudú uspokojivé výsledky.
Jej osobným názorom je, aby prebehlo aspoň jedno kolo celoplošného testovania, pretože pán premiér trpí obsesiou,či fixáciou na celoplošné testovania a je tak výrazná, že pán premiér je mesiac schopný neurobiť nič, keď nebude po jeho vôli.
Nuž mala by som začať tým, aký je odborný výklad slova „obsesia“. Obsesia je nutkavá myšlienka, či chorobne utkvelá predstava a je základným symptómom Obsedantno kompulzívnej poruchy.
Nie, nemienim tu rozoberať zdravotný stav pána premiéra, ten by mali zhodnotiť odborníci.
Chcem však poukázať na to, že aj v tomto prípade úplne zlyháva politický systém, ktorý vládne v našom štáte. Ak majú vládni predstavitelia a iní zákonodarcovia podozrenie, že predseda vlády či iný predstaviteľ štátu nie je zo zdravotných dôvodov schopný vykonávať svoju funkciu a plnohodnotne pracovať, alebo svojím správaním ohrozuje ekonomickú a právnu stabilitu štátu, ohrozuje zdravie a životy občanov, malo by byť ich povinnosťou tento stav napraviť. To, čo sa v súčasnosti deje v našom štáte však ukazuje, že mnohým vládnym predstaviteľom tento stav vyhovuje a v skutočnosti im nezáleží ani na štáte ani na občanoch, ale iba na vlastnom osobnom prospechu.
Preto by bolo vhodné položiť viacero otázok:
V akom politickom zriadení v skutočnosti žijeme na Slovensku?
Je normálne, aby občania po voľbách nemali žiaden dosah na konanie politikov, ktorí ich majú zastupovať v parlamente a vláde?
Je normálne, že po posledných voľbách sa začali predstavitelia strán vládnej koalície správať ako neobmedzení novofeudálni vládcovia a ignorujú názory nielen občanov, ale aj odborníkov z rôznych rezortov a sfér spoločnosti?
Je normálne, aby politici konali protiprávne a protiústavne, čiže vedome porušovali zákony a ľudské práva občanov?
Je normálne, aby sa mohol vrcholový predstaviteľ správať takým spôsobom, že ak ostatní členovia vlády a parlamentu nebudú plniť jeho osobné predstavy a príkazy, tak vedome neplní svoje povinnosti, ktoré mu vyplývajú zo zákona?
Je normálne, aby si vo zvrchovanom, slobodnom a demokratickom štáte vláda upevňovala moc reštrikciami voči občanom a diktátorskými praktikami?
Otázok je veľmi veľa a odpovedí sa občania od kompetentných zrejme nedočkajú.
Poslednou otázkou je: Ak premiér štátu trpí obsesiou, musíme trpieť aj my občania?
Alebo je všetko inak?

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskénoviny.sk

Zdroje:
Sobotné dialógy
Čo je obsesia?
Obsedantno-kompulzívna porucha

Zabudli sme na Človeka. ..

09.02.2021

Posledné dva dni cítim únavu. Takú tú podivnú, ktorá ma vždy prinúti intenzívnejšie premýšľať o zmysle bytia Človeka. O zmysle vlastného bytia ľudia málokedy premýšľajú, pretože ich myseľ zamestnávajú mnohé iné myšlienky. A tým myšlienkam dávajú väčší priestor ako sebe samému. Často síce myslia na seba, ale nemyslia na Človeka v sebe. Zabudli sme na [...]

A čo ste urobili vy, kým ste boli pri moci?

08.02.2021

Dnes som si prečítala jeden zo statusov poslanca Blahu o tom, že prichádza doba temna, v ktorej budú ľudia zastrašovaní a zatváraní kvôli názorom. Ale veď tá doba temna tu už je niekoľko rokov, nie iba posledných pár mesiacov, čo je pri moci táto vláda. V skutočnosti tí, ktorí sú dnes v tejto vláde zastrašovali a lynčovali ľudí kvôli názorom už za vlád Smeru a [...]

Čo by som chcela?

06.02.2021

Striasť prach a únavu z krídel ubolených z ťažoby života, zatvoriť oči a nadýchnuť sa bolesti, ktorá rodí novú nádej v každé budúce svitanie večnosti… Čo by som chcela? Vystrieť dlane k nebu a nechať do nich padať túžbu po živote silnejšiu ako hlas vesmírnej ozveny ticha v nás. Čo by som chcela? Utekať v ústrety životu, zmáčaná prúdmi dažďa plaču a [...]

Igor Matovič, prezidentský palác

NÁZOR: Uznesenie vlády písal koronavírus. Osobne

01.03.2021 07:15

Ak to, čo sa dostalo do rúk médiám ako uznesenie vlády, je konečný stav opatrení, tak je šanca, že si lockdown zopakujeme. Tentoraz skutočný.

irán rakety

Sýria tvrdí, že odrazila izraelský raketový útok

01.03.2021 06:52

O obetiach alebo škodách sýrske médiá neinformovali. Izraelská strana sa k údajnému útoku nevyjadrila.

Očkovanie koronavírus

ONLINE: Česi dostanú vakcíny od Nemcov, Zeman žiada Putina o Sputnik

01.03.2021 06:00, aktualizované: 07:04

Česko dostane od susedného Nemecka vakcíny proti koronavírusu. Prezident Miloš Zeman vybavuje u prezidenta Vladimíra Putina Sputnik V.

Virus Outbreak Czech Republic

Česko sa opäť zatvára

01.03.2021 06:00

V Česku od dnešného dňa sprísnili opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,135
Celková čítanosť: 3674230x
Priemerná čítanosť článkov: 3237x

Autor blogu