Založ si blog

Pani Radičová, a kto je za to zodpovedný?

Vyjadrenia bývalej premiérky pani Radičovej o tom, že táto vláda nemá žiadnu politickú kultúru som si prečítala s veľkým záujmom.
Ale… Napriek tomu, že sa pani Radičová vyjadruje veľmi kultivovane a zmierlivo a určite má o politickej kultúre svoje predstavy, nepovedala to podstatné a to, kto je zodpovedný za politickú nekultúru na Slovensku.
Základy tejto nekultúry vznikli v čase vlády V. Mečiara, keď sa formovali politické sily, ktoré mali za úlohu poraziť Mečiarovo HZDS vo voľbách. Vtedy vznikol prvý politický mačkopes pod názvom SDK, spojením strán KDH,DS, DÚ,SDSS, SZS. Áno bola to prvá účelovo vzniknutá strana, ktorej jediným cieľom bolo získať moc za každú cenu. A práve táto nová „politická kultúra“ začala formovať budúcu politickú scénu na Slovensku. Vznikali stále nové a nové účelové strany na jedno použitie, akou bola napríklad strana SOP, ktorá sa stala výťahom k získaniu prezidentského úradu jej zakladajúcemu členovi Rudolfovi Schusterovi. Podobnou politickou stranou bola aj ANO Pavla Ruska, ktorá bola súčasťou vládnej koalície druhej Dzurindovej vlády. A aká bola „politická kultúra“ práve počas tejto vlády, keď pani Radičová vystriedala v kresle ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Ľudovíta Kaníka, ktorý mal nelichotivú prezývku „sociálny netvor“?
Ani v tom období sa nedalo hovoriť o „politickej kultúre“ v našom štáte, aj keď pani Radičovej slúži ku cti, že sa vzdala poslaneckého mandátu, keď sa prevalilo, že hlasovala za inú poslankyňu NR a označila to ako chybu a skratové konanie a odmietla, že je to podvod.
O „politickej kultúre“ sa nedá hovoriť ani počas jej vlády, ktorá sa rozpadla práve kvôli mocenským konfliktom iných účelovo vzniknutých strán. A táto „politická kultúra“ začala prekvitať práve počas dvoch vlád R. Fica, kedy vznikali stále nové strany s jediným cieľom, poraziť Fica a získať moc.
Žiaľ, na akej úrovni „ politickej kultúry“ tieto strany sú dokazuje aj to, akí ľudia strany zakladali. To, kto je dnes vo vláde je výsledkom „politickej kultúry“, ktorú na Slovensku založili najmä páni Dzurinda a Mikloš a tí aj teraz po nástupe vlády Igora Matoviča, začali dostávať v médiách priestor na vyjadrovanie svojich názorov.
Najsmutnejšie na tom všetkom je, že týmto ľuďom nikdy v skutočnosti nešlo ani o štát a ani o jeho občanov, plnili si len vlastné egoistické a mocenské ambície a štát a občania boli pre nich zdrojom obživy. Preto sa nedá hovoriť o žiadnej politickej kultúre ani v čase ich vládnutia.
Áno vládnutia. Vládnutia v kolónii, ktorou sa Slovensko vďaka ich „vládnutiu“ stalo.
Vládnutia, ktoré nemá nič spoločné s demokratickými princípmi na ktoré sa všetci títo „politici“ odvolávali a odvolávajú. A výsledkom ich „politickej kultúry“, ktorú na Slovensku zaviedli, sa stal nástup totality a diktatúry človeka, ktorý v predvolebnej kampani použil ich vlastnú metódu a osvedčený a vyskúšaný postup na získanie moci, akú použili oni samotní voči V. Mečiarovi.
Takže ak chce pani Radičová hovoriť o tom, že súčasná vláda nemá žiadnu politickú kultúru, je žiaduce hovoriť aj o tom, prečo takúto „ politickú nekultúru“ v našom štáte máme a kto je za ňu zodpovedný.

Článok bol pôvodne zverejnený na slovanskenoviny.sk

Zdroj:
Radičová: Politická kultúra vlády? Žiadnu nemá…

Krysy vracujúce sa na loď. ..

24.01.2021

Hovorí sa, že keď sa potápa loď, ako prvé ju opúšťajú krysy… Áno, opúšťajú ju vo chvíli, keď sa ju posádka snaží opraviť a zachrániť. Lode sa často potápajú práve preto, lebo ich ničí chamtivosť krýs, ktoré hryzú všetko čo im príde pod zuby. Hryzú ako divé. Neustále majú pocit, že nemajú dosť nahryzené a dokážu na lodi rozhrýzť úplne všetko. [...]

Ako dlho ešte chcú klamať a zastrašovať ľudí?

22.01.2021

Včera som chvíľku pozerala správy na spravodajskej tv. Moderátorka s tragickým výrazom a pohnutým hlasom informovala Slovač o tom, ako začína chýbať v nemocniciach kyslík… Nuž, kyslík nechýba len nemocniciach, ale všetkým tým, ktorí musia povinne nosiť rúško… Škoda, že médiá neinformujú o tom, čo všetko spôsobuje slabé, alebo nedostatočné [...]

Čo má zakryť celoplošný skríning?

21.01.2021

Pár dní politici a médiá vytrvalo zastrašujú občanov geniálnym plánom pána premiéra, ktorý ho tentokrát nazval nie celoplošným testovaním, ale celoplošným skríningom. Hurá akcia s bombastickým frázovitým názvom „Zachráňme spolu životy“, má však za úlohu zakryť to, čo sa v skutočnosti v našom štáte deje. Pomaly vychádza najavo, že prvé celoplošné [...]

testovanie koronavírus

Laboratóriá odhalili 551 prípadov, hospitalizovaných máme takmer 3500

25.01.2021 10:08, aktualizované: 10:31

Za uplynulý deň urobili na Slovensku 3 806 RT-PCR testov. Nie sú hlásené žiadne nové úmrtia.

štefan hamran

Výbor začal vypočúvať kandidátov na šéfa polície

25.01.2021 09:38

O post sa uchádza aj dočasne poverený šéf Peter Kovařík.

sneh, sneženie

Sneh, vietor aj poľadovica trápia Slovensko

25.01.2021 09:10, aktualizované: 09:22

Horský priechod Dargov je v oboch smeroch neprejazdný.

Bolívia, koronavírus, festival

ONLINE: Biden zavrie dvere do USA, Česko hlási najmenej prípadov od 13. decembra

25.01.2021 05:45, aktualizované: 10:50

Americký prezident Joe Biden nepustí do USA Európanov pre britskú mutáciu koronavírusu a cestujúcich z JAR pre juhoafrickú.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,120
Celková čítanosť: 3588401x
Priemerná čítanosť článkov: 3204x

Autor blogu