Igor Čistič. ..

11. novembra 2020, devana, Hlas chudoby

Náš pán premiér už nie len najúspešnejším slovenským vedcom, imunológom, najlepším vrchným veliteľom ozbrojených síl, politikom, predsedom, propagandistom, či vrcholovým kabaretiérom a parlamentným šašom a geniálnym podnikateľom, ktorému boli premlčané jeho daňové delikty, on sa dnes sám pasoval do roly odvážneho Igora Čističa, ktorý vyčistí Slovensko od podlahy od tých, ktorí nezdieľajú jeho božskosť a genialitu.
Tak začnem aj ja od podlahy ako sa hovorí.
To, čo sa deje v našom štáte je v prvom rade zásluha občanov, ktorí doteraz vytvárajú z politikov celebrity, modly, idoly, božstvá. A tí politici sa potom správajú podľa tejto spoločenskej objednávky. Veď prečo sa nehrať na boha, keď to občania priam vyžadujú. Bola som na pár politických mítingoch.
Ľudia preukazovali rovnakú božskú úctu či už Mečiarovi, Čarnoguskému, Dzurindovi, Ficovi a teraz Matovičovi.
Žiaľ zabudli, že politici, ktorých si oni slobodne a demokraticky zvolili, sú ich zástupcovia, ktorí by štát mali riadiť a viesť a nie neobmedzení vládcovia, ktorí voľbami získali moc nad ich životmi a vládnuť im.
Celý súčasný politický systém je práve kvôli tomu prežratý korupciou a nečestnými praktikami. A hlavne kvôli tomu, že ľudia sú len nástrojom na získanie moci vo voľbách a následne už nemajú žiadne možnosti, aby žiadali od politikov zodpovednosť za ich konanie. Preto sa politici môžu správať ako neobmedzení vládcovia. Jediná možnosť ako sa postaviť voči svojvôli politikov je otvorený nesúhlas s tým čo robia formou protestu. Občania majú túto možnosť zakotvenú aj Ústave SR.
Dnes sme sa však dozvedeli, že náš pán premiér chce tvrdo potlačiť aj túto formu demokratického vyjadrenia názoru občanov ďalšími vyhrážkami a zastrašovaním.
Tento človek aj so svojou suitou už raz dali tvrdo potlačiť protest, v ktorom ľudia chceli vyjadriť svoj názor a dnes sa znova vyhráža. Za pár mesiacov zničili ekonomiku, obrali vydieraním a vyhrážaním sa ľudí o posledné zvyšky slobody a sebaúcty. Porušujú všetky demokratické princípy a zákony SR. Verejne opľúvajú Ústavu SR porušovaním základných ľudských práv a dnes sa pán premiér sám pasoval do roly Igora Čističa, ktorý ide Slovensko vyčistiť od podlahy.
Ako má tomu bežný občan rozumieť?
Napríklad tak, že vyčistí Slovensko od všetkých tých, ktorí s ním nesúhlasia? A akým spôsobom? Dá všetkých ľudí, ktorí s ním nesúhlasia pozatvárať, alebo použije iné spôsoby?
Je smutné sledovať takýto úpadok človeka, ktorý si svoje frustrácie z mladosti vybíja na celom národe a štáte a stále má dosť verných lokajov, ktorí ho presviedčajú o jeho božskosti.
Tento človek verejne zneužíva svoje postavenie a moc na vyvolávanie strachu medzi občanmi a dokazuje, že je schopný použiť všetky mocenské prostriedky na to, aby vedome ubližoval občanom tohto štátu. Ničí životy starým ľuďom, ktorí tento štát vybudovali, používa psychoteror na zastrašovanie ekonomicky činných občanov, ničí budúcnosť mladých ľudí a čo je neodpustiteľné, neváha psychicky vydierať a trápiť aj celkom malé deti.
Jeho vyhrážky, ktoré adresoval všetkým nám, ktorí sa chceme postaviť jeho svojvôli a ničeniu štátu zabili posledné zvyšky demokracie, ktoré občania na Slovensku mali.
Preto by sme sa mali my všetci, ktorým záleží na našom štáte, prestať báť a vyjadriť svoje názory, či už protestom v hlavnom meste, alebo zapálením sviečok za mŕtvu demokraciu vo všetkých mestách Slovenska, či už pred kostolmi, alebo pamätníkmi hrdinov, ktorí bojovali za našu slobodu.
A urobme to 17. novembra, v deň boja za slobodu a demokraciu, ktoré v našom štáte zabil Igor Matovič so svojou vládou.
Pred voľbami a tesne po voľbách sme videli, že väčšina politikov si len napĺňala vlastné egoistické ambície a kvôli nim úplne rozdrobili politickú scénu na Slovensku. A teraz občania a štát znášajú následky ich konania.
Dokážu títo ľudia prekročiť svoj vlastný tieň?
Dokážu sa vzdať sa egoistických túžob po moci a majetku?
Dokážu začať napravovať škody, ktoré napáchali tak, že sa spoja v prospech celého národa a štátu, ktorý zomiera spolu so slobodou a demokraciou?
Už pred voľbami bolo neskoro… Ale vždy je nádej… Tá zomiera posledná…
Verím, že nádej nezomrie spolu so slobodou a demokraciou v deň, keď Igor Čistič, začne čistiť Slovensko od podlahy…