Založ si blog

Testovanie ako demonštrácia moci. . .

Po posledných pár dňoch, keď vidíme aký názor majú na celoplošné testovanie odborníci, osobnosti, ale aj bežní ľudia, je zrejmé, že celá táto akcia je len demonštráciou moci, ktorú dostala súčasná vláda v parlamentných voľbách.
Práve na tejto akcii je viac ako zrejmé, na akej úbohej úrovni je celá naša politická scéna a kto všetko má prístup k moci, ktorú si dokáže kúpiť za peniaze. Pretože z politiky a následného riadenia štátu a služby občanom sa stal už len dobre výnosný biznis, ktorého sa tí, ktorí sa dostali k moci, len tak ľahko nevzdajú a urobia všetko preto, aby zarobili čo najviac.
Presvedčil ma o tom spôsob vyjadrovania sa pána Sulíka v relácii v tv TA3.
Peniaze vyhodené na testy, ktorých účinnosť už spochybnili odborníci, mohli byť určené na zvyšovanie imunity obyvateľstva počas leta a jesene. Ale aj na nákup ochranných pomôcok a mohli byť za ne vytvorené lôžka v nemocniciach, potrebné na liečenie chorých.
Dnes som čítala vyjadrenie primátora Košíc, ktorý odmieta presúvanie zodpovednosti za testovanie na samosprávy. Doteraz samosprávy, ktoré majú po jarnej vlne koronakrízy znížené príjmy a ktoré niesli veľkú zodpovednosť pri zvládaní núdzového stavu, nemajú relevantné informácie a nevedia, čo ich čaká. Nehovoriac o tom, že aj samosprávy sa po tomto testovaní a terajšom núdzovom stave môžu ocitnúť vo veľkých finančných problémoch.
Celý štát sa nezodpovedným prístupom tejto vlády ocitol na pokraji kolapsu, ktorá ako keby si neuvedomovala, že od stavu ekonomiky sa odvíjajú životy a budúcnosť všetkých občanov. Nezodpovedný a egoistický prístup ku riešeniu veľmi vážnych problémov privádza mnohých občanov do veľkých existenčných problémov.
Je smutné vidieť, že tí, ktorí by mali riadiť tento štát, si plnia sebecké ambície a hrajú sa na vládnutie, ktoré za pár mesiacov ich vyčíňania narobilo obrovské škody.
A teraz, namiesto toho, aby začali zachraňovať životy aj ekonomiku, tak chcú občanom dokázať, kto je tu v skutočnosti pán a ich praktiky sa dajú označiť ako zločiny proti ľudskosti.
Veď ako inak sa dá nazvať vyhrážanie sa pána premiéra tým ľuďom, ktorí odmietnu „dobrovoľné testovanie“ neposkytnutím zdravotnej starostlivosti, ktorú majú zakotvenú v Ústave SR.
Ako inak sa dá nazvať vydieranie zdravých, ekonomicky činných občanov, ktorí keď nepodstúpia „dobrovoľné testovanie“, zatvorením do karantény a stratou príjmu, či zamestnania?
Ako inak sa dá nazvať to, že niekto chce za dva dni nahnať zdravých ľudí spolu s chorými do miestností, kde sa vírus udrží celé hodiny, či už vo vzduchu, alebo aj na ochranných oblekoch, či biologickom materiáli.
Ako inak sa dá nazvať šialenstvo, keď ľudia majú zakázané vychádzať von, alebo navštíviť cintoríny, ale sú prinútení stáť a čakať vonku v chladnom a sychravom počasí ako dobytok na značkovanie.
Čo dodať?
Nie, vírus nespochybňujem. Keďže patrím do rizikovej skupiny, celé leto som sa snažila vybudovať si imunitu, ktorá mi pomáha prekonávať aj moje ochorenie. Pretože u mňa môže mať aj prechladnutie dosť ťažký priebeh. Ak by som pociťovala príznaky, tak si sama zaplatím PCR test a dám sa otestovať. Ale nepodriadim sa hrubému nátlaku a porušovaniu mojich ľudských práv a snahe zničiť moju ľudskú dôstojnosť len preto, že si niekto chce splniť svoje mocenské ambície. A odmietam sa dať dobrovoľne nakaziť len preto, že si niekto takýmto spôsobom zaumienil testovať ľudí nie na covid, ale testovať to, ako ho ľudia „milujú“.
Viete ako mi celá táto situácia pripadá?
Ako scéna z jedného nie veľmi vydareného béčkového filmu, ktorý som kedysi dávno videla a v ktorom násilník, ktorý si vyhliadol svoju obeť, držal ju po znásilnení pod krkom a nútil ju hovoriť, že ho miluje, ak nechcela prísť o život… Aj tak to nepomohlo, napokon ju zabil…
Ak pán premiér celé testovanie a účasť na ňom poníma ako vyjadrenie dôvery a podpory občanov jemu samotnému a núti ich naň ísť pod hrozbou rôznych sankcií, je to prejav bezcitnosti, sebeckosti a neľudskosti … A demonštrácie moci…

Zdroje:
Pán Sulík a testovanie…
Košický primátor vyjadril nesúhlas…
Spasiteľ Slovenska?

Pani Radičová, a kto je za to zodpovedný?

02.12.2020

Vyjadrenia bývalej premiérky pani Radičovej o tom, že táto vláda nemá žiadnu politickú kultúru som si prečítala s veľkým záujmom. Ale… Napriek tomu, že sa pani Radičová vyjadruje veľmi kultivovane a zmierlivo a určite má o politickej kultúre svoje predstavy, nepovedala to podstatné a to, kto je zodpovedný za politickú nekultúru na Slovensku. Základy tejto [...]

Papalášizmus nie je najväčším problémom nášho štátu. ..

30.11.2020

Aj keď sa to tak v dnešných dňoch zdá. Správanie sa politikov je len demonštráciou arogancie moci. Demonštráciou moci napríklad aj človeka, ktorý prednedávnom tvrdil, že poslanci sú zamestnancami ľudu a ich pracoviskom je Národná rada SR. Moci, ktorú získali v „slobodných a demokratických voľbách“, v ktorých boli zvolení za zástupcov ľudu a vďaka ktorej sa [...]

Aktivista a biznisman Matovič, nikdy nebol a nebude politikom. ..

27.11.2020

Prečo? Pretože počas svojho pôsobenia na slovenskej politickej scéne sa nikdy nesprával ako politik. Ešte aj v súčasnosti, keď je na poste premiéra, sa neustále prezentuje ako nejaký občiansky aktivista, ktorý neustále s niekým a s niečím bojuje. Doteraz vystupoval v úlohe neúnavného bojovníka proti vláde Smeru a Robertovi Ficovi, voči ktorému používal nepodložené [...]

Zuzana Čaputová

Dohovorte krízovému štábu, prosí ZMOS prezidentku

03.12.2020 14:08

Zuzana Čaputová by mala dohovoriť všetkých, ktorí sa podieľajú na rozhodovaní Ústredného krízového štábu. Žiada ju o to Združenie miest a obcí Slovenska.

Arménsko / Azerbajdžan / Náhorný Karabach /

Pri poslednom konflikte o Karabach zomrelo vyše 5-tisíc ľudí, hlavne vojakov

03.12.2020 13:27

Boje o odtrhnutý región Náhorný Karabach medzi Arménskom a Azerbajdžanom mali tiež za následok desaťtisíce vysídlených.

matovič kollár remišová sulík

Za ľudí žiada pre otváranie škôl mimoriadnu koaličnú radu

03.12.2020 12:48, aktualizované: 13:55

Predsedníčka strany a vicepremiérka Veronika Remišová tvrdí, že deti nemôžu byť rukojemníkmi politických sporov.

Peter Žiga

Žiga: Nikdy som žiadne vyšetrovanie neovplyvňoval, som pripravený vypovedať

03.12.2020 12:46

Žigovho príbuzného, ktorý je syn jeho bratranca, mali podľa medializovaných informácií nedávno obviniť z karuselových podvodov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,087
Celková čítanosť: 3434598x
Priemerná čítanosť článkov: 3160x

Autor blogu