Založ si blog

Predvádzanie arogancie moci peňazí. ..

Presne takto prebieha súčasná predvolebná kampaň.
Dokazovanie si kto z koho, škandály, zverejňovanie súkromných komunikácií, podávanie trestných oznámení. Plamenné reči o tom, ako politickí kandidáti majú recept na všetko, hanobenie politických protivníkov, podnecovanie k nepokojom a násiliu.
Týmto chcú politici občanov presvedčiť o svojej spôsobilosti viesť tento štát?
Alebo chcú len vládnuť? Pod taktovkou štedrých mecenášov, ktorí im toto divadlo financujú?
Nuž niekto si predstavuje „túto krajinu“ ako mafiánsky štát, ktorý bude viesť ako capo di tutti capi, pretože podľa najnovších zistení má na to predpoklady.
Iný si vládnutie predstavuje ako nekonečný „trip“, spôsobený predstavou vlastnej výnimočnosti a piatich gramov bieleho, o ktorého blahodárnych účinkoch prednáša mládeži – nositeľke rána.
Len, aby tú nositeľku rána, po prebratí sa z tripu nebolela hlava nielen z volebného opojenia, ale najmä z tvrdej reality.
Nová tvár v politike, veď čo už je dvadsať rokov v ponímaní nekonečnosti vesmíru, si predstavuje politickú profesionalitu a zodpovednosť, ako majstrovstvá v skoku zo strany do strany. A službu občanom si predstavuje ako trestnú činnosť, ktorú treba hneď a zaraz zatrhnúť.
Kabaretiér, ktorý rád cestuje vo fábii, začal s gloriolou vlastnej svätosti vyťahovať hriechy všetkých prítomných, len na tie svoje akosi pozabudol.
A všetci ponúkajú dokonalé recepty na to, ako by Slovensko pod ich vedením prekvitalo, len skutočnosť je taká, že vydrancovaná kolónia, nikdy rajom pre chudobinu nebude, len pre pánov.
Dohľad nad všetkým má „medzinárodná sieť investigatívnych novinárov OCCRP , ktorej právomoci sú nadradené zákonom SR. A záštitu prevzala naša usmievavá pani prezidentka, odborníčka na ekológiu a skládky odpadu. Nuž ktovie ako to všetko je?
Čína a iné ázijské štáty odmietli dovážať do vlastných krajín odpad z USA, Európy a Austrálie a možno budú potrebné nové skládky.
A aká je v tomto všetkom úloha občana, voliča?
Pod zásterkou slobodných a demokratických volieb, zlegitimizovať nadvládu arogancie moci peňazí a držať hubu a krok.
Veď voľby v kolónii sú len o tom, či sa k moci dostanú tí, ktorí ľudovo povedané nechajú ľuďom aspoň kúsok chleba, alebo tí, ktorí ich oň pripravia a budú im do očí tvrdiť, že je to len pre ich dobro, aby neboli tuční a rozmaznaní a ešte si za to dobrodenie dajú kráľovsky zaplatiť.

Slúžia verejnoprávne médiá verejnosti, alebo sú trafikou pre „osobnosti“?

06.04.2020

Priznám sa, verejnoprávnu televíziu sledujem veľmi sporadicky, ak len, tak zopár relácii a to z dôvodu neobjektívnosti a jednostrannosti. Pred pár rokmi, keď sa konal 50. ročník BHS, bol jedným z účinkujúcich hostí svetoznámy dirigent Valery Gergiev, ktorý na festivale viedol londýnsku filharmóniu. Vo večernom spravodajstve zaznela namiesto prezentácie jeho umeleckých [...]

Už vládnu dva týždne a. ..

05.04.2020

A mnoho ľudí vidí, že je to vláda hochštaplerov, diletantov a egoistov. Po počiatočnej eufórii z víťazstva nad Ficom, som počula prvé názory práve od tých ktorí frfľali, že ten Fico nakoniec nebol až taký zlý a ten Pellegrini bol taký „dobri ku ľudzom, aj ku tim dochodcom“… Ale ľudia si zvolili a majú čo chceli. Pána premiéra, ktorý sa správa ako [...]

Nezmyselné nariadenie o „Vyhradenom čase na nákup pre seniorov“.

03.04.2020

Pri všetkej úcte k našim seniorom, chcem poukázať na jedno z najnezmyselnejších nariadení, ktoré získalo účinnosť 30.3. 2020 a platí až do odvolania a tým je „Vyhradený čas na nákup pre seniorov“. Je veľmi dôležité, že sa nová vláda, aj takýmto spôsobom snaží ochrániť zdravie starších ľudí pred nákazou koronavírusom, ale už po pár dňoch je zrejmé, že [...]

veľká noc, veľkonočný strom, kraslice, šibačka,

Šibačka iba doma a drahšie potraviny. Podľa analytičky nás čaká Veľká noc, aká tu ešte nebola

07.04.2020 10:46

Šibačka iba doma, drahšie potraviny a namiesto návštev komunikácia online.

Boris Kollár / NR SR

Kollár otvoril piatu schôdzu, poslancov čaká viacero vládnych opatrení

07.04.2020 10:27, aktualizované: 10:42

Poslancov tiež čaká presunuté hlasovanie o opatreniach v pôsobnosti rezortu vnútra.

stíhačka, f-16

Naď: Splátky za stíhačky F-16 bude treba prehodnotiť

07.04.2020 10:07

Bývalá vláda schválila aj vyše 55 miliónov eur na rekonštrukciu leteckej základne Sliač. Projekt však ešte nie je spracovaný.

SR vláda Matovič krízový štáb zasadnutie BAX

Mistrík: Cieľom je pripraviť validné testy do troch týždňov

07.04.2020 09:20, aktualizované: 10:50

Slovenskí vedci spojili sily a vyvinuli kvalitný test na koronavírus, informoval Robert Mistrík, člen krízového štábu. Chcú darovať 100-tisíc kusov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 933
Celková čítanosť: 2602799x
Priemerná čítanosť článkov: 2790x

Autor blogu