Založ si blog

Zopár „ne“konšpiračných myšlienok. . .

Pred pár dňami sa skončil spor strany SaS, hnutia OĽaNO a iniciatívy Za slušné Slovensko, kto zorganizuje spomienkové stretnutie druhého výročia vraždy novinára J. Kuciaka a jeho priateľky na námestí SNP v BA.
OĽaNo sa vzdalo svojich plánov v prospech Slušných a o tom, kto bude môcť zorganizovať stretnutie rozhodol „žreb zo škatule od topánok“, ktorý rozhodol v prospech SaS.
Často počúvame a čítame slová, ktoré hovoria o tom, ako sa Slovensko zmenilo po vražde novinára a jeho priateľky. Áno, je to pravda, zmenilo sa toho veľa, a práve to, akým spôsobom sa SaS, Za slušné Slovensko a OĽaNO snažili získať v skutočnosti námestie SNP na vlastnú predvolebnú kampaň, zneužitím výročia vraždy J. Kuciaka a Martiny Kušnírovej, je ukážkou tejto zmeny.
Ján Kuciak…
Naivný mladý muž, z priemernej rodiny, ktorý bol ideálnym adeptom na to, aby dokázal veriť slovám o tom, aký je úspešný a výnimočný v tom čo robí. Mnoho mladých ľudí z priemerných, alebo chudobnejších rodín, verí takýmto slovám a v skutočnosti sú veľmi ľahkým cieľom manipulovania.
Osobne poznám zopár takýchto mladých ľudí a poznala som ich aj predtým, kým ešte mali ideály a sny. Teraz sú zaslepení vlastnou dôležitosťou a sebastrednosťou a ich oči sú chladné a výraz ich tváre je zvláštnou maskou egoizmu a arogancie.
Majú síce ústa plné naučených fráz, ale nedokážu počúvať, argumentovať a prijať iný názor.
Nie, nepoznala som Jána Kuciaka a ani jeho priateľku a nepoznalo ich veľmi veľa ľudí. Spoznalo ich po brutálnej vražde, ale najmä po tom, ako z nich médiá a politici urobili ikony, hrdinov nového moderného sveta. Urobili ich z nich tí, ktorým pár dní nechýbali, ale hneď po „objavení vraždy“ dokázali usporiadavať protesty a burcovať národ k neposlušnosti a zvrhnutiu vlády, ktorú z vraždy mediálne obvinili.
Zrazu sme sa dozvedeli, aký výnimočný, investigatívny novinár Janko bol.
Osobne som čítala jeho články… Bol to mladý muž, ktorý sa ešte len učil písať a snažil sa zorientovať v živote a spoločnosti a písal to, čo mu dohodili iní. Možno veril tomu čo robí a veril ľuďom okolo seba, možno až príliš. Ale mladí ľudia veria a dôverujú tým, ktorí sa tvária ako kamaráti a priatelia.
Jeho vražda sa skutočne stala „míľnikom“ pre Slovensko. Po roku a pol, sme svedkami neustáleho tancovania na jeho hrobe. Vznikajú nové strany, ktoré sa netaja tým, že im jeho vražda pomáha vytĺkať politický kapitál a ich jediným cieľom je zničiť SMER a nenávideného R. Fica.
K moci sa chcú dostať ľudia, ktorí sa verejne vysmievajú z morálnych zásad a etických princípov a ľudský život pre nich nemá žiadnu hodnotu. Ľudia, ktorých cieľom je nastoliť novodobú totalitu moci liberálneho fašizmu, ktorú im pomáhajú budovať spriaznené médiá.
Médiá, ktoré majú ošiaľ Kočnerománie a chcú ňou otráviť všetkých. Médiá, ktoré sa stali policajtmi, vyšetrovateľmi, prokurátormi, sudcami a aj katmi a snažia sa za každú cenu vyvolať nenávistné nálady a nepokoje medzi občanmi.
A ľudia len tak okrajovo zachytávajú informácie o snahe presadiť výstavbu vojenských základní USA, ktoré by mohli byť prvým krokom k možnému rozmiestneniu rakiet stredného doletu, tak ako to urobilo Poľsko a Rumunsko.
Ale jednou zo zaujímavých informácii je aj tá, že generálna prokuratúra zrušila obvinenie dvoch šéfov bývalej štátnej firmy GovCo, že údajne nekonali v prospech štátu pri prenájme jadrovej elektrárne Jaslovské Bohunice a štát tak prišiel o viac ako 200mil, eur a prípad súvisí s privatizáciou SE počas Dzurindovej vlády. Uznesenie o zrušení obvinení vydal bývalý, prvý námestník generálnej prokuratúru P. Šufliarsky…
Nuž áno, napísala som zopár možno „ne“konšpiračných myšlienok, ktoré len dokazujú, že tam kde ide o veľké peniaze, idú hodnoty ako sú ľudský život, spravodlivosť, čestné konanie a zásady skutočnej demokraciu bokom a klamstvo sa stáva bežnou praxou na získanie moci…

Zdroje:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/523388-zreb-prisudil-namestie-snp-na-vyrocie-vrazdy-kuciaka-sas-prenecha-ho-iniciative-za-slusne-slovensko/
https://www.aktuality.sk/clanok/717947/milionova-kauza-elektrarne-byvalym-statnym-manazerom-zrusili-obvinenia/

Ovplyvňujú „fake news“ politické dianie na Slovensku?

13.09.2019

Áno a veľmi hrubým a neprimeraným spôsobom. Fake news sú účelovo vytvorené dezinformácie, ktoré majú za úlohu ovplyvniť a manipulovať, či už verejnú mienku občanov a podvodným spôsobom viac »

Bránim sa. ..

11.09.2019

Bránim sa nehe v Tvojich očiach. Zatvorím tie svoje a cítim ju v každej slze, stekajúcej mi po lícach , keď na Teba myslím... Bránim sa teplu Tvojich dlaní, skrytom v každom lúči slnka, ktoré viac »

Je ešte futbal futbalom a šport športom?

10.09.2019

Včera večer som si na chvíľu sadla k televízoru, chcela som sledovať futbalový zápas Maďarsko – Slovensko, ale po chvíli som to vzdala. Nezvládnutá situácia v sektore pre hostí, ťažkoodenci, viac »

benzín, tankovanie, nafta, auto

Útoky dronov znížili ťažbu ropy v Saudskej Arábii o polovicu

15.09.2019 07:23

Sobotňajšie útoky na dve ropné zariadenia spoločnosti Saudi Aramco na východe Saudskej Arábie znížili produkciu ropy o 5,7 miliónov barelov denne.

Robert Fico

Má Fico rafinovaný plán, ako zostaviť aj ďalšiu vládu?

15.09.2019 06:00

Kto bude vládnuť po voľbách, ktoré budú koncom februára 2020? Čo znamenajú Ficove slová, že ak "použije rozum", bude vládnuť ďalej?

košice obchvat

Obchvat Košíc je takmer pred odovzdaním. Pozrite si najnovšie zábery

15.09.2019 06:00

Stavba D1 Budimír - Bidovce je jeden z mála úsekov, ktorý by mal byť odovzdaný v plánovanom termíne.

Čína, oslavy nového roka, čínsky lunárny nový rok, draky, masky, lampióny

Analytik: Čína vyhrá obchodnú vojnu, zbaví sa závislosti od technológií USA

14.09.2019 20:50

Čína už nikdy nebude dôverovať Spojeným štátom a v priebehu siedmich rokov dosiahne technologickú nezávislosť, predpokladá analytik.