Založ si blog

Zopár „ne“konšpiračných myšlienok. . .

Pred pár dňami sa skončil spor strany SaS, hnutia OĽaNO a iniciatívy Za slušné Slovensko, kto zorganizuje spomienkové stretnutie druhého výročia vraždy novinára J. Kuciaka a jeho priateľky na námestí SNP v BA.
OĽaNo sa vzdalo svojich plánov v prospech Slušných a o tom, kto bude môcť zorganizovať stretnutie rozhodol „žreb zo škatule od topánok“, ktorý rozhodol v prospech SaS.
Často počúvame a čítame slová, ktoré hovoria o tom, ako sa Slovensko zmenilo po vražde novinára a jeho priateľky. Áno, je to pravda, zmenilo sa toho veľa, a práve to, akým spôsobom sa SaS, Za slušné Slovensko a OĽaNO snažili získať v skutočnosti námestie SNP na vlastnú predvolebnú kampaň, zneužitím výročia vraždy J. Kuciaka a Martiny Kušnírovej, je ukážkou tejto zmeny.
Ján Kuciak…
Naivný mladý muž, z priemernej rodiny, ktorý bol ideálnym adeptom na to, aby dokázal veriť slovám o tom, aký je úspešný a výnimočný v tom čo robí. Mnoho mladých ľudí z priemerných, alebo chudobnejších rodín, verí takýmto slovám a v skutočnosti sú veľmi ľahkým cieľom manipulovania.
Osobne poznám zopár takýchto mladých ľudí a poznala som ich aj predtým, kým ešte mali ideály a sny. Teraz sú zaslepení vlastnou dôležitosťou a sebastrednosťou a ich oči sú chladné a výraz ich tváre je zvláštnou maskou egoizmu a arogancie.
Majú síce ústa plné naučených fráz, ale nedokážu počúvať, argumentovať a prijať iný názor.
Nie, nepoznala som Jána Kuciaka a ani jeho priateľku a nepoznalo ich veľmi veľa ľudí. Spoznalo ich po brutálnej vražde, ale najmä po tom, ako z nich médiá a politici urobili ikony, hrdinov nového moderného sveta. Urobili ich z nich tí, ktorým pár dní nechýbali, ale hneď po „objavení vraždy“ dokázali usporiadavať protesty a burcovať národ k neposlušnosti a zvrhnutiu vlády, ktorú z vraždy mediálne obvinili.
Zrazu sme sa dozvedeli, aký výnimočný, investigatívny novinár Janko bol.
Osobne som čítala jeho články… Bol to mladý muž, ktorý sa ešte len učil písať a snažil sa zorientovať v živote a spoločnosti a písal to, čo mu dohodili iní. Možno veril tomu čo robí a veril ľuďom okolo seba, možno až príliš. Ale mladí ľudia veria a dôverujú tým, ktorí sa tvária ako kamaráti a priatelia.
Jeho vražda sa skutočne stala „míľnikom“ pre Slovensko. Po roku a pol, sme svedkami neustáleho tancovania na jeho hrobe. Vznikajú nové strany, ktoré sa netaja tým, že im jeho vražda pomáha vytĺkať politický kapitál a ich jediným cieľom je zničiť SMER a nenávideného R. Fica.
K moci sa chcú dostať ľudia, ktorí sa verejne vysmievajú z morálnych zásad a etických princípov a ľudský život pre nich nemá žiadnu hodnotu. Ľudia, ktorých cieľom je nastoliť novodobú totalitu moci liberálneho fašizmu, ktorú im pomáhajú budovať spriaznené médiá.
Médiá, ktoré majú ošiaľ Kočnerománie a chcú ňou otráviť všetkých. Médiá, ktoré sa stali policajtmi, vyšetrovateľmi, prokurátormi, sudcami a aj katmi a snažia sa za každú cenu vyvolať nenávistné nálady a nepokoje medzi občanmi.
A ľudia len tak okrajovo zachytávajú informácie o snahe presadiť výstavbu vojenských základní USA, ktoré by mohli byť prvým krokom k možnému rozmiestneniu rakiet stredného doletu, tak ako to urobilo Poľsko a Rumunsko.
Ale jednou zo zaujímavých informácii je aj tá, že generálna prokuratúra zrušila obvinenie dvoch šéfov bývalej štátnej firmy GovCo, že údajne nekonali v prospech štátu pri prenájme jadrovej elektrárne Jaslovské Bohunice a štát tak prišiel o viac ako 200mil, eur a prípad súvisí s privatizáciou SE počas Dzurindovej vlády. Uznesenie o zrušení obvinení vydal bývalý, prvý námestník generálnej prokuratúru P. Šufliarsky…
Nuž áno, napísala som zopár možno „ne“konšpiračných myšlienok, ktoré len dokazujú, že tam kde ide o veľké peniaze, idú hodnoty ako sú ľudský život, spravodlivosť, čestné konanie a zásady skutočnej demokraciu bokom a klamstvo sa stáva bežnou praxou na získanie moci…

Zdroje:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/523388-zreb-prisudil-namestie-snp-na-vyrocie-vrazdy-kuciaka-sas-prenecha-ho-iniciative-za-slusne-slovensko/
https://www.aktuality.sk/clanok/717947/milionova-kauza-elektrarne-byvalym-statnym-manazerom-zrusili-obvinenia/

„Večne spievajú lesy“. . .

19.11.2019

„Večne spievajú lesy“, je svetoznáma trilógia nórskeho spisovateľa a novinára Trygveho Gulbranssena. Je to jedna z mojich najobľúbenejších kníh. Prvý krát som ju čítala ako malé dieťa, viac »

O čom spievajú stromy. ..

18.11.2019

Stromy sú ako my, ľudia. Niektoré rastú osamote a svojou zvláštnou osamelosťou vytvárajú jedinečný charakter krajiny. Iné rastú v skupinách a tvoria malé i veľké spoločenstvá. Dopĺňajú viac »

Zabudlo sa na pôvodný význam 17. novembra?

17.11.2019

Celé dni sa píše a hovorí o tom, že 17. november je sviatkom víťazstva demokracie nad komunistickou totalitou. Všimla som si, že v našich médiách sa veľmi málo píše a hovorí o pôvodnom viac »

bicykle Bratislava zdieľanie

Prešovčanov rozhádali bicykle

20.11.2019 17:42

Pochybnosti vyvolali prístrešky na bicykle v Prešove.

Bratislava - doprava

Kauza mladíkov, ktorí v MHD zbili manželov. Svedkovia si protirečili

20.11.2019 17:38

Verdikt by mohol padnúť na začiatku budúceho roka.

Vladimir Putin

Putin veští začiatok rozpadu EÚ v roku 2028, odídu štáty východnej Európy

20.11.2019 17:37

V roku 2028 štáty východnej Európy podľa Putina budú také bohaté, že sa z príjemcov pomoci stanú platiteľmi. Vtedy sa môžu inšpirovať brexitom.

Co písala Pravda

Pravda pred 30 rokmi: Študenti diskutujú s pedagógmi

20.11.2019 17:00

Prečítajte si, čo písal denník Pravda pred tridsiatimi rokmi 20. novembra.