Založ si blog

Sú práva pedofilov najdôležitejším problémom Slovenska?

Nie, nie sú. Aj keď otvorenie tejto témy, vyvolalo búrlivú diskusiu a vlnu nevôle medzi občanmi.
Táto téma bola otvorená práve v čase, keď novozvolená prezidentka p. Čaputová, otvorila tému revízie Ústavy SR, ktorá je podľa jej názoru často menená. Za otvorenie revízie Ústavy SR je aj bývalý minister spravodlivosti Daniel Lipšic, podľa ktorého by sa mal systém nastaviť tak, aby bola Ústava SR rigidnejšia.
Občanov Slovenska, by malo zaujímať, akým spôsobom a kým, bude vykonávaná možná revízia Ústavy SR, ale aj aký dopad bude mať na ich práva a povinnosti.
Ďalšou zaujímavou informáciou, je komentár premiéra SR Petra Pellegriniho pre portál HN, v ktorom sa zamýšľal o novom smerovaní SR a hlbšej integrácii EÚ.
Vo svojom komentári kladie zaujímavé otázky. Pýtal sa, či sa dvojrýchlostná Európa stane skutočnosťou. Aká je národná predstava hlbšej integrácie a aké kompetencie je SR ochotná odovzdať, v záujme lepšej konkurencieschopnosti EÚ voči Číne, USA, Rusku.
Občania by si zasa mali klásť otázky, čo im v skutočnosti prinesie integrácia EÚ, ale najmä aké kompetencie a komu by mala SR odovzdať.
Mali by si klásť otázky, či otváranie revízie Ústavy SR a hlbšie začleňovanie SR do EÚ spolu nesúvisí.
Doteraz je v Ústave zakotvené, že SR vstupuje do štátneho zväzku s inými štátmi, len na základe referenda. Čo ak sa revízia Ústavy bude týkať aj úpravy, alebo zrušenia predmetného článku Ústavy?
Občania majú právo, pýtať sa svojich zákonne zvolených zástupcov aj na tieto témy. Majú právo na pravdivé a neskreslené informácie.
Poslednou témou, ktorá ma v tejto súvislosti zaujala, je málo prezentovaná správa o finančnej podpore britskej vlády, v sume 18 miliónov libier na boj proti dezinformáciám a fenoménu falošných správ, ktoré podkopávajú stabilitu spoločnosti, v krajinách východnej Európy, ale aj na posilnenie nezávislých médií na západnom Balkáne.
Má cudzí štát právo podporovať a riadiť cenzúru v SR?
Nie je to priame zasahovanie do právomocí štátu, ale aj otvorené porušovanie ľudských práv?
Myslím si, že toto sú skutočnosti, ktoré by mali zaujímať občanov štátu a nemali by podliehať mediálnym hrám, ktoré takýmto spôsobom zastierajú podstatné a konkrétne problémy tohto štátu.
Týmto nechcem znevažovať záujem a pobúrenie ľudí, ktorí odsudzujú a kritizujú otváranie aj takej kontroverznej témy, ako sú práva pedofilov.
Ale nevšímaním si podstatných javov, sa môže stať, že sa presadzovanie takýchto tém a napríklad aj legalizácia pedofílie, stanú skutočnosťou.

Zdroje:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/518024-caputova-ustava-by-sa-nemala-dat-tak-lahko-menit-diskutujme-o-revizii/
https://www.zakonypreludi.sk/zz/1992-460
https://komentare.hnonline.sk/komentare/1971632-eu-a-slovensko-stoja-pred-novymi-vyzvami
https://www.telegraph.co.uk/technology/2019/07/06/jeremy-hunt-pledges-18m-step-fight-against-fake-news/
https://www.novinite.com/articles/198368/UK+Will+Allocate+over+%24+22+Million+to+Combat+Disinformation+in+Eastern+Europe

Sexuálna revolúcia. . .

13.07.2019

Zdá sa, že zasiahla aj Slovensko. Žiaľ, divným spôsobom. Stáročia bol sex, vďaka kresťanskej cirkvi považovaný za niečo nečisté. Za akt, ktorý mal byť len nástrojom na splodenie detí. viac »

A čo dodržiavanie ľudských práv na Slovensku, pani Čaputová. . .

12.07.2019

Je veľmi jednoduché kritizovať iný štát za nedodržiavanie ľudských práv na jeho území a tolerovať hrubé porušovanie tých istých ľudských práv vo vlastnom štáte, v ktorom je pani Čaputová viac »

Pokľaknem pred láskou. . .

09.07.2019

Rozbijem Tvoju samotu na tisíc márnych kúskov a nechám ju odviať vetrom do neznáma... Nie, nebudem prosiť temnotu o malý kúsok svetla, ale pokľaknem pred láskou a budem jej ďakovať... Ďakovať viac »

francúzsko, minister životného prostredia Francois de Rugy

Francúzsky minister pre životné prostredie odstupuje kvôli škandálu

16.07.2019 16:11

Dôvodom sú správy o jeho nákladnom životnom štýle, ktoré však sám Francois de Rugy popiera.

Čína - elektromobily

Nemci nakupujú vo veľkom elektromobily, predstihli aj Nórov

16.07.2019 16:05

Nemecko prvýkrát predstihlo Nórsko a stalo sa tretím najväčším trhom s elektromobilmi. Vedie Čína, za ňou sú Spojené štáty.

Martin Fedor

Martin Fedor rokuje s Tomášom Druckerom. Zvažuje, či ostať vo verejnom živote

16.07.2019 15:41

Doplnil, že si na ňom váži práve to, že ešte pred ohlásením vzniku novej strany hľadá koncepčné riešenia.

súd, exekútor, paragraf

Tipos sa s cyperskou firmou súdi 20 rokov, odvolanie strieda odvolanie

16.07.2019 15:14

Takmer 20-ročná sága súdneho sporu národnej lotériovej spoločnosti Tipos a Lemikonu spolu s firmou Five X pokračuje na Najvyššom súde SR.