Založ si blog

Sú práva pedofilov najdôležitejším problémom Slovenska?

Nie, nie sú. Aj keď otvorenie tejto témy, vyvolalo búrlivú diskusiu a vlnu nevôle medzi občanmi.
Táto téma bola otvorená práve v čase, keď novozvolená prezidentka p. Čaputová, otvorila tému revízie Ústavy SR, ktorá je podľa jej názoru často menená. Za otvorenie revízie Ústavy SR je aj bývalý minister spravodlivosti Daniel Lipšic, podľa ktorého by sa mal systém nastaviť tak, aby bola Ústava SR rigidnejšia.
Občanov Slovenska, by malo zaujímať, akým spôsobom a kým, bude vykonávaná možná revízia Ústavy SR, ale aj aký dopad bude mať na ich práva a povinnosti.
Ďalšou zaujímavou informáciou, je komentár premiéra SR Petra Pellegriniho pre portál HN, v ktorom sa zamýšľal o novom smerovaní SR a hlbšej integrácii EÚ.
Vo svojom komentári kladie zaujímavé otázky. Pýtal sa, či sa dvojrýchlostná Európa stane skutočnosťou. Aká je národná predstava hlbšej integrácie a aké kompetencie je SR ochotná odovzdať, v záujme lepšej konkurencieschopnosti EÚ voči Číne, USA, Rusku.
Občania by si zasa mali klásť otázky, čo im v skutočnosti prinesie integrácia EÚ, ale najmä aké kompetencie a komu by mala SR odovzdať.
Mali by si klásť otázky, či otváranie revízie Ústavy SR a hlbšie začleňovanie SR do EÚ spolu nesúvisí.
Doteraz je v Ústave zakotvené, že SR vstupuje do štátneho zväzku s inými štátmi, len na základe referenda. Čo ak sa revízia Ústavy bude týkať aj úpravy, alebo zrušenia predmetného článku Ústavy?
Občania majú právo, pýtať sa svojich zákonne zvolených zástupcov aj na tieto témy. Majú právo na pravdivé a neskreslené informácie.
Poslednou témou, ktorá ma v tejto súvislosti zaujala, je málo prezentovaná správa o finančnej podpore britskej vlády, v sume 18 miliónov libier na boj proti dezinformáciám a fenoménu falošných správ, ktoré podkopávajú stabilitu spoločnosti, v krajinách východnej Európy, ale aj na posilnenie nezávislých médií na západnom Balkáne.
Má cudzí štát právo podporovať a riadiť cenzúru v SR?
Nie je to priame zasahovanie do právomocí štátu, ale aj otvorené porušovanie ľudských práv?
Myslím si, že toto sú skutočnosti, ktoré by mali zaujímať občanov štátu a nemali by podliehať mediálnym hrám, ktoré takýmto spôsobom zastierajú podstatné a konkrétne problémy tohto štátu.
Týmto nechcem znevažovať záujem a pobúrenie ľudí, ktorí odsudzujú a kritizujú otváranie aj takej kontroverznej témy, ako sú práva pedofilov.
Ale nevšímaním si podstatných javov, sa môže stať, že sa presadzovanie takýchto tém a napríklad aj legalizácia pedofílie, stanú skutočnosťou.

Zdroje:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/518024-caputova-ustava-by-sa-nemala-dat-tak-lahko-menit-diskutujme-o-revizii/
https://www.zakonypreludi.sk/zz/1992-460
https://komentare.hnonline.sk/komentare/1971632-eu-a-slovensko-stoja-pred-novymi-vyzvami
https://www.telegraph.co.uk/technology/2019/07/06/jeremy-hunt-pledges-18m-step-fight-against-fake-news/
https://www.novinite.com/articles/198368/UK+Will+Allocate+over+%24+22+Million+to+Combat+Disinformation+in+Eastern+Europe

Psia dušička. . .

15.10.2019

Psia dušička je niečo, čo ma nikdy neprestane prekvapovať. Ale aj snaha psíka, prekabátiť ma, či ochraňovať pred všetkými. Vždy ma rozosmeje, keď vidím nášho beťára ako sa snaží značkovať viac »

Sú politici nadľudia?

14.10.2019

Žiaľ, mnohí uverili tomu, že sú niečo viac, ako ich voliči. Zachutila im moc a finančná odmena za to, že vôbec nemusia niesť zodpovednosť za svoje konanie. Moc a peniaze v mnohých vyvoláva viac »

Duní Dunaj a špina za špinou sa valí. ..

10.10.2019

Celých tridsať rokov na tento náš maličký štátik v srdci Európy. A posledných pár rokov je tej špiny toľko, že normálny človek – občan tejto republiky postupne stráca ešte aj tie posledné viac »

vodovodný kohútik, pohár vody

Z novostavby pri Žiline tečie kontaminovaná voda

15.10.2019 22:47

Kontamináciu by mali podľa zistených informácií spôsobovať dve neskolaudované žumpy.

Most Strazske

Padajúci most v Strážskom možno zbúrajú

15.10.2019 22:09

Okamžite bol uzatvorený pre automobilovú dopravu a odborníci musia zistiť rozsah jeho poškodenia. Vylúčené nie je ani jeho zbúranie a postavenie nového.

Sýria / vojak / vojaci /

Putin a Erdogan diskutovali o situácii v Sýrii

15.10.2019 21:44, aktualizované: 23:19

Telefonát medzi ruským a tureckým prezidentom sa uskutočnil z iniciatívy tureckej strany.

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.