„Dezinformačná“ kampaň. . .

16. januára 2018, devana, Nezaradené

Slovenské médiá v týchto dňoch žijú prezidentskými voľbami v ČR.
Ani dnešný deň nebol výnimkou. Objavujú sa rôzne špekulácie, zaujímavé články o tom, ktoré osobnosti podporia svojho favorita.
Ale hlavne sa hľadá „stopa Ruskej dezinformačnej kampane“, ktorá by mohla ohroziť prezidentské voľby a víťazom by sa tak mohol stať človek, ktorého niektoré médiá nazývajú proruský trol, len preto, že sa pozitívne vyjadril na adresu prezidenta Putina a kritizuje sankcie, ktoré uvalila EÚ proti Rusku.
Tieto správy a hlavne akcia aktivistky Femen-u, ktorá sa s hanlivou urážkou českého prezidenta, načmáranou na prsiach odhaľovala pred kamerami a fotoaparátmi novinárov, ktorí o tejto provokácii vedeli, pretože ju do príchodu prezidenta Zemana skrývali medzi sebou, ma znova prinútili zamyslieť sa nad tým, aké demokratické hodnoty títo novinári obhajujú a snažia sa nás ochrániť, pred zlým vplyvom Ruskej dezinformačnej kampane.
Patrí medzi demokratické hodnoty ohováranie, kydanie špiny na tých, ktorí si dovolili mať vlastný názor a dokonca ho aj prejaviť?
Áno, ak ten názor nie je v súlade s tým, čo si novodobí demokrati predstavujú pod pojmom demokracia.
Patrí medzi demokratické hodnoty účelové klamanie verejnosti novinármi a šírenie dezinformácií?
Áno, začína to byť úplne normálne. Pred pár dňami sa jeden mladý „novinár“ priznal, ako sa pod falošnou identitou votrel medzi redaktorov jedného portálu a vytváral tzv. „hoaxy“, aby takto bojoval s dezinformáciami, ktoré tento portál vraj šíri. Sloboda slova mladému „investigatívnemu novinárovi“ asi nič nehovorí. A ani to, že občania majú právo dozvedieť informácie. Možno vôbec nepozná Ústavu Slovenskej republiky:

Politické práva – čl. 26 Ústavy SR
• Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.

• Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

• Vydávanie tlače nepodlieha povoľovaciemu konaniu. Podnikanie v odbore rozhlasu a televízie sa môže viazať na povolenie štátu.

• Cenzúra sa zakazuje.

Patrí medzi demokratické hodnoty vulgárna satira, ktorá veľmi krutým spôsobom zosmiešňuje známych ľudí, ale aj tých, ktorí sa prezentujú vlastným názorom?
Áno, pretože ju podporujú „osobnosti“, ktoré sa prezentujú ako najhorlivejší bojovníci za skutočné demokratické hodnoty na Slovensku.

Je zvláštne vidieť ako sa nám ľudia, ktorí by nás mali pravdivo informovať smejú do tvárí a ešte sú na to aj patrične hrdí.
Alebo nám chcú takýmto spôsobom dať najavo, že píšu len pre svojich vyvolených a tí ostatní sú pre nich len hlúpe stádo, ktoré bude mlčať.
Namiesto toho, aby sa zamysleli nad tým, čo robia a prečo im ľudia neveria a majú plné zuby „demokratických hodnôt“, hľadajú výhovorky a vinníkov tam, kde nie sú.
Aké demokratické…