Založ si blog

Čas nádeje. . .

Prichádza potichu, nebadane, vo chvíľach, keď máme pocit, že už žiadna nádej nejestvuje a cítime sa ubití problémami, životom a beznádejou.
Deje sa tak v životoch mnohých nás, ale aj v spoločnosti.
Čas nádeje prichádza v malých, každodenných zázrakoch, ktoré často ani nedokážeme vnímať.
Prichádza v reakciách a v správaní ľudí, s ktorými prichádzame do kontaktu. Môžu to byť obyčajné rozhovory, pár slov povedaných v pravú chvíľu. Môžu to byť láskavé slová spojené s úsmevom, podaná ruka v podobe malej nezištnej pomoci, dobrá rada v ťažkej situácii, alebo obyčajné vypočutie a vyjadrenie empatie človeku, ktorý sa ocitol v ťažkej situácii.
Môže to byť malý zázrak v podobe zlepšenia zdravotného stavu, alebo finančnej situácie v podobe novej práce.
Môže to byť zlepšenie medziľudských vzťahov, alebo nájdeme nádej v podobe priateľstva s človekom, ktorý vstupuje do životov mnohých nás práve vtedy, keď takého človeka potrebujeme.
Čas nádeje v spoločnosti prichádza vtedy, keď sú ľudia utláčaní bezprávím, biedou, diktátom moci a peňazí, násilím a nezmyselným zabíjaním v mene falošných ideálov mocných sveta.
Čas nádeje prichádza s ľuďmi, ktorí často krát obetujú svoje vlastné pohodlie v prospech iných ľudí.
Prichádza s ľuďmi, ktorých myšlienky, odvaha a statočnosť bývajú nepochopené, pretože sú iní a odlišujú sa od ostaných tým, že vo svojej veľkosti ducha predbiehajú čas a dobu.
Žiaľ, my ľudia sme takí, že dokážeme nádej ničiť, vlastnou ješitnosťou, sebectvom, aroganciou a zbabelosťou.
Veď koľkí, obrazne napľuli do podávanej pomocnej ruky? Dokázali zradiť tých, ktorí im pomáhali, alebo za nich bojovali, len kvôli vlastnému prospechu? Dokázali pošpiniť dobré meno človeka, ktorý nezištne pomáhal?
Áno, my ľudia sme už takí. Túžime po nádeji, ale keď príde, dokážeme ju bez rozmýšľania zničiť, nielen sebe, ale aj tým, ktorí nás obklopujú.
Čas nádeje a nádej samotná nie sú samozrejmosťou a je len na nás, či ich dokážeme využiť a zmeniť nielen vlastné životy, ale aj spoločnosť.
Je len na nás samotných, či ešte dokážeme vnímať ponúknutú šancu na zmenu, alebo budeme len frfľať, nadávať na život a spoločnosť, alebo sa budeme sami snažiť riešiť problémy, nielen tie naše súkromné, ale aj tie, ktorými je zavalená celá spoločnosť.
Čas nádeje, je veľmi vzácnym časom a prichádza aj teraz. Naša vlastná budúcnosť ukáže, ako sme tento čas dokázali využiť na zmenu spoločnosti, na záchranu našich životov a záchranu budúcnosti našich potomkov, na záchranu celej planéty.

Psia dušička. . .

15.10.2019

Psia dušička je niečo, čo ma nikdy neprestane prekvapovať. Ale aj snaha psíka, prekabátiť ma, či ochraňovať pred všetkými. Vždy ma rozosmeje, keď vidím nášho beťára ako sa snaží značkovať viac »

Sú politici nadľudia?

14.10.2019

Žiaľ, mnohí uverili tomu, že sú niečo viac, ako ich voliči. Zachutila im moc a finančná odmena za to, že vôbec nemusia niesť zodpovednosť za svoje konanie. Moc a peniaze v mnohých vyvoláva viac »

Duní Dunaj a špina za špinou sa valí. ..

10.10.2019

Celých tridsať rokov na tento náš maličký štátik v srdci Európy. A posledných pár rokov je tej špiny toľko, že normálny človek – občan tejto republiky postupne stráca ešte aj tie posledné viac »

vodovodný kohútik, pohár vody

Z novostavby pri Žiline tečie kontaminovaná voda

15.10.2019 22:47

Kontamináciu by mali podľa zistených informácií spôsobovať dve neskolaudované žumpy.

Most Strazske

Padajúci most v Strážskom možno zbúrajú

15.10.2019 22:09

Okamžite bol uzatvorený pre automobilovú dopravu a odborníci musia zistiť rozsah jeho poškodenia. Vylúčené nie je ani jeho zbúranie a postavenie nového.

Sýria / vojak / vojaci /

Putin a Erdogan diskutovali o situácii v Sýrii

15.10.2019 21:44, aktualizované: 23:19

Telefonát medzi ruským a tureckým prezidentom sa uskutočnil z iniciatívy tureckej strany.

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.