Založ si blog

Čas nádeje. . .

Prichádza potichu, nebadane, vo chvíľach, keď máme pocit, že už žiadna nádej nejestvuje a cítime sa ubití problémami, životom a beznádejou.
Deje sa tak v životoch mnohých nás, ale aj v spoločnosti.
Čas nádeje prichádza v malých, každodenných zázrakoch, ktoré často ani nedokážeme vnímať.
Prichádza v reakciách a v správaní ľudí, s ktorými prichádzame do kontaktu. Môžu to byť obyčajné rozhovory, pár slov povedaných v pravú chvíľu. Môžu to byť láskavé slová spojené s úsmevom, podaná ruka v podobe malej nezištnej pomoci, dobrá rada v ťažkej situácii, alebo obyčajné vypočutie a vyjadrenie empatie človeku, ktorý sa ocitol v ťažkej situácii.
Môže to byť malý zázrak v podobe zlepšenia zdravotného stavu, alebo finančnej situácie v podobe novej práce.
Môže to byť zlepšenie medziľudských vzťahov, alebo nájdeme nádej v podobe priateľstva s človekom, ktorý vstupuje do životov mnohých nás práve vtedy, keď takého človeka potrebujeme.
Čas nádeje v spoločnosti prichádza vtedy, keď sú ľudia utláčaní bezprávím, biedou, diktátom moci a peňazí, násilím a nezmyselným zabíjaním v mene falošných ideálov mocných sveta.
Čas nádeje prichádza s ľuďmi, ktorí často krát obetujú svoje vlastné pohodlie v prospech iných ľudí.
Prichádza s ľuďmi, ktorých myšlienky, odvaha a statočnosť bývajú nepochopené, pretože sú iní a odlišujú sa od ostaných tým, že vo svojej veľkosti ducha predbiehajú čas a dobu.
Žiaľ, my ľudia sme takí, že dokážeme nádej ničiť, vlastnou ješitnosťou, sebectvom, aroganciou a zbabelosťou.
Veď koľkí, obrazne napľuli do podávanej pomocnej ruky? Dokázali zradiť tých, ktorí im pomáhali, alebo za nich bojovali, len kvôli vlastnému prospechu? Dokázali pošpiniť dobré meno človeka, ktorý nezištne pomáhal?
Áno, my ľudia sme už takí. Túžime po nádeji, ale keď príde, dokážeme ju bez rozmýšľania zničiť, nielen sebe, ale aj tým, ktorí nás obklopujú.
Čas nádeje a nádej samotná nie sú samozrejmosťou a je len na nás, či ich dokážeme využiť a zmeniť nielen vlastné životy, ale aj spoločnosť.
Je len na nás samotných, či ešte dokážeme vnímať ponúknutú šancu na zmenu, alebo budeme len frfľať, nadávať na život a spoločnosť, alebo sa budeme sami snažiť riešiť problémy, nielen tie naše súkromné, ale aj tie, ktorými je zavalená celá spoločnosť.
Čas nádeje, je veľmi vzácnym časom a prichádza aj teraz. Naša vlastná budúcnosť ukáže, ako sme tento čas dokázali využiť na zmenu spoločnosti, na záchranu našich životov a záchranu budúcnosti našich potomkov, na záchranu celej planéty.

Čo ťa čaká a neminie. . .

17.07.2019

Tieto slová, som uvidela napísané na múriku pri cintoríne, keď som išla pozrieť na hroby svojich najbližších... Netuším, či ich napísal človek so zmyslom pre humor, alebo niekto, kto berie viac »

Sexuálna revolúcia. . .

13.07.2019

Zdá sa, že zasiahla aj Slovensko. Žiaľ, divným spôsobom. Stáročia bol sex, vďaka kresťanskej cirkvi považovaný za niečo nečisté. Za akt, ktorý mal byť len nástrojom na splodenie detí. viac »

A čo dodržiavanie ľudských práv na Slovensku, pani Čaputová. . .

12.07.2019

Je veľmi jednoduché kritizovať iný štát za nedodržiavanie ľudských práv na jeho území a tolerovať hrubé porušovanie tých istých ľudských práv vo vlastnom štáte, v ktorom je pani Čaputová viac »

Mexiko / migranti /

USA vyšlú na hranice s Mexikom ďalších 2 100 vojakov

17.07.2019 22:09

Na hraniciach USA s Mexikom je v súčasnosti 4 500 vojakov.

Vladimir Putin / Rusko /

Putin rozšíril udeľovanie občianstva na všetkých v Doneckej a Luhanskej oblasti

17.07.2019 21:54

Predtým bol dekrét o zjednodušených postupoch udeľovania ruského občianstva obyvateľom "niektorých okresov".

ebola, kongo, injekcia, vakcína

WHO vyhlásila v súvislosti s ebolou v KDR stav ohrozenia

17.07.2019 20:33

WHO zdôraznila, že v súčasnosti nepredpokladá rozšírenie epidémie mimo región Konžskej demokratickej republiky.

Peniaze

NKÚ preveruje mýtny systém, hovorí o vážnych zlyhaniach

17.07.2019 20:04

Kontrolóri preverujú systém elektronického výberu mýta, ktorý je v prevádzke na Slovensku od roku 2010.