Založ si blog

Trh márnosti. . .

Bola moja prvý myšlienka, keď som videla tu na portáli fotografiu „živého Kena“, bizarnej postavičky muža, ktorý urobil všetko preto, aby sa podobal na svoju milovanú plastikovú bábiku.
V dobe povrchnosti, ktorá zachvátila všetky oblasti života sa kupčí úplne so všetkým, ale najviac s ľudskou hlúposťou.
Povrchným, plytkým ľuďom stačí, keď sú stredobodom pozornosti a je úplne jedno akým spôsobom to dosiahnú.
Média sú plné fotiek „celebrít“, ktoré poväčšine nezvládajú mediálny tlak a stávajú sa konzumentmi alkoholu, drog a svoju popularitu si budujú rôznymi škandálmi.
Ženy sa predávajú fotkami v rôznych róbach, či plavkách, ukazujú svoje dokonalé telá, prsia, zadky… Ale nikto nevie, čo majú v hlave…
Cítim sa zvláštne, keď vidím, prázdne oči týchto žien, keď sa kŕčovito usmievajú do objektívov fotoaparátov. Nemajú v nich to, čo robí ženu ženou, pretože dokonalé a krásne telo nie je všetko.
Nemajú v očiach teplo nehy a lásky.
Ženské weby a časopisy riešia bobry a kobry, dávajú návody a rady na výborný sex, ako sa stať úspešnou zlatokopkou, sú plné povrchných hlúpostí…
Ale o tom, aká by mala byť skutočná žena, ani slovka.
Muži sa presadzujú svojimi svalnatými rečami a schopnosťou obabrať toho druhého. Čím väčší hochštapler, ktorý dokáže obabrať čo najviac ľudí, tým väčší macher, čávo, boss…
Svoju mužnosť dokazujú svalmi, tetovaniami, módnym oblečením.To sú v dnešnej dobe jej primárne znaky. Ale kde ostala skutočná mužnosť v podobe čestnosti, zodpovednosti, spoľahlivosti, zmyslu pre humor?
V dobe márnosti a povrchnosti sme svedkami rôznych extrémov, keď sa ženy začínajú správať ako muži a muži sa stávajú zženštilými panákmi. Je divné pozerať sa na ženy, z ktorých sa vytratila ženskosť a jemnosť a ktoré sa správajú ako chlapi v ruji. Je nepochopiteľné vidieť vidieť karikatúry mužov, ktorí sú našminkovaní a vyparádení ako na maškarný bál.
V dobe márnosti a povrchnosti sa duchovné hodnoty stávajú príťažou, najmä preto, že sú to hodnoty s ktorými sa nedá kupčiť a nedá sa nich zarobiť, pretože bohom v tejto podivnej dobe je zisk za každú cenu.
Lenže všetko je pominuteľné, krása, mladosť, dokonca aj ten zisk, ale najmä ľudský život. Ten uplynie veľmi rýchlo a nakoniec aj z neho ostane len kôpka prachu a nič viac. Pretože ak človek túži len po povrchnej kráse a nestará sa o svoj duševný a duchovný rast, stráca to najcennejšie čo má, nesmrteľnosť v podobe duše.

Socializmus s ľudskou tvárou. . .

22.08.2019

Včera popoludní som počúvala spomienky, ktoré vysielala jedna z rozhlasových staníc, na udalosti, ktoré sa odohrali v auguste 68. Bola tam aj anketa, v ktorej sa pýtali ľudí ako oni vnímali viac »

Niečo na tom Ficovi je. . .

20.08.2019

Pomyslela som si, keď som si prečítala nový komentár pána Vagoviča, ktorého titulok znel „Fico je vystrašený na smrť“. V posledných dňoch nabralo šírenie nielen Kočnerohystérie, ale viac »

Klamstvo ako nástroj moci. . .

18.08.2019

Stačí, aby bolo pekne sformulované, bolo podložené faktami s prívlastkami „ údajne, vraj, určite“, vyrobenými na objednávku a povedané v pravý čas. Pre istotu ho treba prikrášliť srdcervúcim viac »

zeman, babiš

Vedenie ČSSD odhlasovalo zotrvanie vo vláde

23.08.2019 21:50

Česká koaličná vláda, zložená z hnutia ANO a sociálnych demokratov (ČSSD) a podporovaná komunistami, pokračuje.

poľsko, tatry, búrka, blesk, vrtuľník, helikoptéra

Búrku v Tatrách Poliaci prirovnávajú k teroristickému útoku, nezvestných už našli

23.08.2019 21:04

Vyhlásil to v piatok predstaviteľ horskej záchrannej služby na poľskej strane.

poľsko, tatry, búrka, blesk

SHMÚ vyzýva turistov na opatrnosť, v prípade búrok majú zísť do nižších polôh

23.08.2019 20:02

Ak chcú turisti vyraziť do hôr aj v prípade hroziacich búrok, mali by ísť skoro ráno a sledovať oblohu a radar.

PEOPLE-JEFFREY EPSTEIN/DOCUMENTS

Francúzsko začalo vyšetrovať sexuálne zločiny proti deťom súvisiace s Epsteinom

23.08.2019 18:20

Možné obvinenia sa týkajú znásilnenia a sexuálneho obťažovania neplnoletých osôb, pričom niektoré mali menej než 15 rokov.