Založ si blog

Koloniálne správy. . .

Dnes som skoro vyronila slzu od šťastia, keď som si prečítala, že vojvodkyňa zo Sussexu Megan, nezhodila z módneho trónu vojvodkyňu z Cambridge Kate.
My poddaní, sa každý deň tešíme zo správ ako sa darí kráľovskej rodine, aká je Kate úžasná matka, ako to vie s detičkami, ako jej deti chodia štýlovo vyobliekané. Naše bulvárne média s tými zahraničnými špekulujú o tom, či je Megan už tehotná, keď mala oblečené volnejšie šaty, ako vyzerá nenalíčená, ako dokáže prekvapiť svojho Harryho – koloniálne bulvárne správy o tom, aká je anglická kráľovská rodina – firma, dokonalá.
Oveľa zaujímavejšie správy sú tie o „novičoku“.
Podľa nich sa mi zdá, že novičok je ich obľúbenou témou, ako zabávať spoločnosť a odpútavať pozornosť od veľmi vážnych problémov, ktoré v Británii sú.
Neviem čo sledujú Briti správami o tom, ako sa všade tam, kde potrebovali novičok nájsť, tak tam našli po ňom stopy. Dokonca obvinili aj dvoch ruských agentov. To teda musia byť poriadni Terminátori, alebo Robocopovia, keď len tak môžu nosiť kade tade novičok, alebo rádioaktívne polónium, pretože vo včerajších správach som zachytila prirovnanie otravy agenta Skripaľa k otrave agenta Litvinenka.
Celý tento mediálny humbuk a vyhlásenia Britov odporujú akejkoľvek logike. Ak by aj boli Litvinenko aj Skripaľ až takí nepohodlní ruskej strane, pochybujem, že by sa ich rozhodli odstrániť takýmto spôsobom.
Ale z histórie vieme, že aj druhá svetová vojna sa začala zinscenovaným prepadom samotnými nacistami. A keď som pripomenula históriu, možno netreba zabúdať aj na to, že kráľ Eduard VIII, ktorý neskôr abdikoval pre svoj vzťah s Wallis Simpsonovou bol veľkým sympatizantom Hitlera a nacizmu a hovorí sa, že bol donútený k abdikácii hlavne preto, lebo jeho milenka a neskoršia manželka bola nacistka, z ktorej sa neskôr stala oddaná bojovníčka proti komunizmu.
To, čo sa v posledných týždňoch deje, je ako veľmi nepodarený vtip. A najmä to, že Británia sa v mene EÚ, ide zasadzovať o ešte prísnejšie sankcie voči Rusku. Nie je Británia vo výstupovom konaní z EU, alebo Brexit nie je žiadnou prekážkou v mocenskom boji o Európu?
Nuž možno je kauza novičok skúškou toho, koľko klamstiev znesú obyvatelia krajín Európy, ktoré sa stali po rozbití socialistického bloku novodobými kolóniami.
Ale sú aj dobrou zámienkou na zastieranie obrovských problémov, v ktorých Británia je. Neprispôsobivá mládež, ktorá odmieta pracovať, ale chce žiť bez práce a hlavne sa zabávať. Mnoho ľudí úplne odtrhnutých od reality života, ktorí ani nevedia, že kvety v črepníkoch sa zalievajú, alebo si jedlo môžu pripraviť aj doma. Obrovské plytvanie a konzum spoločnosti začína byť neúnosný a najmä, všetko niečo stojí. Kolónie už toľko nevynášajú a pribúdajú nielen migranti, ktorí prišli do Británie pracovať, ale najmä takí, ktorí tam prichádzajú žiť na úkor systému.
Británia je už veľmi dávno v obrovských problémoch a ich zakrývanie správami o kráľovskej rodine, alebo nenávistnou politikou voči Rusku, ich nevyrieši. Nečudujem sa nenávisti voči Rusku, krajine ktorá má nerastné suroviny o ktoré majú záujem mnohé krajiny, ale hlavne zopár mocných sveta. Žiť na úkor iného je ľahké. Ale ak je parazit nenásytný a svojou pažravosťou zabije svojho hostiteľa a nenájde si iného, tak zahynie aj on.
Takže milí poddaní jej veličenstva, zajtra budú ďalšie správy…

Socializmus s ľudskou tvárou. . .

22.08.2019

Včera popoludní som počúvala spomienky, ktoré vysielala jedna z rozhlasových staníc, na udalosti, ktoré sa odohrali v auguste 68. Bola tam aj anketa, v ktorej sa pýtali ľudí ako oni vnímali viac »

Niečo na tom Ficovi je. . .

20.08.2019

Pomyslela som si, keď som si prečítala nový komentár pána Vagoviča, ktorého titulok znel „Fico je vystrašený na smrť“. V posledných dňoch nabralo šírenie nielen Kočnerohystérie, ale viac »

Klamstvo ako nástroj moci. . .

18.08.2019

Stačí, aby bolo pekne sformulované, bolo podložené faktami s prívlastkami „ údajne, vraj, určite“, vyrobenými na objednávku a povedané v pravý čas. Pre istotu ho treba prikrášliť srdcervúcim viac »

zeman, babiš

Vedenie ČSSD odhlasovalo zotrvanie vo vláde

23.08.2019 21:50

Česká koaličná vláda, zložená z hnutia ANO a sociálnych demokratov (ČSSD) a podporovaná komunistami, pokračuje.

poľsko, tatry, búrka, blesk, vrtuľník, helikoptéra

Búrku v Tatrách Poliaci prirovnávajú k teroristickému útoku, nezvestných už našli

23.08.2019 21:04

Vyhlásil to v piatok predstaviteľ horskej záchrannej služby na poľskej strane.

poľsko, tatry, búrka, blesk

SHMÚ vyzýva turistov na opatrnosť, v prípade búrok majú zísť do nižších polôh

23.08.2019 20:02

Ak chcú turisti vyraziť do hôr aj v prípade hroziacich búrok, mali by ísť skoro ráno a sledovať oblohu a radar.

PEOPLE-JEFFREY EPSTEIN/DOCUMENTS

Francúzsko začalo vyšetrovať sexuálne zločiny proti deťom súvisiace s Epsteinom

23.08.2019 18:20

Možné obvinenia sa týkajú znásilnenia a sexuálneho obťažovania neplnoletých osôb, pričom niektoré mali menej než 15 rokov.