Založ si blog

Koloniálne správy. . .

Dnes som skoro vyronila slzu od šťastia, keď som si prečítala, že vojvodkyňa zo Sussexu Megan, nezhodila z módneho trónu vojvodkyňu z Cambridge Kate.
My poddaní, sa každý deň tešíme zo správ ako sa darí kráľovskej rodine, aká je Kate úžasná matka, ako to vie s detičkami, ako jej deti chodia štýlovo vyobliekané. Naše bulvárne média s tými zahraničnými špekulujú o tom, či je Megan už tehotná, keď mala oblečené volnejšie šaty, ako vyzerá nenalíčená, ako dokáže prekvapiť svojho Harryho – koloniálne bulvárne správy o tom, aká je anglická kráľovská rodina – firma, dokonalá.
Oveľa zaujímavejšie správy sú tie o „novičoku“.
Podľa nich sa mi zdá, že novičok je ich obľúbenou témou, ako zabávať spoločnosť a odpútavať pozornosť od veľmi vážnych problémov, ktoré v Británii sú.
Neviem čo sledujú Briti správami o tom, ako sa všade tam, kde potrebovali novičok nájsť, tak tam našli po ňom stopy. Dokonca obvinili aj dvoch ruských agentov. To teda musia byť poriadni Terminátori, alebo Robocopovia, keď len tak môžu nosiť kade tade novičok, alebo rádioaktívne polónium, pretože vo včerajších správach som zachytila prirovnanie otravy agenta Skripaľa k otrave agenta Litvinenka.
Celý tento mediálny humbuk a vyhlásenia Britov odporujú akejkoľvek logike. Ak by aj boli Litvinenko aj Skripaľ až takí nepohodlní ruskej strane, pochybujem, že by sa ich rozhodli odstrániť takýmto spôsobom.
Ale z histórie vieme, že aj druhá svetová vojna sa začala zinscenovaným prepadom samotnými nacistami. A keď som pripomenula históriu, možno netreba zabúdať aj na to, že kráľ Eduard VIII, ktorý neskôr abdikoval pre svoj vzťah s Wallis Simpsonovou bol veľkým sympatizantom Hitlera a nacizmu a hovorí sa, že bol donútený k abdikácii hlavne preto, lebo jeho milenka a neskoršia manželka bola nacistka, z ktorej sa neskôr stala oddaná bojovníčka proti komunizmu.
To, čo sa v posledných týždňoch deje, je ako veľmi nepodarený vtip. A najmä to, že Británia sa v mene EÚ, ide zasadzovať o ešte prísnejšie sankcie voči Rusku. Nie je Británia vo výstupovom konaní z EU, alebo Brexit nie je žiadnou prekážkou v mocenskom boji o Európu?
Nuž možno je kauza novičok skúškou toho, koľko klamstiev znesú obyvatelia krajín Európy, ktoré sa stali po rozbití socialistického bloku novodobými kolóniami.
Ale sú aj dobrou zámienkou na zastieranie obrovských problémov, v ktorých Británia je. Neprispôsobivá mládež, ktorá odmieta pracovať, ale chce žiť bez práce a hlavne sa zabávať. Mnoho ľudí úplne odtrhnutých od reality života, ktorí ani nevedia, že kvety v črepníkoch sa zalievajú, alebo si jedlo môžu pripraviť aj doma. Obrovské plytvanie a konzum spoločnosti začína byť neúnosný a najmä, všetko niečo stojí. Kolónie už toľko nevynášajú a pribúdajú nielen migranti, ktorí prišli do Británie pracovať, ale najmä takí, ktorí tam prichádzajú žiť na úkor systému.
Británia je už veľmi dávno v obrovských problémoch a ich zakrývanie správami o kráľovskej rodine, alebo nenávistnou politikou voči Rusku, ich nevyrieši. Nečudujem sa nenávisti voči Rusku, krajine ktorá má nerastné suroviny o ktoré majú záujem mnohé krajiny, ale hlavne zopár mocných sveta. Žiť na úkor iného je ľahké. Ale ak je parazit nenásytný a svojou pažravosťou zabije svojho hostiteľa a nenájde si iného, tak zahynie aj on.
Takže milí poddaní jej veličenstva, zajtra budú ďalšie správy…

Je Slovensko bohatý štát?

18.09.2018

Obedy zadarmo pre školopovinné deti a takisto bezplatné cestovanie vlakom pre žiakov, študentov a dôchodcov si môže dovoliť bohatý štát. Takisto nákup bojových lietadiel, vrtuľníkov a inej viac »

Čas jesenných hmiel. . .

15.09.2018

Prichádza pomaly, nebadane spolu so skracujúcim sa dňom. Pred pár dňami bolo o piatej ráno svetlo a vychádzalo slnko a v posledných dňoch som sa zobudila už do tmy. Často pozorujem ako jesenná viac »

Trh márnosti. . .

13.09.2018

Bola moja prvý myšlienka, keď som videla tu na portáli fotografiu "živého Kena", bizarnej postavičky muža, ktorý urobil všetko preto, aby sa podobal na svoju milovanú plastikovú bábiku. V viac »

Francúzsko, Emmanuel Macron,

Macron predstavil zmeny v systéme zdravotníckej starostlivosti

18.09.2018 15:13

Francúzsko sa ocitlo na čele rebríčka v správe Svetovej zdravotníckej organizácie porovnávajúcej 191 krajín v roku 2000.

biela pastelka, verejna zbierka

Zbierka Biela pastelka pomôže nevidiacim už tento piatok

18.09.2018 15:03

Dobrovoľníci s pokladničkami budú darcom v asi 300 mestách a obciach rozdávať spinky v tvare bielej pastelky.

vysoké tatry, prívalové dažde

Rieka Belá si takúto záchranu nezaslúžila

18.09.2018 15:00

V polovici júla Tatry zaliala voda. Najpostihnutejšie obce vyhlásili krízové stavy a tretí stupeň povodňovej aktivity.

jahody, ovocie, tržnica, nákup, jahoda

Okrem jahôd boli v Austrálii objavené ihly aj v banáne a jablku

18.09.2018 14:37

Queensland a Nový Južný Wales,vypísali odmenu 100.000 austrálskych dolárov za informácie o vinníkoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 678
Celková čítanosť: 1222195x
Priemerná čítanosť článkov: 1803x

Autor blogu

Kategórie