Založ si blog

Koloniálne správy. . .

Dnes som skoro vyronila slzu od šťastia, keď som si prečítala, že vojvodkyňa zo Sussexu Megan, nezhodila z módneho trónu vojvodkyňu z Cambridge Kate.
My poddaní, sa každý deň tešíme zo správ ako sa darí kráľovskej rodine, aká je Kate úžasná matka, ako to vie s detičkami, ako jej deti chodia štýlovo vyobliekané. Naše bulvárne média s tými zahraničnými špekulujú o tom, či je Megan už tehotná, keď mala oblečené volnejšie šaty, ako vyzerá nenalíčená, ako dokáže prekvapiť svojho Harryho – koloniálne bulvárne správy o tom, aká je anglická kráľovská rodina – firma, dokonalá.
Oveľa zaujímavejšie správy sú tie o „novičoku“.
Podľa nich sa mi zdá, že novičok je ich obľúbenou témou, ako zabávať spoločnosť a odpútavať pozornosť od veľmi vážnych problémov, ktoré v Británii sú.
Neviem čo sledujú Briti správami o tom, ako sa všade tam, kde potrebovali novičok nájsť, tak tam našli po ňom stopy. Dokonca obvinili aj dvoch ruských agentov. To teda musia byť poriadni Terminátori, alebo Robocopovia, keď len tak môžu nosiť kade tade novičok, alebo rádioaktívne polónium, pretože vo včerajších správach som zachytila prirovnanie otravy agenta Skripaľa k otrave agenta Litvinenka.
Celý tento mediálny humbuk a vyhlásenia Britov odporujú akejkoľvek logike. Ak by aj boli Litvinenko aj Skripaľ až takí nepohodlní ruskej strane, pochybujem, že by sa ich rozhodli odstrániť takýmto spôsobom.
Ale z histórie vieme, že aj druhá svetová vojna sa začala zinscenovaným prepadom samotnými nacistami. A keď som pripomenula históriu, možno netreba zabúdať aj na to, že kráľ Eduard VIII, ktorý neskôr abdikoval pre svoj vzťah s Wallis Simpsonovou bol veľkým sympatizantom Hitlera a nacizmu a hovorí sa, že bol donútený k abdikácii hlavne preto, lebo jeho milenka a neskoršia manželka bola nacistka, z ktorej sa neskôr stala oddaná bojovníčka proti komunizmu.
To, čo sa v posledných týždňoch deje, je ako veľmi nepodarený vtip. A najmä to, že Británia sa v mene EÚ, ide zasadzovať o ešte prísnejšie sankcie voči Rusku. Nie je Británia vo výstupovom konaní z EU, alebo Brexit nie je žiadnou prekážkou v mocenskom boji o Európu?
Nuž možno je kauza novičok skúškou toho, koľko klamstiev znesú obyvatelia krajín Európy, ktoré sa stali po rozbití socialistického bloku novodobými kolóniami.
Ale sú aj dobrou zámienkou na zastieranie obrovských problémov, v ktorých Británia je. Neprispôsobivá mládež, ktorá odmieta pracovať, ale chce žiť bez práce a hlavne sa zabávať. Mnoho ľudí úplne odtrhnutých od reality života, ktorí ani nevedia, že kvety v črepníkoch sa zalievajú, alebo si jedlo môžu pripraviť aj doma. Obrovské plytvanie a konzum spoločnosti začína byť neúnosný a najmä, všetko niečo stojí. Kolónie už toľko nevynášajú a pribúdajú nielen migranti, ktorí prišli do Británie pracovať, ale najmä takí, ktorí tam prichádzajú žiť na úkor systému.
Británia je už veľmi dávno v obrovských problémoch a ich zakrývanie správami o kráľovskej rodine, alebo nenávistnou politikou voči Rusku, ich nevyrieši. Nečudujem sa nenávisti voči Rusku, krajine ktorá má nerastné suroviny o ktoré majú záujem mnohé krajiny, ale hlavne zopár mocných sveta. Žiť na úkor iného je ľahké. Ale ak je parazit nenásytný a svojou pažravosťou zabije svojho hostiteľa a nenájde si iného, tak zahynie aj on.
Takže milí poddaní jej veličenstva, zajtra budú ďalšie správy…

Stratené chvíle. ..

17.01.2019

Počítam stratené chvíle a hľadám v nich plamienky našich túžob, tlejúce v čriepkoch šťastia... V spomienkach na jemné dotyky končekov prstov, zaborených do vlasov a drobné bozky v dlaniach. viac »

Čo priniesol 17. november 89? . . .

16.11.2018

Slobodu, ktorá sa zmenila na anarchiu, ale aj na ekonomickú, energetickú a potravinovú závislosť a aj na stratu suverenity a sebaobrany štátu... Demokraciu, ktorá sa zmenila otvorenú politickú viac »

Jeden deň. . .

14.11.2018

Raz príde deň, jeden obyčajný deň, keď ma zovrieš v náručí a mlčky si povieme všetko. Tlkot našich sŕdc, utíši hlučné ticho samoty. Chceš počuť ich spoločnú pieseň? Chceš počuť viac »

blackout, elektrina, elektricka siet, vedenie,

Panamu postihol rozsiahly výpadok elektrickej energie

20.01.2019 21:58

Spoločnosť ETESA uviedla, že výpadok nastal dôsledkom "chyby v integrovanom národnom systéme".

Syria, výbuch, utok, nálet, bombardovanie

Pri útoku extrémistov na Mali zahynulo najmenej osem členov mierových síl OSN

20.01.2019 21:29

Ďalší vojaci týchto mierových síl známych ako modré prilby utrpeli zranenia.

trump

Druhý summit Donalda Trumpa a Kim Čong-una sa má konať vo Vietname

20.01.2019 19:50

Komunistami ovládaný Vietnam má dobré vzájomné vzťahy s USA aj s KĽDR.

macedónsko, grécko, demonštrácie

Desaťtisíce demonštrantov v Grécku protestovali proti dohode s Macedónskom

20.01.2019 19:08

Polícia odhaduje, že demonštrantov bolo v čase poludnia zhruba 60.000.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 695
Celková čítanosť: 1337422x
Priemerná čítanosť článkov: 1924x

Autor blogu

Kategórie