Založ si blog

Doba extrémov. . .

Občas zablúdim aj na stránky bulváru a portálov pre ženy. Pretože práve tam sa človek dozvie informácie, ktoré vypovedajú o stave spoločnosti.
To, že žijeme v dobe a spoločnosti, ktorá sa tvári ako vyspelá, ale vo svojej podstate je založená na povrchnosti, pokrytectve, chamtivosti a egoizme píšem často. Ale žijeme aj v dobe krutých extrémov, ktoré privádzajú našu civilizáciu ku kolapsu a postupnému zániku.
Včera ma zaujal článok o tom, aké pobúrenie vyvolala fotka „bacuľky“ na titulke jedného z najznámejších módnych časopisov.
Naša doba je známa rôznymi ideálmi krásy. Raz sú preferované vychudnuté modelky s chlapčenskou postavou a večne hladným pohľadom a na druhej strane extrém, keď média čoraz viac propagujú XXL modelky. Priznám sa, aj ja som poriadny kus baby a boli obdobia, keď som túžila byť éterickou kráskou bez kriviek. Ale medzi mnou a 33-ročnou modelkou s výškou 165cm a 135kg sú veľké rozdiely. Som o pár rokov od nej staršia, vyššia, ale aj niekoľko desiatok kíl ľahšia.
Viem, je to zvláštny príklad extrému, ale práve ním sa dá vysvetliť mnohé.
Tvrdý módny diktát má na svedomí mnoho mladých žien, ale aj mužov. V snahe byť krásnymi a zaujať, trpia duševnými poruchami, poruchami príjmu potravy, ale aj ťažkými depresiami. Ich vzhľad sa pre nich stal tým najdôležitejším, boja sa starnutia a straty telesnej príťažlivosti.
Propagácia extrémne štíhlych modeliek si posledných pár desaťročí vyberá krutú daň v podobe straty skutočnej krásy a ženskosti žien.
Najnovší módny výstrelok, prezentovanie žien s obrovskou nadváhou tiež nie je normálne.
Len málokto sa však zamyslí, čo je skutočnou príčinou týchto extrémov našej spoločnosti.
Kto vidí v tomto šialenstve zisky módneho a kozmetického priemyslu?
Áno, za všetkým je len chamtivosť a túžba po peniazoch.
Aj vďaka svetu módy a krásy, máme svet nablýskaných celebrít a módnych ikon, ale aj svet obrovskej chudoby, kde často za mizernú mzdu otročia aj malé deti, vďaka ktorému si práve afektovaná módna smotánka môže dovoliť žiť v duchovne prázdnom luxuse.
Máme svet nestriedmosti, kde sa mnohí vykrmujú do obrovských rozmerov a potom sa ukazujú v rôznych show, ako oni chudáčikovia trpia a chudnú, ale aj svet obrovskej chudoby, kde doteraz deti a ľudia umierajú od hladu, pretože si často krát kvôli prepychu západného sveta zarobia len na jedno jedlo denne.
Máme vystavané nádherné, moderné mestá, plné mrakodrapov a honosných budov, ale aj slumy plné chudoby postavené na skládkach odpadu veľkých miest.
Doba extrémov prináša mnoho zvláštností.
Bohatstvo a blahobyt skupiny ľudí na úkor zdevastovanej planéty, ničenia prírody a plytvania prírodnými zdrojmi a nerastným bohatstvom.
Technickú a technologickú vyspelosť na úkor obyčajnej ľudskosti, múdrosti a duchovnej vyspelosti.
Ako žene mi príde veľmi zvláštne keď vidím, ako sa jedna skupina žien predáva ako kus mäsa a druhá bojuje za nejaké pochybné ideály feminizmu.
Je divné pozerať sa, ako sa z umenia stáva vďaka extrémom v podobe najrôznejšieho hnusu stoka.
Žijeme v dobe extrémov, v ktorej je prioritou čo najväčší zisk a obyčajná ľudskosť a morálne hodnoty sa prestávajú akceptovať a stávajú sa nepotrebnými,
A to je ten najväčší extrém celej našej spoločnosti, ľudstva.

Socializmus s ľudskou tvárou. . .

22.08.2019

Včera popoludní som počúvala spomienky, ktoré vysielala jedna z rozhlasových staníc, na udalosti, ktoré sa odohrali v auguste 68. Bola tam aj anketa, v ktorej sa pýtali ľudí ako oni vnímali viac »

Niečo na tom Ficovi je. . .

20.08.2019

Pomyslela som si, keď som si prečítala nový komentár pána Vagoviča, ktorého titulok znel „Fico je vystrašený na smrť“. V posledných dňoch nabralo šírenie nielen Kočnerohystérie, ale viac »

Klamstvo ako nástroj moci. . .

18.08.2019

Stačí, aby bolo pekne sformulované, bolo podložené faktami s prívlastkami „ údajne, vraj, určite“, vyrobenými na objednávku a povedané v pravý čas. Pre istotu ho treba prikrášliť srdcervúcim viac »

elektromobil, nabijanie elektromobilu, nisan, nabijacia stanica,

Milión elektrických áut o štyri roky. Nemci chcú rázne pohnúť elektromobilitou

23.08.2019 08:10

Nemecká kancelárka Angela Merkelová očakáva, že na nemeckých cestách bude najneskôr do roka 2022 milión elektrických vozidiel.

Patriot / USA / armáda /

USA definitívne stiahli ponuku predaja systému Patriot Turecku

23.08.2019 07:52

Dôvodom je rozhodnutie Ankary zaobstarať si ruský systém S-400, ktorého prvú dodávku už Moskva realizovala.

BRAZIL-ENVIRONMENT/WILDFIRES

Bolsonaro kritizoval Macronov návrh riešiť požiare v Brazílii na summite G7

23.08.2019 07:21

Podľa brazílskeho prezidenta ide o "koloniálnu mentalitu, nevhodnú v 21. storočí".

lekar - zneuzivanie

Francúzsko je šokované pedofilným škandálom so stovkami detských obetí

23.08.2019 07:01

Podľa dostupných údajov mal 68-ročný chirurg Joel Le Scouarnec počas desiatok rokov sexuálne napadnúť desiatky detí.