Založ si blog

Doba extrémov. . .

Občas zablúdim aj na stránky bulváru a portálov pre ženy. Pretože práve tam sa človek dozvie informácie, ktoré vypovedajú o stave spoločnosti.
To, že žijeme v dobe a spoločnosti, ktorá sa tvári ako vyspelá, ale vo svojej podstate je založená na povrchnosti, pokrytectve, chamtivosti a egoizme píšem často. Ale žijeme aj v dobe krutých extrémov, ktoré privádzajú našu civilizáciu ku kolapsu a postupnému zániku.
Včera ma zaujal článok o tom, aké pobúrenie vyvolala fotka „bacuľky“ na titulke jedného z najznámejších módnych časopisov.
Naša doba je známa rôznymi ideálmi krásy. Raz sú preferované vychudnuté modelky s chlapčenskou postavou a večne hladným pohľadom a na druhej strane extrém, keď média čoraz viac propagujú XXL modelky. Priznám sa, aj ja som poriadny kus baby a boli obdobia, keď som túžila byť éterickou kráskou bez kriviek. Ale medzi mnou a 33-ročnou modelkou s výškou 165cm a 135kg sú veľké rozdiely. Som o pár rokov od nej staršia, vyššia, ale aj niekoľko desiatok kíl ľahšia.
Viem, je to zvláštny príklad extrému, ale práve ním sa dá vysvetliť mnohé.
Tvrdý módny diktát má na svedomí mnoho mladých žien, ale aj mužov. V snahe byť krásnymi a zaujať, trpia duševnými poruchami, poruchami príjmu potravy, ale aj ťažkými depresiami. Ich vzhľad sa pre nich stal tým najdôležitejším, boja sa starnutia a straty telesnej príťažlivosti.
Propagácia extrémne štíhlych modeliek si posledných pár desaťročí vyberá krutú daň v podobe straty skutočnej krásy a ženskosti žien.
Najnovší módny výstrelok, prezentovanie žien s obrovskou nadváhou tiež nie je normálne.
Len málokto sa však zamyslí, čo je skutočnou príčinou týchto extrémov našej spoločnosti.
Kto vidí v tomto šialenstve zisky módneho a kozmetického priemyslu?
Áno, za všetkým je len chamtivosť a túžba po peniazoch.
Aj vďaka svetu módy a krásy, máme svet nablýskaných celebrít a módnych ikon, ale aj svet obrovskej chudoby, kde často za mizernú mzdu otročia aj malé deti, vďaka ktorému si práve afektovaná módna smotánka môže dovoliť žiť v duchovne prázdnom luxuse.
Máme svet nestriedmosti, kde sa mnohí vykrmujú do obrovských rozmerov a potom sa ukazujú v rôznych show, ako oni chudáčikovia trpia a chudnú, ale aj svet obrovskej chudoby, kde doteraz deti a ľudia umierajú od hladu, pretože si často krát kvôli prepychu západného sveta zarobia len na jedno jedlo denne.
Máme vystavané nádherné, moderné mestá, plné mrakodrapov a honosných budov, ale aj slumy plné chudoby postavené na skládkach odpadu veľkých miest.
Doba extrémov prináša mnoho zvláštností.
Bohatstvo a blahobyt skupiny ľudí na úkor zdevastovanej planéty, ničenia prírody a plytvania prírodnými zdrojmi a nerastným bohatstvom.
Technickú a technologickú vyspelosť na úkor obyčajnej ľudskosti, múdrosti a duchovnej vyspelosti.
Ako žene mi príde veľmi zvláštne keď vidím, ako sa jedna skupina žien predáva ako kus mäsa a druhá bojuje za nejaké pochybné ideály feminizmu.
Je divné pozerať sa, ako sa z umenia stáva vďaka extrémom v podobe najrôznejšieho hnusu stoka.
Žijeme v dobe extrémov, v ktorej je prioritou čo najväčší zisk a obyčajná ľudskosť a morálne hodnoty sa prestávajú akceptovať a stávajú sa nepotrebnými,
A to je ten najväčší extrém celej našej spoločnosti, ľudstva.

Stratené chvíle. ..

17.01.2019

Počítam stratené chvíle a hľadám v nich plamienky našich túžob, tlejúce v čriepkoch šťastia... V spomienkach na jemné dotyky končekov prstov, zaborených do vlasov a drobné bozky v dlaniach. viac »

Čo priniesol 17. november 89? . . .

16.11.2018

Slobodu, ktorá sa zmenila na anarchiu, ale aj na ekonomickú, energetickú a potravinovú závislosť a aj na stratu suverenity a sebaobrany štátu... Demokraciu, ktorá sa zmenila otvorenú politickú viac »

Jeden deň. . .

14.11.2018

Raz príde deň, jeden obyčajný deň, keď ma zovrieš v náručí a mlčky si povieme všetko. Tlkot našich sŕdc, utíši hlučné ticho samoty. Chceš počuť ich spoločnú pieseň? Chceš počuť viac »

Izreal, Gaza, Palestína

SOHR: Nedeľňajšie údery Izraela v Sýrii zabili 21 ľudí, najmä Iráncov

22.01.2019 23:16

Izraelské nálety mierili na pozície iránskych jednotiek, ktoré pomáhajú sýrskej vláde v občianskej vojne.

mexiko, výbuch, potrubie

Počet mŕtvych po výbuchu palivového potrubia stúpol v Mexiku na 93

22.01.2019 22:33

Výbuch nastal po tom, čo zlodeji do potrubia navŕtali otvor a miestni sa snažili načerpať si načierno palivo.

Sierra Leone, ebola

Nigéria: Nová epidémia horúčky lassa usmrtila 16 ľudí

22.01.2019 22:29

Celkovo bolo od 1. januára identifikovaných 172 podozrivých prípadov a z nich 60 označili za pozitívne.

trump

Najvyšší súd nezrušil Obamov program ochrany migrantov, Trump chce rečniť v Kongrese

22.01.2019 22:24

Detských nelegálnych migrantov chráni pred deportáciou z USA dekrét skoršieho prezidenta Baracka Obamu z roku 2012.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 695
Celková čítanosť: 1338443x
Priemerná čítanosť článkov: 1926x

Autor blogu

Kategórie