Založ si blog

Doba extrémov. . .

Občas zablúdim aj na stránky bulváru a portálov pre ženy. Pretože práve tam sa človek dozvie informácie, ktoré vypovedajú o stave spoločnosti.
To, že žijeme v dobe a spoločnosti, ktorá sa tvári ako vyspelá, ale vo svojej podstate je založená na povrchnosti, pokrytectve, chamtivosti a egoizme píšem často. Ale žijeme aj v dobe krutých extrémov, ktoré privádzajú našu civilizáciu ku kolapsu a postupnému zániku.
Včera ma zaujal článok o tom, aké pobúrenie vyvolala fotka „bacuľky“ na titulke jedného z najznámejších módnych časopisov.
Naša doba je známa rôznymi ideálmi krásy. Raz sú preferované vychudnuté modelky s chlapčenskou postavou a večne hladným pohľadom a na druhej strane extrém, keď média čoraz viac propagujú XXL modelky. Priznám sa, aj ja som poriadny kus baby a boli obdobia, keď som túžila byť éterickou kráskou bez kriviek. Ale medzi mnou a 33-ročnou modelkou s výškou 165cm a 135kg sú veľké rozdiely. Som o pár rokov od nej staršia, vyššia, ale aj niekoľko desiatok kíl ľahšia.
Viem, je to zvláštny príklad extrému, ale práve ním sa dá vysvetliť mnohé.
Tvrdý módny diktát má na svedomí mnoho mladých žien, ale aj mužov. V snahe byť krásnymi a zaujať, trpia duševnými poruchami, poruchami príjmu potravy, ale aj ťažkými depresiami. Ich vzhľad sa pre nich stal tým najdôležitejším, boja sa starnutia a straty telesnej príťažlivosti.
Propagácia extrémne štíhlych modeliek si posledných pár desaťročí vyberá krutú daň v podobe straty skutočnej krásy a ženskosti žien.
Najnovší módny výstrelok, prezentovanie žien s obrovskou nadváhou tiež nie je normálne.
Len málokto sa však zamyslí, čo je skutočnou príčinou týchto extrémov našej spoločnosti.
Kto vidí v tomto šialenstve zisky módneho a kozmetického priemyslu?
Áno, za všetkým je len chamtivosť a túžba po peniazoch.
Aj vďaka svetu módy a krásy, máme svet nablýskaných celebrít a módnych ikon, ale aj svet obrovskej chudoby, kde často za mizernú mzdu otročia aj malé deti, vďaka ktorému si práve afektovaná módna smotánka môže dovoliť žiť v duchovne prázdnom luxuse.
Máme svet nestriedmosti, kde sa mnohí vykrmujú do obrovských rozmerov a potom sa ukazujú v rôznych show, ako oni chudáčikovia trpia a chudnú, ale aj svet obrovskej chudoby, kde doteraz deti a ľudia umierajú od hladu, pretože si často krát kvôli prepychu západného sveta zarobia len na jedno jedlo denne.
Máme vystavané nádherné, moderné mestá, plné mrakodrapov a honosných budov, ale aj slumy plné chudoby postavené na skládkach odpadu veľkých miest.
Doba extrémov prináša mnoho zvláštností.
Bohatstvo a blahobyt skupiny ľudí na úkor zdevastovanej planéty, ničenia prírody a plytvania prírodnými zdrojmi a nerastným bohatstvom.
Technickú a technologickú vyspelosť na úkor obyčajnej ľudskosti, múdrosti a duchovnej vyspelosti.
Ako žene mi príde veľmi zvláštne keď vidím, ako sa jedna skupina žien predáva ako kus mäsa a druhá bojuje za nejaké pochybné ideály feminizmu.
Je divné pozerať sa, ako sa z umenia stáva vďaka extrémom v podobe najrôznejšieho hnusu stoka.
Žijeme v dobe extrémov, v ktorej je prioritou čo najväčší zisk a obyčajná ľudskosť a morálne hodnoty sa prestávajú akceptovať a stávajú sa nepotrebnými,
A to je ten najväčší extrém celej našej spoločnosti, ľudstva.

Je Slovensko bohatý štát?

18.09.2018

Obedy zadarmo pre školopovinné deti a takisto bezplatné cestovanie vlakom pre žiakov, študentov a dôchodcov si môže dovoliť bohatý štát. Takisto nákup bojových lietadiel, vrtuľníkov a inej viac »

Čas jesenných hmiel. . .

15.09.2018

Prichádza pomaly, nebadane spolu so skracujúcim sa dňom. Pred pár dňami bolo o piatej ráno svetlo a vychádzalo slnko a v posledných dňoch som sa zobudila už do tmy. Často pozorujem ako jesenná viac »

Trh márnosti. . .

13.09.2018

Bola moja prvý myšlienka, keď som videla tu na portáli fotografiu "živého Kena", bizarnej postavičky muža, ktorý urobil všetko preto, aby sa podobal na svoju milovanú plastikovú bábiku. V viac »

Francúzsko, Emmanuel Macron,

Macron predstavil zmeny v systéme zdravotníckej starostlivosti

18.09.2018 15:13

Francúzsko sa ocitlo na čele rebríčka v správe Svetovej zdravotníckej organizácie porovnávajúcej 191 krajín v roku 2000.

biela pastelka, verejna zbierka

Zbierka Biela pastelka pomôže nevidiacim už tento piatok

18.09.2018 15:03

Dobrovoľníci s pokladničkami budú darcom v asi 300 mestách a obciach rozdávať spinky v tvare bielej pastelky.

vysoké tatry, prívalové dažde

Rieka Belá si takúto záchranu nezaslúžila

18.09.2018 15:00

V polovici júla Tatry zaliala voda. Najpostihnutejšie obce vyhlásili krízové stavy a tretí stupeň povodňovej aktivity.

jahody, ovocie, tržnica, nákup, jahoda

Okrem jahôd boli v Austrálii objavené ihly aj v banáne a jablku

18.09.2018 14:37

Queensland a Nový Južný Wales,vypísali odmenu 100.000 austrálskych dolárov za informácie o vinníkoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 678
Celková čítanosť: 1222178x
Priemerná čítanosť článkov: 1803x

Autor blogu

Kategórie