Založ si blog

Čas búrok. . .

Včera bola u nás nezvyčajná búrka.
Prišla rýchlo a nečakane, ako to letné búrky majú zvykom. Nezvyčajná preto, lebo od východu príde málokedy. Za pár minút sa celá východná strana zatiahla mrakmi, začal fúkať silný vietor a o pár chvíľ už začali padať veľké kvapky dažďa, ktoré ma vyhnali zo záhrady. Na západnej strane stále však svietilo slnko a osvetľovalo mraky aj dážď, bolo to nádherné divadlo, aké sa vidí len málokedy. Vyzeralo to, ako keby z neba padali dlhé šnúry malých zlatých korálikov, alebo perličiek a pri dopade na cestu, alebo chodník sa rozbíjali na drobné kúsky.
Niekedy však búrky, aj keď ich mám veľmi rada, spôsobujú veľké problémy a škody. Prívalové dažde, bleskové povodne, vietor láme konárov stromov, ľadovec ničí záhrady a úrodu na poliach.
Aj v našich životoch sú obdobia, keď ich zasiahnu búrky života rôznej intenzity. Niektoré sú potrebné a dodávajú životu potrebnú „vlahu“ ako dážď Zemi vysušenej slnkom a vetrom. Iné zasa spôsobujú veľké a často aj nenapraviteľné škody.
Vždy, keď prechádzame „búrkovým obdobím“ nemali by sme zabúdať na to, že po každej búrke výjde Slnko a tak, ako vysuší kvapky vody na listoch stromov, kvetoch či tráve, vysuší aj naše slzy, utíši bolesť, upokojí hnev.
Tak, ako je každá letná búrka iná, je to s našimi osobnými búrkami, netreba sa ich báť, sú súčasťou normálneho života, ale mali by sme ich dokázať kontrolovať a zvládať tak, aby sme my sami nenapáchali zbytočnú bolesť a trápenia, nielen tým druhým, ale aj sebe samým.
Po každej búrke, aj veľmi silnej a ničivej, príroda začne žiť svojím bežným životom a pomaly sa odstraňujú škody, ktoré spôsobila.
Aj naše životy sa postupne vrátia do normálnych koľají, zacelia a zahoja sa rany a pomaly zmiznú aj veľké jazvy.
Ľudská láska a odhodlanie sú rovnako silné, ako samouzdravujúca sila prírody.
Stačí len obrátiť tvár k Slnku…

Listy Majstrovi. . . O ľudskosti.

17.10.2018

Majster Konfucius, často čítam Vaše vzácne myšlienky, aj keď sú staré 2500 rokov. Je v nich všetko to, čo ľudia potrebujú vedieť, aby boli a ostali ľuďmi a dokázali zachovať ľudský viac »

Svetlé zajtrajšky. . .

15.10.2018

Často som sa stretávam s posmešnou kritikou minulého režimu, ktorý budoval svetlé zajtrajšky, bol zaostalý, skostnatelý, neslobodný a nedemokratický a všetko, čo sa za 40 rokov urobilo, bolo viac »

Strach zo života. . .

11.10.2018

Vždy, keď mám chvíľku voľna, pozorujem nevšedno - všednú krásu, ktorá nás obklopuje. Cestou v autobuse som sledovala každoročnú jesennú nádheru. Slnko zametalo posledné zbytky hmly a viac »

Scott Morrison

Austrálsky premiér sa ospravedlnil detským obetiam sexuálneho zneužívania

22.10.2018 06:31

V emotívnom prejave priznal, že štát nedokázal zastaviť tieto "temné zločiny" celé desaťročia.

hurikan irma, irma

Pri tichomorskom pobreží Mexika vznikol mohutný hurikán Willa

22.10.2018 06:04

Americké Národné stredisko pre hurikány so sídlom v Miami varovalo pred prívalovými dažďami a rozsiahlymi záplavami.

obchod, nakupovanie

Ľuďom obchody na sviatky nechýbajú, alternatívou sú pumpy

22.10.2018 06:00

Zatvorenie predajní počas sviatkov sa zatiaľ podľa prieskumov a ankety Pravdy stretáva s pozitívnym hodnotením zo strany spotrebiteľov.

Jordánsky kráľ Abdalláh II.

Jordánsko ruší časti mierovej zmluvy s Izraelom

21.10.2018 21:56

Jordánsky kráľ Abdalláh II. má v úmysle odstúpiť od dvoch dodatkov k mierovej zmluve z roku 1994.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 691
Celková čítanosť: 1263076x
Priemerná čítanosť článkov: 1828x

Autor blogu

Kategórie