Založ si blog

Čas búrok. . .

Včera bola u nás nezvyčajná búrka.
Prišla rýchlo a nečakane, ako to letné búrky majú zvykom. Nezvyčajná preto, lebo od východu príde málokedy. Za pár minút sa celá východná strana zatiahla mrakmi, začal fúkať silný vietor a o pár chvíľ už začali padať veľké kvapky dažďa, ktoré ma vyhnali zo záhrady. Na západnej strane stále však svietilo slnko a osvetľovalo mraky aj dážď, bolo to nádherné divadlo, aké sa vidí len málokedy. Vyzeralo to, ako keby z neba padali dlhé šnúry malých zlatých korálikov, alebo perličiek a pri dopade na cestu, alebo chodník sa rozbíjali na drobné kúsky.
Niekedy však búrky, aj keď ich mám veľmi rada, spôsobujú veľké problémy a škody. Prívalové dažde, bleskové povodne, vietor láme konárov stromov, ľadovec ničí záhrady a úrodu na poliach.
Aj v našich životoch sú obdobia, keď ich zasiahnu búrky života rôznej intenzity. Niektoré sú potrebné a dodávajú životu potrebnú „vlahu“ ako dážď Zemi vysušenej slnkom a vetrom. Iné zasa spôsobujú veľké a často aj nenapraviteľné škody.
Vždy, keď prechádzame „búrkovým obdobím“ nemali by sme zabúdať na to, že po každej búrke výjde Slnko a tak, ako vysuší kvapky vody na listoch stromov, kvetoch či tráve, vysuší aj naše slzy, utíši bolesť, upokojí hnev.
Tak, ako je každá letná búrka iná, je to s našimi osobnými búrkami, netreba sa ich báť, sú súčasťou normálneho života, ale mali by sme ich dokázať kontrolovať a zvládať tak, aby sme my sami nenapáchali zbytočnú bolesť a trápenia, nielen tým druhým, ale aj sebe samým.
Po každej búrke, aj veľmi silnej a ničivej, príroda začne žiť svojím bežným životom a pomaly sa odstraňujú škody, ktoré spôsobila.
Aj naše životy sa postupne vrátia do normálnych koľají, zacelia a zahoja sa rany a pomaly zmiznú aj veľké jazvy.
Ľudská láska a odhodlanie sú rovnako silné, ako samouzdravujúca sila prírody.
Stačí len obrátiť tvár k Slnku…

Čo priniesol 17. november 89? . . .

16.11.2018

Slobodu, ktorá sa zmenila na anarchiu, ale aj na ekonomickú, energetickú a potravinovú závislosť a aj na stratu suverenity a sebaobrany štátu... Demokraciu, ktorá sa zmenila otvorenú politickú viac »

Jeden deň. . .

14.11.2018

Raz príde deň, jeden obyčajný deň, keď ma zovrieš v náručí a mlčky si povieme všetko. Tlkot našich sŕdc, utíši hlučné ticho samoty. Chceš počuť ich spoločnú pieseň? Chceš počuť viac »

Prečo svet nepotrebuje básnikov. . .

25.10.2018

Dnes som si prečítala článok o Sergejovi Jeseninovi, ktorého verše mám veľmi rada. Napriek svojej krehkosti sú silné, také silné, že z nich zabolia duša i srdce. Vnoria sa do nich ostrosťou viac »

Cestovanie lietadlom, lietadlá, bratislavské letisko, letisko Milana Rastislava Štefánika, cestujúci, dovolenkujúci

Na bratislavskom letisku pribudne počas sviatkov 56 letov

18.12.2018 15:34

Leteckí dopravcovia pridali lety aj z Londýna-Lutonu, Birminghamu či Dublinu do Bratislavy a späť.

štrasburg, útok

Po útoku v Štrasburgu vzniesli proti jednému zo zadržaných obvinenia z terorizmu

18.12.2018 15:31

Podľa justičných zdrojov je muž podozrivý zo zaobstarania zbrane.

Trump Argentina G20 Summit

Automobilky sa vzopreli Trumpovi

18.12.2018 15:00

Ekonomické veľmoci hrozia uvalením dovozných ciel, ktoré môžu najviac pocítiť automobilky.

Lubyová, Branislav Grohling,

Zrušenie kreditového systému bude ďalším biznisom, tvrdí Gröhling

18.12.2018 14:58

Učitelia prídu o získané kredity a nanovo budú musieť absolvovať vzdelávanie, ktoré treba zorganizovať, naplánovať a zaplatiť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 694
Celková čítanosť: 1313381x
Priemerná čítanosť článkov: 1892x

Autor blogu

Kategórie