Založ si blog

Čas búrok. . .

Včera bola u nás nezvyčajná búrka.
Prišla rýchlo a nečakane, ako to letné búrky majú zvykom. Nezvyčajná preto, lebo od východu príde málokedy. Za pár minút sa celá východná strana zatiahla mrakmi, začal fúkať silný vietor a o pár chvíľ už začali padať veľké kvapky dažďa, ktoré ma vyhnali zo záhrady. Na západnej strane stále však svietilo slnko a osvetľovalo mraky aj dážď, bolo to nádherné divadlo, aké sa vidí len málokedy. Vyzeralo to, ako keby z neba padali dlhé šnúry malých zlatých korálikov, alebo perličiek a pri dopade na cestu, alebo chodník sa rozbíjali na drobné kúsky.
Niekedy však búrky, aj keď ich mám veľmi rada, spôsobujú veľké problémy a škody. Prívalové dažde, bleskové povodne, vietor láme konárov stromov, ľadovec ničí záhrady a úrodu na poliach.
Aj v našich životoch sú obdobia, keď ich zasiahnu búrky života rôznej intenzity. Niektoré sú potrebné a dodávajú životu potrebnú „vlahu“ ako dážď Zemi vysušenej slnkom a vetrom. Iné zasa spôsobujú veľké a často aj nenapraviteľné škody.
Vždy, keď prechádzame „búrkovým obdobím“ nemali by sme zabúdať na to, že po každej búrke výjde Slnko a tak, ako vysuší kvapky vody na listoch stromov, kvetoch či tráve, vysuší aj naše slzy, utíši bolesť, upokojí hnev.
Tak, ako je každá letná búrka iná, je to s našimi osobnými búrkami, netreba sa ich báť, sú súčasťou normálneho života, ale mali by sme ich dokázať kontrolovať a zvládať tak, aby sme my sami nenapáchali zbytočnú bolesť a trápenia, nielen tým druhým, ale aj sebe samým.
Po každej búrke, aj veľmi silnej a ničivej, príroda začne žiť svojím bežným životom a pomaly sa odstraňujú škody, ktoré spôsobila.
Aj naše životy sa postupne vrátia do normálnych koľají, zacelia a zahoja sa rany a pomaly zmiznú aj veľké jazvy.
Ľudská láska a odhodlanie sú rovnako silné, ako samouzdravujúca sila prírody.
Stačí len obrátiť tvár k Slnku…

Socializmus s ľudskou tvárou. . .

22.08.2019

Včera popoludní som počúvala spomienky, ktoré vysielala jedna z rozhlasových staníc, na udalosti, ktoré sa odohrali v auguste 68. Bola tam aj anketa, v ktorej sa pýtali ľudí ako oni vnímali viac »

Niečo na tom Ficovi je. . .

20.08.2019

Pomyslela som si, keď som si prečítala nový komentár pána Vagoviča, ktorého titulok znel „Fico je vystrašený na smrť“. V posledných dňoch nabralo šírenie nielen Kočnerohystérie, ale viac »

Klamstvo ako nástroj moci. . .

18.08.2019

Stačí, aby bolo pekne sformulované, bolo podložené faktami s prívlastkami „ údajne, vraj, určite“, vyrobenými na objednávku a povedané v pravý čas. Pre istotu ho treba prikrášliť srdcervúcim viac »

Youtube

YouTube zablokoval za kampaň proti protestom v Hongkongu 210 kanálov

23.08.2019 08:31

Tie sa totiž podľa YouTube zrejme stali súčasťou koordinovanej kampane namierenej proti protestom v Hongkongu.

elektromobil, nabijanie elektromobilu, nisan, nabijacia stanica,

Milión elektrických áut o štyri roky. Nemci chcú rázne pohnúť elektromobilitou

23.08.2019 08:10

Nemecká kancelárka Angela Merkelová očakáva, že na nemeckých cestách bude najneskôr do roka 2022 milión elektrických vozidiel.

Patriot / USA / armáda /

USA definitívne stiahli ponuku predaja systému Patriot Turecku

23.08.2019 07:52

Dôvodom je rozhodnutie Ankary zaobstarať si ruský systém S-400, ktorého prvú dodávku už Moskva realizovala.

BRAZIL-ENVIRONMENT/WILDFIRES

Bolsonaro kritizoval Macronov návrh riešiť požiare v Brazílii na summite G7

23.08.2019 07:21

Podľa brazílskeho prezidenta ide o "koloniálnu mentalitu, nevhodnú v 21. storočí".