Založ si blog

Akým právom?

Pred pár dňami som si náhodou prečítala „dojemný“ článok o 16-ročnom chlapcovi, ktorý mal nezvyčajný zdravotný problém, s ktorým sa nemohol zveriť svojej matke, ale lekárom predsa len povedal pravdu. Mal poškodený hrtan, vraj chcel svojmu oveľa staršiemu milencovi urobiť radosť dokonalým orgazmom. Neverila som vlastným očiam… Klikla som na diskusiu a komentáre pod článkom boli veľmi drsné, najmä na adresu tých, ktorí ten článok zverejnili. Ráno som článok na portáli už nenašla, chcela som ho skopírovať ako dôkaz „novinárskeho kumštu“ .
Dnes som sa pri čítaní pošty, dozvedela, že nám stále vládnu komunisti a pikošky zo sveta bulváru.
Žiaľ, toto je tvrdá realita, ako mnohé médiá informujú ľudí. Články sú plné poloprávd, lží, ohovárania, klebiet a fabulácií.
Naši „novinári“ bežne používajú slová „vraj, pravdepodobne, údajne“ a ich články sú často podložené informáciami, ktoré majú vraj zo, alebo od zdroja blízkeho človeku, o ktorom píšu.
Naháňajú senzácie, rýpu sa ľuďom v súkromí, zberajú klebety, dokážu sa hrabať v akejkoľvek stoke, len aby mohli tých, ktorých majú na zozname očierňovať, hádzať na nich špinu, kopať do nich zo všetkých strán, verejne ich lynčovať.
Mnohí sa vyžívajú v nešťastí iných a robia z neho senzácie, ktoré uverejňujú stále dookola v snahe, čo najlepšie zarobiť. To, ako sa cítia blízki postihnutých ľudí, ich nezaujíma…
Bulvár je prepchatý správičkami o celebritách odtrhnutých od reality.
Pri čítaní titulkov takýchto správ som sa zamyslela nad tým, akým právom, si mnohí z týchto novinárov hovoria „investigatívni“?
Akým právom, žiadajú pre seba rôzne výhody a snažia sa zo seba umelým spôsobom vytvoriť „kastu vyvolených“, ktorá bude mať rôzne privilégia?
Akým právom, ničia dobré meno mnohým ľuďom a narúšajú im súkromie?
Akým právom, nálepkujú ľudí hanlivými označeniami a robia z nich extrémistov, len preto, že vyjadrili vlastný názor?
Akým právom, sa snažia rôznymi metódami presadiť nepredstaviteľné?
Akým právom?
Právom moci peňazí…

Čo priniesol 17. november 89? . . .

16.11.2018

Slobodu, ktorá sa zmenila na anarchiu, ale aj na ekonomickú, energetickú a potravinovú závislosť a aj na stratu suverenity a sebaobrany štátu... Demokraciu, ktorá sa zmenila otvorenú politickú viac »

Jeden deň. . .

14.11.2018

Raz príde deň, jeden obyčajný deň, keď ma zovrieš v náručí a mlčky si povieme všetko. Tlkot našich sŕdc, utíši hlučné ticho samoty. Chceš počuť ich spoločnú pieseň? Chceš počuť viac »

Prečo svet nepotrebuje básnikov. . .

25.10.2018

Dnes som si prečítala článok o Sergejovi Jeseninovi, ktorého verše mám veľmi rada. Napriek svojej krehkosti sú silné, také silné, že z nich zabolia duša i srdce. Vnoria sa do nich ostrosťou viac »

Graf, ekonomika, okuliare, počítač

NBS odhaduje tohtoročný rast na 4,2 % HDP

18.12.2018 16:26

Rast slovenskej ekonomiky má v tomto roku dosiahnuť 4,2 %. Vyplýva to z najnovšej strednodobej predikcie Národnej banky Slovenska.

pellegrini

Na hlasovaní o globálnom pakte o migrácii sa nikto zo Slovenska nezúčastní, vyhlásil Pellegrini

18.12.2018 16:25

Slovenská republika podporila v pondelok (17.12.) na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku iný dokument, pakt o utečencoch.

Jozef Makúch

Guvernér NBS Makúch verí, že Kažimír bude dobrým nástupcom

18.12.2018 16:13

Jozef Hudák, ktorý sa uchádza o funkciu viceguvernéra, však podľa neho nespĺňa zákonné podmienky.

Cestovanie lietadlom, lietadlá, bratislavské letisko, letisko Milana Rastislava Štefánika, cestujúci, dovolenkujúci

Na bratislavskom letisku pribudne počas sviatkov 56 letov

18.12.2018 15:34

Leteckí dopravcovia pridali lety aj z Londýna-Lutonu, Birminghamu či Dublinu do Bratislavy a späť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 694
Celková čítanosť: 1313480x
Priemerná čítanosť článkov: 1893x

Autor blogu

Kategórie