Založ si blog

Akým právom?

Pred pár dňami som si náhodou prečítala „dojemný“ článok o 16-ročnom chlapcovi, ktorý mal nezvyčajný zdravotný problém, s ktorým sa nemohol zveriť svojej matke, ale lekárom predsa len povedal pravdu. Mal poškodený hrtan, vraj chcel svojmu oveľa staršiemu milencovi urobiť radosť dokonalým orgazmom. Neverila som vlastným očiam… Klikla som na diskusiu a komentáre pod článkom boli veľmi drsné, najmä na adresu tých, ktorí ten článok zverejnili. Ráno som článok na portáli už nenašla, chcela som ho skopírovať ako dôkaz „novinárskeho kumštu“ .
Dnes som sa pri čítaní pošty, dozvedela, že nám stále vládnu komunisti a pikošky zo sveta bulváru.
Žiaľ, toto je tvrdá realita, ako mnohé médiá informujú ľudí. Články sú plné poloprávd, lží, ohovárania, klebiet a fabulácií.
Naši „novinári“ bežne používajú slová „vraj, pravdepodobne, údajne“ a ich články sú často podložené informáciami, ktoré majú vraj zo, alebo od zdroja blízkeho človeku, o ktorom píšu.
Naháňajú senzácie, rýpu sa ľuďom v súkromí, zberajú klebety, dokážu sa hrabať v akejkoľvek stoke, len aby mohli tých, ktorých majú na zozname očierňovať, hádzať na nich špinu, kopať do nich zo všetkých strán, verejne ich lynčovať.
Mnohí sa vyžívajú v nešťastí iných a robia z neho senzácie, ktoré uverejňujú stále dookola v snahe, čo najlepšie zarobiť. To, ako sa cítia blízki postihnutých ľudí, ich nezaujíma…
Bulvár je prepchatý správičkami o celebritách odtrhnutých od reality.
Pri čítaní titulkov takýchto správ som sa zamyslela nad tým, akým právom, si mnohí z týchto novinárov hovoria „investigatívni“?
Akým právom, žiadajú pre seba rôzne výhody a snažia sa zo seba umelým spôsobom vytvoriť „kastu vyvolených“, ktorá bude mať rôzne privilégia?
Akým právom, ničia dobré meno mnohým ľuďom a narúšajú im súkromie?
Akým právom, nálepkujú ľudí hanlivými označeniami a robia z nich extrémistov, len preto, že vyjadrili vlastný názor?
Akým právom, sa snažia rôznymi metódami presadiť nepredstaviteľné?
Akým právom?
Právom moci peňazí…

Socializmus s ľudskou tvárou. . .

22.08.2019

Včera popoludní som počúvala spomienky, ktoré vysielala jedna z rozhlasových staníc, na udalosti, ktoré sa odohrali v auguste 68. Bola tam aj anketa, v ktorej sa pýtali ľudí ako oni vnímali viac »

Niečo na tom Ficovi je. . .

20.08.2019

Pomyslela som si, keď som si prečítala nový komentár pána Vagoviča, ktorého titulok znel „Fico je vystrašený na smrť“. V posledných dňoch nabralo šírenie nielen Kočnerohystérie, ale viac »

Klamstvo ako nástroj moci. . .

18.08.2019

Stačí, aby bolo pekne sformulované, bolo podložené faktami s prívlastkami „ údajne, vraj, určite“, vyrobenými na objednávku a povedané v pravý čas. Pre istotu ho treba prikrášliť srdcervúcim viac »

Boris Johnson, Emmauel Macron

Johnson v paláci u Macrona ako doma, s chodidlom na stolíku

23.08.2019 09:12

Britský premiér Boris Johnson očividne nebol v Paríži nervózny z rozhovorov o brexite s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

Youtube

YouTube zablokoval za kampaň proti protestom v Hongkongu 210 kanálov

23.08.2019 08:31

Tie sa totiž podľa YouTube zrejme stali súčasťou koordinovanej kampane namierenej proti protestom v Hongkongu.

elektromobil, nabijanie elektromobilu, nisan, nabijacia stanica,

Milión elektrických áut o štyri roky. Nemci chcú rázne pohnúť elektromobilitou

23.08.2019 08:10

Nemecká kancelárka Angela Merkelová očakáva, že na nemeckých cestách bude najneskôr do roka 2022 milión elektrických vozidiel.

Patriot / USA / armáda /

USA definitívne stiahli ponuku predaja systému Patriot Turecku

23.08.2019 07:52

Dôvodom je rozhodnutie Ankary zaobstarať si ruský systém S-400, ktorého prvú dodávku už Moskva realizovala.