Založ si blog

Drakobijca Andrej. . .

Pred parlamentnými voľbami spoznala Slovač nového ” neokukaného” rytiera, ktorý rozprával to, čo úbohí poddaní potrebovali počuť.
Hovoril a sľuboval tak, že nejedno ubiedené srdce zaplesalo a oko sa zarosilo slzou dojatia.
A tak sa rytier Andrej stal rovno podpredsedom vlády.
Starí politickí harcovníci, ktorí dovtedy len ťahali medové motúzy poddaným popred nosy a veselo sa zabávali na ich účet, trošku síce spozorneli, ale zobrali ho medzi seba do partie.
A rytier Andrej začal hneď aj bojovať. V tom boji zapučil zopár švábov a vytvoril Novelu rokovacieho poriadku, ale veľmi rýchlo zabudol na svoje predvolebné sľuby.
Tá špina, v ktorej sa tie šváby kotia, stále zostáva a tí hore, to naše zabávajúce sa panstvo sa stále tvári, že ju nevidí.
Korupcia, klientelizmus, nefunkčná exekutíva, zanedbané školstvo, zdravotníctvo, hospodárstvo, vysoká nezamestnanosť, kriminalita, to všetko je dôvod pre nespokojnosť poddaných.
A práve tú nespokojnosť poddaných začalo naše “panstvo” nazývať extrémizmom. V očiach rytiera Andreja sa sa táto nespokojnosť zmenila na draka, s ktorým sa začína púšťať do boja.
Vehementne bojuje za svoju “novelu”, ale problémom je to, ako sa mohli do parlamentu dostať ľudia, ktorí nemajú ani len základy slušného správania a morálne hodnoty im nehovoria nič. A niektorí sa “bahnia” pri tých svojich korýtkach už viac ako dvadsať rokov.
Nie je normálne, že politiku na Slovensku môžu robiť všelijaké indivíduá, len preto, lebo majú peniaze na to, aby si kúpili politickú stranu.
Nie je normálne, aby na Slovensku neustále vznikali účelové jednorázové straničky, v ktorých sa neustále objavujú tie isté mená “obchodných cestujúcich” z jednej strany do druhej, pretože v politike vidia výnosný biznis.
Na Slovensku nemáme problém s extrémizmom, ako sa nám to tu snažia nahovoriť vládni rytieri, ale so špinou a bordelom horším ako povestný Augiášov chliev a parlament máme plný samotných Augiášov.
Rytier Andrej nikdy nebude novým Heraklom, pretože nepochopil, že problémy sa neriešia “kozmetickými úpravami”.
Nechce vidieť to, že nosné piliere Slovenskej politiky sú úplne zničené, zhnité až do základu a on sa ich len snaží pretrieť lacnou farbou a tvári sa, že je všetko v najlepšom poriadku a už aj poškuľuje po výnosnejšej funkcii…

Nesiahajte mi na Nohavicu. . .

26.07.2017

Jarek Nohavica patrí medzi mojich obľúbených spevákov. Možno preto, lebo jeho piesne sú život sám. Sú plné poetiky, lásky, humoru i smútku. Dokáže spievať o tom, čo prežíva väčšina viac »

Socializmus už skončil. . .

25.07.2017

Áno, socializmus už skončil a s ním skočili sociálne istoty, vytráca sa primárna slušnosť a čestnosť. Zarába sa na všetkom a na všetkých, je úplne jedno akým spôsobom. Socializmus už viac »

Výskum konšpirácií. . .

24.07.2017

Potešila som sa správe, že naša popredná inštitúcia akou je SAV bude skúmať konšpirácie. Skúmať sa dá v dnešnej dobe úplne všetko, hlavne keď sú na to peniaze, ktoré inde chýbajú. viac »

poľsko, Protest

Gazeta Wyborcza: Polícia špehuje demonštrantov a opozíciu

27.07.2017 10:08

Poľská polícia, podriadená konzervatívnej vláde, špehuje opozičných politikov a občianskych aktivistov, tvrdí opozičný denník Gazeta Wyborcza.

Jozef Holjenčík

Polícia odmietla trestne stíhať exšéfa ÚRSO Holjenčíka

27.07.2017 09:58

Jozef Holjenčík bol šéfom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví od roku 2007, z funkcie odišiel vo februári pre medializované kauzy.

rýchlostná cesta R2

Dopravnú tepnu pri Zvolene na viac ako týždeň uzatvorili

27.07.2017 09:31

Rýchlostnú cestu R2 medzi Budčou a Zvolenom vo štvrtok o ôsmej hodine ráno úplne uzatvorili.

rakka, syria

Arabsko-kurdská koalícia dobyla polovicu sýrskej Rakky

27.07.2017 09:11

Bojovníci arabsko-kurdskej koalície, ktorú podporuje medzinárodná koalícia na čele so Spojenými štátmi, už dobyli polovicu severosyrského mesta Rakka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 385
Celková čítanosť: 564121x
Priemerná čítanosť článkov: 1465x

Autor blogu

Kategórie