Založ si blog

Drakobijca Andrej. . .

Pred parlamentnými voľbami spoznala Slovač nového “ neokukaného“ rytiera, ktorý rozprával to, čo úbohí poddaní potrebovali počuť.
Hovoril a sľuboval tak, že nejedno ubiedené srdce zaplesalo a oko sa zarosilo slzou dojatia.
A tak sa rytier Andrej stal rovno podpredsedom vlády.
Starí politickí harcovníci, ktorí dovtedy len ťahali medové motúzy poddaným popred nosy a veselo sa zabávali na ich účet, trošku síce spozorneli, ale zobrali ho medzi seba do partie.
A rytier Andrej začal hneď aj bojovať. V tom boji zapučil zopár švábov a vytvoril Novelu rokovacieho poriadku, ale veľmi rýchlo zabudol na svoje predvolebné sľuby.
Tá špina, v ktorej sa tie šváby kotia, stále zostáva a tí hore, to naše zabávajúce sa panstvo sa stále tvári, že ju nevidí.
Korupcia, klientelizmus, nefunkčná exekutíva, zanedbané školstvo, zdravotníctvo, hospodárstvo, vysoká nezamestnanosť, kriminalita, to všetko je dôvod pre nespokojnosť poddaných.
A práve tú nespokojnosť poddaných začalo naše „panstvo“ nazývať extrémizmom. V očiach rytiera Andreja sa sa táto nespokojnosť zmenila na draka, s ktorým sa začína púšťať do boja.
Vehementne bojuje za svoju „novelu“, ale problémom je to, ako sa mohli do parlamentu dostať ľudia, ktorí nemajú ani len základy slušného správania a morálne hodnoty im nehovoria nič. A niektorí sa „bahnia“ pri tých svojich korýtkach už viac ako dvadsať rokov.
Nie je normálne, že politiku na Slovensku môžu robiť všelijaké indivíduá, len preto, lebo majú peniaze na to, aby si kúpili politickú stranu.
Nie je normálne, aby na Slovensku neustále vznikali účelové jednorázové straničky, v ktorých sa neustále objavujú tie isté mená „obchodných cestujúcich“ z jednej strany do druhej, pretože v politike vidia výnosný biznis.
Na Slovensku nemáme problém s extrémizmom, ako sa nám to tu snažia nahovoriť vládni rytieri, ale so špinou a bordelom horším ako povestný Augiášov chliev a parlament máme plný samotných Augiášov.
Rytier Andrej nikdy nebude novým Heraklom, pretože nepochopil, že problémy sa neriešia „kozmetickými úpravami“.
Nechce vidieť to, že nosné piliere Slovenskej politiky sú úplne zničené, zhnité až do základu a on sa ich len snaží pretrieť lacnou farbou a tvári sa, že je všetko v najlepšom poriadku a už aj poškuľuje po výnosnejšej funkcii…

Komu patrí Európa?

21.01.2018

Nám všetkým, ktorí v nej žijeme, alebo pár vyvoleným, ktorí ju svojou politikou ženú do záhuby? Často píšem v svojich blogoch o tom, že Európska civilizácia je vrchole svojho úpadku. viac »

Sny. ..

18.01.2018

Čo sa dá ukryť do snov? Všetko. Ty aj ja... Náš spoločný smiech. Naše tajné túžby. Naša láska. Aj smútok... A Ty mi pevne stisneš ruku, pozrieš mi do očí, dodáš mi odvahu a budeme viac »

Boj o moc. . .

18.01.2018

Nikdy nemá víťazov, len porazených a obete. Aj tí, ktorí sa vďaka nemu na chvíľu opájajú pocitom moci a nadvlády nad ostatnými, sú porazení. Vlastnou bezcitnosťou, krutosťou, barbarstvom. viac »

Stalin Joseph

V Rusku zakázali premietanie filmu Stalinova smrť, vraj kriví minulosť

23.01.2018 16:35

Ruské úrady zakázali premietať v britsko-francúzsku filmovú komédiu The Death of Stalin (Stalinova smrť) o boji o moc po smrti komunistického diktátora Stalina.

polícia, radar, meranie rýchlosti, alkohol, tester

Šofér v Levoči s autom plným kradnutých psov nafúkal takmer päť promile

23.01.2018 15:54

Šofér bez vodičáku, ktorý mal navyše do konca budúceho roka zakázané sadnúť si za volant, nafúkal pri prvej dychovej skúške takmer 4,9 promile alkoholu.

fico

Študentská rada vysokých škôl poslala otvorený list premiérovi Robertovi Ficovi

23.01.2018 15:40

Členovia rady považujú dodržanie sľubu za základný predpoklad budovania dôvery mladých ľudí v politickú reprezentáciu, ktorá je už aj tak oslabená.

Francúzsko, povodne

Seina v Paríži dosiahla 4,82 metra, v centre zatvoria sedem staníc rýchlovlakov

23.01.2018 15:19

Parížska radnica obyvateľov mesta upozornila, aby boli mimoriadne opatrní, keď sa pohybujú pri zaplavených nábrežiach alebo priamo po nich.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 526
Celková čítanosť: 825905x
Priemerná čítanosť článkov: 1570x

Autor blogu

Kategórie