Založ si blog

Drakobijca Andrej. . .

Pred parlamentnými voľbami spoznala Slovač nového “ neokukaného“ rytiera, ktorý rozprával to, čo úbohí poddaní potrebovali počuť.
Hovoril a sľuboval tak, že nejedno ubiedené srdce zaplesalo a oko sa zarosilo slzou dojatia.
A tak sa rytier Andrej stal rovno podpredsedom vlády.
Starí politickí harcovníci, ktorí dovtedy len ťahali medové motúzy poddaným popred nosy a veselo sa zabávali na ich účet, trošku síce spozorneli, ale zobrali ho medzi seba do partie.
A rytier Andrej začal hneď aj bojovať. V tom boji zapučil zopár švábov a vytvoril Novelu rokovacieho poriadku, ale veľmi rýchlo zabudol na svoje predvolebné sľuby.
Tá špina, v ktorej sa tie šváby kotia, stále zostáva a tí hore, to naše zabávajúce sa panstvo sa stále tvári, že ju nevidí.
Korupcia, klientelizmus, nefunkčná exekutíva, zanedbané školstvo, zdravotníctvo, hospodárstvo, vysoká nezamestnanosť, kriminalita, to všetko je dôvod pre nespokojnosť poddaných.
A práve tú nespokojnosť poddaných začalo naše „panstvo“ nazývať extrémizmom. V očiach rytiera Andreja sa sa táto nespokojnosť zmenila na draka, s ktorým sa začína púšťať do boja.
Vehementne bojuje za svoju „novelu“, ale problémom je to, ako sa mohli do parlamentu dostať ľudia, ktorí nemajú ani len základy slušného správania a morálne hodnoty im nehovoria nič. A niektorí sa „bahnia“ pri tých svojich korýtkach už viac ako dvadsať rokov.
Nie je normálne, že politiku na Slovensku môžu robiť všelijaké indivíduá, len preto, lebo majú peniaze na to, aby si kúpili politickú stranu.
Nie je normálne, aby na Slovensku neustále vznikali účelové jednorázové straničky, v ktorých sa neustále objavujú tie isté mená „obchodných cestujúcich“ z jednej strany do druhej, pretože v politike vidia výnosný biznis.
Na Slovensku nemáme problém s extrémizmom, ako sa nám to tu snažia nahovoriť vládni rytieri, ale so špinou a bordelom horším ako povestný Augiášov chliev a parlament máme plný samotných Augiášov.
Rytier Andrej nikdy nebude novým Heraklom, pretože nepochopil, že problémy sa neriešia „kozmetickými úpravami“.
Nechce vidieť to, že nosné piliere Slovenskej politiky sú úplne zničené, zhnité až do základu a on sa ich len snaží pretrieť lacnou farbou a tvári sa, že je všetko v najlepšom poriadku a už aj poškuľuje po výnosnejšej funkcii…

Človek nemôže mať všetko. . .

20.05.2018

Povzdychla som si dnes ráno, keď som zbadala vyhrabané a požuté krásne tmavočervené záhradné klinčeky, ktoré som si včera kúpila a zasadila na miesto, kde náš havík vyhrabal inú rastlinku. viac »

Nadýchneš sa ma. . .

19.05.2018

Keď ma vezmeš do náručia, nadýchneš sa ma a ja sa nadýchnem Teba. Spomalíme na chvíľu čas a svet sa zbaví trápení, tak ako my dvaja ťaživej samoty duší. Usmeješ sa na mňa a zaženieš viac »

Kvapky nehy. . .

18.05.2018

Dnes ráno pršalo a ja som Ťa hľadala v kvapkách dažďa. Túžila som, aby ma Tvoje bozky zmáčali ako ten dážď, ktorý stekal po okne ako moje slzy. Dnes ráno pršalo a ja som túžila, aby viac »

lupa, CEFC China Energy, Čína

J&T prevzala vedenie aj v niektorých dcérskych firmách čínskej CEFC

21.05.2018 08:58

Skupina J&T prevzala vedenie aj v niektorých dcérskych firmách CEFC Europe. Ide napríklad o projekt Florentinum či hotel Mandarin Oriental.

sramko, mrva

Mrva začal zbierať podpisy na podporu kandidatúry na primátora Bratislavy

21.05.2018 08:48

Ján Mrva je starostom mestskej časti Vajnory.

Dunajská Lužná, zber jahôd, ovocinári

Na slovenských jahodových poliach chýbajú brigádnici

21.05.2018 08:34

Slovenských poľnohospodárov, ktorí pestujú jahody, trápi problém s chýbajúcimi brigádnikmi na zber úrody.

maturita, maturanti

Začína sa obdobie ústnych maturít, ktoré potrvá do 8. júna

21.05.2018 08:31

Svoje vedomosti bude pred skúšobnými komisiami dokazovať približne 43 000 maturantov z viac ako 700 stredných škôl.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 613
Celková čítanosť: 1038339x
Priemerná čítanosť článkov: 1694x

Autor blogu

Kategórie